داشتن استراتژی فروش موفق  سبب می شود که کسب و کار پیشرفت زیادی کند. داشتن فروش بالا هدف بیشتر کسب و کار ها و افرادی می باشد که دارای فعالیت اقتصادی هستند. اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان به این موفقیت رسید و استراتژی داشتن فروش موفق به چه صورت می باشد. در نظر داشته باشید برای رسیدن به موفقیت یک سری اصول و نکاتی وجود دارد که افراد می توانند با بهره گیری از آن ها در مسیر موفقیت قدم بردارند. با ما همراه باشید تا این استراتژی ها را به شما معرفی کنیم.

 

فروش موفق      

 

چند نمونه از استراتژی فروش موفق

در این قسمت به چند نمونه از استراتژی فروش موفق می پردازیم. بازاریابی محتوا یکی از این استراتژی ها است. اگر‌ شما صاحب کسب و کار هستید و یا یک فعالیت اقتصادی دارید باید از اهمیت بازاریابی محتوا آگاه باشید. با استفاده از این روش می توانید در ذهن و خاطر مخاطب ماندگار شوید. تولید محتوایی درست و پر مفهوم می تواند شما را در عرصه فروش بسیار موفق کند. یکی دیگر از مزیت های بازاریابی محتوا کم هزینه بودن آن است.‌در این روش مانند تبلیغات نیازی نیست که شما هزینه های سنگین پرداخت کنید. استراتژی بعدی تولید محصولی می‌ باشد که برای آن تقاضا وجود دارد. این کار سبب می شود که شما یک‌ مرحله جلو باشید. زیرا خواسته و نیاز مشتری را می دانید و در جهت خواسته و نیاز او قدم بر می دارید.‌ یک استراتژی دیگر در قیمت گذاری محصولات است.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

شما با کمی تحقیق می توانید از قیمت هایی که رقیبان شما تعیین کرده اند مطلع شوید. بعد از آن می توانید محصولی را تولید کنید که ویژگی‌ هایی بیشتر از محصول رقیبان تان دارد اما از قیمت پایین تری نیز برخوردار است. به این صورت می توانید در این بازار بسیار موفق شوید. داشتن برنامه تشویقی یک استراتژی برای جذب بیشتر مشتری است. نیاز نیست شما یک شرکت و یا کارخانه خیلی بزرگ باشید. با گذاشتن یک برنامه تشویقی می توانید میزان فروش خود را چند برابر کنید. به عنوان مثال اگر‌مشتریان شما بالای ۲۰۰ هزار تومان خرید انجام دهند از ۱۵ درصد تخفیف برخوردار می شوند.

                                             راهکار فروش

تبلیغات یک استراتژی فروش موفق است. باید به گونه ای تبلیغ کنید که مشتری تمایل پیدا کند از شما خرید کند. فریب مشتری یک اشتباه بزرگ است که در بعضی تبلیغات انجام‌ می شود. اغراق بیش از حد در مورد محصول تان سبب می شود که افراد برای خرید های بعدی به شما مراجعه نکنند. زیرا متوجه تفاوت گفته های شما و کیفیت محصولات می شوند. پس بهتر است چیزی که وجود دارد را صادقانه با مشتریان مطرح کنید. صداقت در هر کاری نتیجه بخش است‌. توزیع رایگان نمونه نیز می تواند یک استراتژی مناسب باشد. افراد با دریافت نمونه های رایگان شما و دیدن و تست کردن کیفیت محصول می توانند در صورت رضایت از شما خرید کنند.

این کار می تواند یک روش تبلیغاتی عالی باشد تا افراد با محصولات شما بهتر و بیشتر آشنا شوند. در نظر داشته باشید تنها تبلیغات برای محصول کافی نمی باشد و باید با خواست و نیاز مشتری نیز اهمیت دهید. مشتریان اگر بدانند به خواست و نیاز شان توجه می‌ کنید برای خرید از محصول شما تمایل نشان می دهند و دوست دارند از‌محصول شما خریداری کنند.

جمع بندی

در بالا سعی شد تا حدودی در رابطه با استراتژی فروش موفق صحبت شود. استراتژی ها زیاد است و صاحبان کسب و کار می توانند با رعایت این نکات فروش خود را بیشتر کنند و به سود دهی قابل توجهی برسند. کیفیت در هر محصولی حرف اول را می‌ زند. مشتریان بسیار باهوش هستند. اگر محصولی از کیفیت خوبی برخوردار باشد آن را سریع شناسایی می‌ کنند. البته ظاهر محصول را نیز نباید دست کم‌ گرفت. اولین چیزی که در دید هر مشتری جلب توجه می کند ظاهر است. اگر‌محصولی از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد اما ظاهر زیبا و جذابی نداشته باشد، شانس آن محصول برای فروش بسیار کم می شود.

امید است با بیان استراتژی فروش موفق بتوانید فروش خود را چند برابر کنید و به سود دهی عالی برسید. فروش زیاد یکی از اهداف مهم در هر کسب و کاری می‌ باشد. 

 

 

پکیج بازاریابی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top