یادگیری تکنیک های فروش تلفنی سبب می شود افرادی که این کار را انجام می دهند با یک تحول بزرگ در کار خود مواجه شوند. امروزه شغل هایی وجود دارد که در آن ها افراد به واسطه تلفن با مشتریان در ارتباط هستند و کالا ها و محصولات خود را نیز از این طریق به فروش می رسانند. در روش فروش به صورت تلفنی به علت اینکه فروشنده و مشتری همدیگر‌را ندیده اند کار کمی سخت می شود. جلب اعتماد مشتری و مجاب کردن او برای خرید جنس نیازمند دانستن یک سری نکات می باشد. افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند باید با این نکات آشنا باشند تا بتوانند در کار خود موفق شوند. اگر افراد نتوانند از تکنیک های فروش تلفنی به درستی بهره ببرند نمی توانند فروشی نیز انجام دهند و این اتفاق هم به ضرر خودشان و هم‌ به ضرر مجموعه ای می باشد که در آنجا کار می‌ کنند. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این نکات مهم بپردازیم.

                                                            بازاریابی تلفنی

تکنیک های فروش تلفنی چیست؟

یکی از تکنیک های فروش تلفنی آمادگی ذهنی است. قبل از شروع صحبت با مشتری ذهن خود را آماده کنید و درباره صحبت هایی که می خواهید انجام دهید فکر کنید. تکنیک بعدی این است که روی لحن خود کار کنید. لحن شما علاوه بر اینکه میزان تسلط شما را بر روی موضوع‌ مورد نظر می رساند، می تواند تاثیر زیادی نیز بر روی مخاطب داشته باشد. ممکن است بعضی مواقع مکالمه خوبی نداشته باشید و مشتری شما را به چالش بکشد. بهتر است قبل از اینکه این اتفاق بیفتد خودتان موانع را پیش بینی کنید و برای سوالات مشتری خود پاسخ مناسب پیدا کنید. به این صورت دیگر در صورت شنیدن یک سوال چالش بر انگیز تعجب نمی‌ کنید و می توانید پاسخی درست ارائه دهید.

ایجاد فضای راحت برای خودتان سبب می شود که مکالمه شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. شما باید از لحاظ روحی و جسمی در بهترین وضعیت باشید تا بتوانید یک مکالمه عالی و بدون هیچ دغدغه ای را انجام دهید. یکی دیگر از تکنیک های فروش تلفنی پیدا کردن نقاط مشترک با مشتری است. این کار ناخودآگاه می تواند بر روی مکالمه شما تاثیرات مثبتی بگذارد.

                                                               

فروش تلفنی 

 این مطلب را از دست ندهید: چند نکته در مذاکره، فروش و بازاریابی تلفنی

 

پر انرژی صحبت کنید. صحبت کردن بدون انرژی و از روی اجبار تاثیرات منفی بر روی کار شما می‌ گذارد و این انرژی بد نیز به مشتری انتقال پیدا می‌ کند. هیچ وقت در زمان صحبت کردن کار های دیگر را انجام ندهید. این کار سبب می شود که تمرکز خود را بر روی مکالمه از دست بدهید و رشته کلام از دستتان خارج شود. پس‌ بهتر است در هنگام صحبت کردن تنها بر روی صحبت های خود تمرکز کنید. خود را جای مشتری بگذارید. با این‌ کار می توانید سوالات احتمالی او را حدس بزنید و دغدغه ها و نگرانی هایش را متوجه شوید و در صدد رفع آن بر آیید. برای رسیدن به نتیجه ای عالی و برای دانستن سلیقه و خواسته مشتری از او سوال بپرسید.‌به این صورت می توانید با چند پرسش و پاسخ نیازها و علایق او را متوجه شوید و بهتر مشتری را کمک و  راهنمایی کنید.

 

جمع بندی

در بالا سعی کردیم چند مورد از تکنیک های فروش تلفنی را عنوان کنیم. با رعایت همین چند نکته می توانید فروش خود را چند برابر کنید. اصرار به خرید در این کار بسیار اشتباه است. این کار مشتری را دلزده می کند و باعث می شود که مشتری از شما خرید نکند. در فروش تلفنی شما نباید ناامید شوید. ممکن است زمان طولانی صرف شود تا یک مشتری خرید خود را انجام دهد.‌پس نا امیدی در این کار ممنوع است. فروش تلفنی نیازمند صبر بالا می باشد. با داشتن صبر در این زمینه می‌ توان به موفقیت رسید. هستند افرادی که در این کار بسیار موفق عمل می‌ کنند.

زیرا این افراد تکنیک های فروش تلفنی را به درستی فرا گرفته اند و از این تکنیک ها استفاده می‌ کنند. با کمی تمرین بر روی این موضوعات می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. امید است با مطالب بالا توانسته باشید تکنیک های فروش تلفنی را فرا بگیرید و در کار خود از این تکنیک ها استفاده کنید.

 

مذاکره تلفنی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top