آیا می دانید بیش از 65 درصد از سیگنال های ارتباطی ما با طرف مقابل مبتنی بر  زبان بدن شکل می گیرد؟

آیا می دانید شما به افرادی که لبخند به لب دارند بیشتر از بقیه اعتماد می کنید؟

آیا می دانید اغلب ما افراد با صورت کشیده و دماغ برجسته تر را باهوش تر می دانیم؟

اگر تاکنون در مذاکرات تنها متمرکز انتخاب لغات بوده اید و از نتیجه رضایت کافی را ندارید، با ما همراه باشید تا شما را با راز طلایی موفقیت در مذاکرات آشنا نماییم.

 

زبان بدن

زبان بدن چیست؟

زبان بدن سیگنال های غیر کلامی هستند که برای برقراری ارتباط با طرف مقابل و تعامل از آنها استفاده می کنیم. برای مثال زمانی که می خواهیم با لبخند موافقت و احساس شادمانی خود را بیان کنیم یا این که با اخم نارضایتی و عدم موافقت را اعلام می کنیم. برای درک اهمیت زبان و حرکات بدن کافی است بدانید که حدود 65 درصد پالس های ارتباطی را پالس های این زبان تشکیل می دهند. در واقع شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب در مذاکرات بیشتر از کلمات، متکی زبان و حرکات بدن هستید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

اهمیت درک زبان بدن

درک زبان بدن از دو جهت اهمیت دارد. اول این که با درک بهتر زبان و معنای حرکات بدن می توانید احساسات خود را بهتر و درست تر بیان کنید و ارتباط بهتر و عمیق تری با طرف مقابل بگیرید. تمامی احساسات شادی، رضایت، هیجان، گیج شدن، تحقیر کردن، باور کردن یا باور نکردن همگی با حالات چهره به راحتی بیان می شوند.

دوم این که با درک بهتر زبان بدن خواهید توانست احساسات و خواسته های طرف مقابل را بهتر درک کنید. در این حالت نیز خواهید توانست تعاملات بهتری با طرف مقابل خود داشته باشید. فراموش نکنید برای تحلیل، بهتر است به مجموعه ای از حالات و حرکات بدن توجه کنید.

 

تسلط بر یک زبان جهانی

جالب است به این نکته نیز توجه کنید که زبان بدن یک زبان جهانی است. تمامی مردم جهان با حالات مشابهی احساسات خود را بیان می کنند. بنابراین یادگیری اصول و درک این زبان، شما را به یک زبان جهانی مسلط می کند. مطالعات نشان می دهد زمانی که دو فرد در حال مذاکره به زبانی غیر از زبان مادری خود هستند، به زبان و حرکات بدن توجه بسیار بیشتری دارند.

 

جلب اعتماد

شکی نیست شما برای موفقیت در مذاکرات نیاز به جلب اعتماد طرف مقابل خود دارید. زبان بدن می تواند به شما در جلب اعتماد طرف مقابل کمک زیادی نماید. مطالعات روانشناسی زیادی در این خصوص انجام شده است. تمامی مطالعات تاثیر حرکات بدن را در جلب اعتماد تایید می نمایند. اغلب مطالعات نشان می دهد شما با بالابردن ابرو ها و یک لبخند ملایم، در مورد اعتماد ترین حالت خواهید بود. بد نیست بدانید افراد باهوش، راحت تر اعتماد طرف مقابل را جلب می کنند و شما با لبخند و حالت های خندان باهوش تر جلوه می کنید.

 

تاکید بر یک نکته با زبان بدن

شما به راحتی می توانید با زبان بدن، بر نکته خاصی تاکید کنید بدون آن که از کلمه ای استفاده کنید. حرکات دست شما، در کنار لحن شما می تواند به طور کامل طرف مقابل را متقاعد کند که موضوع مورد نظر اهمیت زیادی برای شما دارد و مورد تاکید است.

 

آشکار شدن حقایق

زمانی که زبان بدن با آنچه که طرف مقابل شما می گوید، مطابقت ندارد می توانید به صحت گفته ها شک کنید. زبان بدن می تواند حقایق احساسات شما را نیز نشان دهد. برای مثال وقتی لب هایتان را به هم فشار می دهید، به احتمال زیاد در آن محیط احساس امنیت ندارید. البته لازم به تاکید مجدد است که برای درک احساس بهتر است به مجموعه ای از حرکات توجه کنید و این اصل را نیز مد نظر داشته باشید که فرضیات شما در خصوص زبان بدن طرف مقابل ممکن است همیشه دقیق نباشد.

 

اهمیت چشم ها و نگاه در زبان بدن

چشم ها پنجره های روح یک انسان هستند. با دقت در نوع نگاه می توانید به رازهای زیادی پی ببرید. بنابراین دور از ذهن نیست که بگوییم نگاه اهمیت زیادی در زبان بدن دارد. مطالعات روانشناسی زیادی در خصوص نگاه انجام شده است و نتایج زیادی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. برای مثال نگاه کردن مستقیم به طرف مقابل می توانید نشان از تمرکز و علاقه شما به موضوع باشد. زمانی که طرف مقابلتان به دور نگاه می کند ممکن است در حال پنهان کردن احساسش باشد یا علاقه ای به موضوع نداشته باشد. حتی ممکن است تمرکز کافی بر روی موضوع نداشته باشد.

 

بنابراین اگر می خواهید در مذاکرات به موفقیت دست یابید، لازم است مطالعات بیشتری روی زبان و حرکات بدن داشته باشید.

 

 

 زبان بدن برای مدیران

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top