مشتری مداری

مدیران شرکت های مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند؟

در درس قبلی به ویژگیهای سازمان های مشتری مدار پرداختیم و برخی از مهمترین ویژگی های این سازمان ها را برشمردیم، (این مطلب را می توانید از اینجـــــــــــا مطالعه نمایید)

در این مطلب به این موضوع می پردازیم که مدیران مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند که می توانند سازمان های مشتری مدار را ایجاد کنند.


فهرست برای این مدیران مشتری و خواسته های مشتری همواره مهم و در اولویت است، آنها بصورت کاملا جدی به نیازهای مشتریان توجه می کنند و همیشه مراقب هستند که نهایت احترام به خواسته های مشتریان گذاشته شود.

فهرست آنها با تمام تلاش و توان به مشتری ها خدمت می کنند و این فرهنگ را در سازمانشان نهادینه میکنند. شاید دیده باشید مدیری را که شخصا برای انجام کارهای شما پیگیر می شود. آنها نهایت احترام را به تمام مشتریان سازمان (داخلی و خارجی) می گذارند.

فهرست این مدیران تلاش می کنند در مشتریان حس برنده بودن را ایجاد کنند. آنها تلاش می کنند زمانی که مشتری از سازمانشان بیرون می رود، حس موفقیت و لذت بخشی را داشته باشد

پیشنهادی می کنم برای آشنایی بیشتر با موضوع تجربه مشتریان، در دوره مجازی و رایگان مدیریت تجربه مشتریان شرکت نمایید.

برای ثبت نام رایگان در این دوره اینجــــــــــــــــــا کلیک نمایید

فهرست مانع اظهارات و رفتارهای مخرب در ارتباط با مشتریان می شوند، آنها اگر مشاهده کنند فردی در سازمانشان با مشتری رفتار نامطلوبی دارد، سریعاً اقدام کرده و با احترام به طرفین بحث را تمام می کند.

فهرست این مدیران همواره تلاش می کنند ظرفیت انتقادپذیری سازمان را بالا ببرند، با این کار مشتریان راحت تر انتقادات و پیشنهادات خودشان را به سازمان مطرح می کنند و مدیران می توانند از این نظرات و پیشنهادات برای پیشبرد امور سازمان استفاده کنند.

فهرست مدیران مشتری مدار، علاوه بر بالا بردن ظرفیت انتقادپذیری سازمان، مشتری ها را نیز ترغیب به ارائه شکایات و پیشنهادات می کنند، تا بتوانند بیشتر بهره و استفاده را از نظرات مشتریان ببرند. بسیاری از سازمانها به شدت از انتقادات و شکایات مشتری ها استقبال می کنند و هدیه های مورد توجهی را به شکایت کنندگانی که نظرات مطلوبی را منتقل می کنند اهدا می کنند.

فهرست مدیران مشتری مدار، مدیران پاسخگویی هستند، آنها به نظرات و شکایت مشتریان بخوبی و به سرعت پاسخ می دهند. این مدیران سعی می کنند سازمانی پاسخگو در قبال مشتریان ایجاد کنند.

فهرست این مدیران، از اشتباهاتی که مرتکب می شوند فرار نمی کنند و همواره سعی می کنند پاسخگوی اشتباهات خودشان باشند، به عبارتی دیگر، آنها به شدت مسئولیت پذیر هستند.

موارد فوق حداقل مواردی است که بایستی در فردی باشد تا بتوان او را بعنوان مدیری مشتری مدار شناخت. می توانید مواردی که در شما وجود ندارد را به مرور تقویت کنید تا شما هم مدیری مشتری مدار، به معنای واقعی باشید.

به نظر شما چه موارد دیگری می توانیم به ویژگی های مدیران مشتری مدار اضافه کنیم؟

ارتباط با مشتریان

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close