3 مهارتی که به شما در پیشبرد کارهایتان کمک می کند.

 

به قول جیم ران، زمانی به اوج موفقیت کاری می رسید که در توسعه فردی نیز به اوج رسیده باشید. داشتن مهارت های مختلف به ما کمک می کند تا فرد توانمندتری باشیم. در این مطلب به 3 اصلی می پردازیم که می تواند در بالا بردن مهارتهای فردی شما و همچنین موفقیت و پیشرفت کاری کنم کند.

این مطلب برداشتی آزاد از مقاله three underrated skills that will help you get ahead at work است

با ما همراه باشید.

  • تمرکز

در این دنیای شلوغ و پرتلاطم، تمرکز است که می تواند به شما کمک کند تا سریعتر رشد کنید. زمانی که شما بتوانید در کاری غرق شوید آنوقت می توانید آنرا عالی انجام دهید.

کال نیوپورت نویسنده کتاب کار عمیق سه دلیل برای این موضوع و توانمندی در این مهارت را بیان می کند. اول اینکه کار با تمرکز به شما کمک می کند خروجی بیشتری داشته باشید، دوم اینکه اکثر انسان ها ترجیح می دهند به سمت کارهای ساده تر (مانند چک کردن پیام ها و شبکه های مجازی) بروند تا انجام کارهای دشوار و البته رضایت بخش (مانند اتمام یک پروژه یا مطالعه)، لذا مهارت تمرکز به شما کمک می کند در انجام کارهای اصلی موفق تر باشید و در برابر فرار از کارهای اصلی و دشوار، ایستادگی کنید. و سوم اینکه مهارت تمرکز به شما کمک میکند کارهای بیشتری انجام دهید و از خودتان راضی تر باشید.

چگونه؟

برای تمرکز باید زمانی را برای این کار قرار دهید و آن زمان را برای هر کار دیگری مسدود کنید. سعی کنید در روز یک ساعت مشخصی را برای انجام کار با تمرکز تخصیص بدهید. مثلا 2 ساعت از صبح را برای اینکار اختصاص دهید. محیط خودتان را برای کار آماده کنید، گوشی موبایلتان را خاموش کنید و به همکارانتان بگویید مزاحم شما نشوند. اینطور می توانید با تمرکز بیشتری کار کنید.

هر چه بتوانید این زمان های تمرکز را بیشتر کنید، موفق تر خواهید بود.

تمرکز

  • بازخورد بگیرید.

یکی از راه های پیشرفت، بازخورد گرفتن است، ما در طول روز بازخوردهای مختلفی دریافت می کنیم اما اگر به آنها بی توجه باشیم هیچ تاثیری بر روی رشد ما ندارند.

انسان هایی که به بازخوردها بی توجه هستند، به مرور دیگر کسی هیچ نقدی به او نمی کند و دیگر برای دیگران مهم نخواهند بود.

متاسفانه معمولاً ما انسان ها در برابر دریافت بارخورد گارد می گیریم و دفاع می کنیم و اکثراً تلاش می کنیم به گوینده این را منتقل کنیم که او اشتباه می کند.

چگونه بازخورد بگیرم؟

بهترین را ه و بهترین پیشنهاد برای دریافت بهترین بازخوردها این است که شنونده خوبی شوید و مهارت های گوش دادن را در خودتان تقویت کنید.

سعی کنید به جای اینکه به مخاطب بقبولانید که اشتباه می کند، به او بگویید "چه جالب، مایلم بیشتر بدانم."

تلاش کنید کاری کنید که مخاطب را به ارائه بازخوردهای مختلف مشتاق کنید.

 

  • مسئولیت پذیر بودن

مهم است که مسئولیت پذیر باشید و اتفاق ها و رویدادهایی که به شما مربوط است را بپذیرید. یکی از مهترین قسمت های مستولیت پذیری پاسخگویی در قبال کارهایی است که باید انجام دهیم.

معمولاً برای پروژه ها باید در زمان خاصی کار را تحویل دهیم و یکی از مشکلات اینجاست که افراد در ابتدا قول ها و وعده های لحظه ای می دهند و در زمان کار نمی توانند در زمان مورد نظر کار را تمام کنند.

چگونه؟

پیشنهادی که داده می شود این است که زمانی که میخواهید مسئولیت کاری را برعهده بگیرید، حتما برنامه ریزی کنید و زمان احتمالی را محاسبه کرده و سپس 25% تا 50% به این زمان اضافه کنید، چرا که اتفاق های احتمالی ممکن است زمان کاری شما را دستخوش تغییر کند. اینگونه می توانید در زمانی که قول داده اید، کارتان را اجرایی کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top