در کار فروش و ارتباط‌ گرفتن با افراد، سخنوری و سخنرانی‌ جزو یکی از ویژگی‌ های بارزی‌ می‌ باشد که باید افراد از آن بهره مند باشند. به این طریق می توانند بر روی مخاطب تاثیرات مثبتی بگذارند. ما در این مقاله می خواهیم آموزش سخنرانی حرفه ای را به شما ارائه دهیم. به گونه ای که با استفاده از چند نکته کلیدی بتوانید این کار را بدون هیچ ایرادی انجام دهید.

 سخنرانی حرفه ای

 

نکات مهم در آموزش سخنرانی حرفه ای

اولین‌ نکته که در آموزش سخنرانی حرفه ای مورد توجه است اجزای یک سخنرانی می باشد. شما باید با اجزای سخنرانی آشنایی داشته باشید تا بتوانید تمام مراحل را به درستی و با تسلط کافی انجام دهید. هر سخنرانی از سه رکن اصلی تشکیل شده است. این سه رکن شامل مقدمه، بدنه و پایان بندی می‌ باشند.‌ شما در صورتی می توانید یک سخنرانی حرفه ای داشته باشید که این سه بخش را به درستی رعایت کنید. این سه بخش هر کدام دارای ویژگی‌ هایی هستند که به بررسی آن ها خواهیم‌ پرداخت.

در آموزش سخنرانی حرفه ای در نظر داشته باشید مقدمه از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا یک‌ مقدمه خوب می تواند مخاطبین را به ادامه سخنرانی علاقه مند کند. در مقدمه باید سخنران از کلمات و جملات مناسب استفاده کند و بر متن تسلط  کافی داشته باشد. اغراق کردن و ارائه آمار های عجیب می تواند مخاطب را به شنیدن ادامه مطلب علاقه مند کند. تعریف از مخاطبین نیز می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد. حتما به مخاطبین یاد آوری کنید که سخنان شما برای آن ها چه سود و دست آوردی دارد. 

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

بدنه سخنرانی اصلی ترین قسمت

در بالا سعی شد در رابطه با مقدمه در آموزش سخنرانی حرفه ای صحبت کنیم. حال به مبحث بدنه در سخنرانی می‌ پردازیم‌ که مبحثی مهم و کلیدی می باشد. این قسمت هدف اصلی شما از سخنرانی را مشخص می‌ کند. با انتخاب یک متن درست و اصولی می توانید به هدف خود از سخنرانی بپردازید. در این بخش باید به یک سری نکات توجه ویژه داشته باشید. زبان بدن،  متن خوب برای سخنرانی، داشتن دایره لغات گسترده، تپق نزدن در حین صحبت کردن، داشتن اعتماد به خود و اعتماد به نفس بالا، کنترل سرعت صحبت کردن،  توانایی بیان داستان گویی قدرتمند و … جزو مواردی هستند که در بدنه سخنرانی باید به آن ها توجه کنید. به این صورت می توان گفت می توانید به نتیجه سخنرانی خود امیدوار باشید.

                                                   سخنرانی

 

تپق زدن می تواند قاتل سخنرانی شما باشد باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. تپق زدن به خاطر تسلط کم شما بر روی مطالب سخنرانی به وجود می آید. پس‌ بهتر است قبل از سخنرانی مطالب را تمرین کرده و مروری بر روی آن ها داشته باشید. اعتماد به نفس در سخنرانی نتیجه شگفت آوری دارد. ابتدا باید به مطالب خودتان اعتقاد داشته باشید تا بتوانید به صورت درست و صحیح و مطمئن در اختیار افراد قرار دهید.

 

پایان سخنرانی 

پایان سخنرانی یک قسمت مهم در آموزش سخنرانی حرفه ای می‌ باشد. هیچ گاه از‌ پایان سخنرانی غافل نشوید. زیرا می توانید کل مطالب را به صورت خلاصه در این قسمت عنوان کنید. همچنین در این قسمت می توانید به نتیجه ای که می خواهید برسید. بهتر است در پایان سخنرانی یک‌ جمع بندی از کل مطالب داشته باشید. در پایان سخنرانی خود بهتر است از خود مخاطبان بهره ببرید و از آن ها پرسش هایی نیز انجام دهید. همچنین بهتر است یک‌ پایان ثابت برای سخنرانی خود داشته باشید. بهترین راه تقویت سخنرانی تمرین است. شما با تمرین کردن می توانید در این کار استاد شوید.

آموزش سخنرانی حرفه ای می تواند نتیجه ای شگفت انگیز‌ برای افرادی داشته باشد که به این کار تسلط ندارند. سخنرانی یک مهارت است که با تمرین و تکرار می توان در آن به مرحله استادی رسید. شما با شرکت در کلاس های فن بیان و آموزش سخنرانی حرفه ای می توانید این مهارت را درون خود تقویت کنید. امروزه کلاس هایی برای آموزش این مهارت وجود دارد که افراد زیادی از آن بهره می‌ گیرند. این کلاس ها برای تمام افراد می باشند. هستند مدیرانی که برای بهتر شدن سخنرانی و فن بیان خود در این کلاس ها شرکت کرده اند و نتیجه ای عالی کسب‌ نموده اند. امید است با مطالب بالا توانسته باشید اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورده باشید.

 

 

فن بیان

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top