چطور خوب صحبت کنیم سوالی است که برای تمام اقشار جامعه پیش‌ می آید. فرقی نمی‌ کند شما مدیر یک شرکت بازرگانی بزرگ باشید یا معلم یک‌ مدرسه در یک شهر کوچک. هر فردی باید بداند اصول درست صحبت کردن به چه صورت است تا بتواند درست و اصولی و با تسلط صحبت کند. به این صورت می‌ تواند تاثیرات سخنان خود را بیشتر کند. صحبت کردن درست و اصولی برای افرادی مانند مدیران و یا کارشناسان فروش و فروشندگان بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این افراد با مشتریان سر و کار دارند و باید با سخنان خود بتوانند مشتریان را مجاب کنند تا خرید خود را از آن ها انجام دهند. با دانستن یک سری اصول و قواعد افراد می‌ توانند صحبت‌ کردن خود را اصلاح کنند و تاثیر آن را در فروش خود نیز ببینند. با ما همراه باشید تا نکاتی را به شما در این زمینه ارائه دهیم.

                                                            خوب صحبت کردن       

بررسی این سوال که چطور خوب صحبت کنیم؟

چطور خوب صحبت کنیم ممکن است سوال بسیاری از افراد باشد. زیرا صحبت کردن یک هنر و مهارت می باشد. بعضی افراد به صورت ناخودآگاه این‌ مهارت و هنر را دارند و بدون هیچ کلاس و تمرینی می توانند به درستی صحبت کنند. اما بعضی افراد از این ویژگی‌ برخوردار نیستند و همواره نتیجه مخرب آن را بر روی ارتباط ها و یا شغل خود می ‌بینند. صحبت کردن درست با تمرین به دست می آید. اولین پاسخ به این پرسش که چطور خوب صحبت کنیم این است که اعتماد به نفس داشته باشید. داشتن اعتماد به نفس سبب می شود که بتوانید کلمات را رسا و شیوا بیان کنید. همین کار ساده می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی مخاطب شما داشته باشد. در هنگام صحبت کردن فکر خود را آزاد کنید و تنها به موضوعی که در رابطه با آن صحبت می‌ کنید فکر کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

به این صورت می توانید با تمرکز به صحبت های خود ادامه دهید و رشته افکار نیز از دستتان خارج نمی شود. شمرده و رسا صحبت کنید. صحبت کردن به صورت تند و ادا نکردن درست کلمات باعث می شود که مخاطب به شما توجه نکند و چیزی از صحبت های شما متوجه نشود. نفس عمیق کشیدن نیز یک تکنیک عالی برای کاهش استرس شما می‌ باشد.‌ این کار هنگام صحبت کردن نیازمند تمرین است. با تمرین کردن در این زمینه می توانید در هنگام صحبت کردن نفس های عمیق بکشید بدون اینکه شخص مقابل و مخاطب شما از آن مطلع شود.

یکی دیگر از پاسخ ها به این پرسش که چطور خوب صحبت کنیم این است که گام صدا خود را کنترل کنید. گام صدا همان نوسانات صدا هنگام صحبت می باشد. با کنترل گام صدا خود می توانید جذابیت صحبت هایتان را چندین برابر کنید. مثلا می توانید برای تاکید بیشتر بر روی کلمه ای گام صدای خود را بالاتر برده و آن‌ کلمه را با صدای بلندتری بیان کنید.

     

این مطلب را هم بخوانید: چگونه جذاب صحبت کنیم و فن بیان خوبی داشته باشیم؟

خوب صحبت کردن

 

جمع بندی

در بالا به یک سری نکات کلیدی در این رابطه که چطور خوب صحبت کنیم پرداختیم. صحبت کردن درست و خوب برای همه افراد جامعه مهم است. زیرا انسان ها با هم تعامل دارند. پس برای داشتن یک تعامل درست شرط اول خوب صحبت کردن است. با انجام همین چند روش ساده می توانید صحبت کردن خود را به طور شگفت انگیزی تغییر دهید. این شیوه ها مخصوصا برای افرادی بسیار مناسب است که در کار فروش کالا و یا خدماتی می‌ باشند و قصد دارند که مشتری را برای خرید مجاب کنند. کنترل گام صدا و بیان کلمات به صورت رسا و شیوا و واضح می تواند کاملا مفهوم فرد را به مخاطب برساند. همچنین فرد می تواند با انجام یک صحبت درست مشتری را مجاب به خرید کالا و یا محصول مد نظر نماید.

 پس امید است با اطلاعاتی که در بالا عنوان شد بتوانید صحبت کردن خود را اصلاح کنید. اگر ‌شما نیز به دنبال پاسخ این پرسش هستید که چطور خوب صحبت کنیم باید گفت با رعایت چند نکته و تمرین می توانید به این مهارت دست پیدا کنید. درست صحبت کردن یک مهارت است که برای رسیدن با آن باید به صورت مستمر و مداوم‌ تمرین کنید. به این صورت است که می توانید به نتیجه ای که می خواهید برسید. همچنین تمرین تاثیرات عالی آن را در صحبت کردن خود ببینید.

 

فن بیان

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top