در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با بازاریابی ویروسی صحبت کنیم. اگر‌این نام را شنیده اید و در مورد آن اطلاعاتی ندارید بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید. زیرا قصد داریم تا اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه دهیم.

 

                                                     بازاریابی ویروسی              

بازاریابی ویروسی چیست

بازاریابی ویروسی یکی از انواع بازاریابی می باشد که چندین سال است مورد استفاده قرار گرفته است. از این بازاریابی به عنوان بازاریابی دهان به دهان و همهمه ای نیز در خارج از شبکه های اجتماعی یاد می شود. در این روش نیز‌ مانند سایر روش های بازاریابی باید از یک‌ مدیر خلاق و فعال بهره برد تا بتوان عملکردی عالی داشت. بازاریابی ویروسی بر پایه انتقال پیام می باشد. این انتقال پیام در شبکه های اجتماعی که مخاطبین زیادی دارند انجام می شود‌. این کار بیشتر برای افزایش آگاهی مردم انجام می شود.

امروزه این روش در شبکه های اجتماعی بسیار پرکاربرد است. در گذشته های نه چندان دور که هنوز شبکه های اجتماعی به وجود نیامده بود این نوع بازاریابی بیشتر با تبلیغات تلویزیونی و یا تبلیغات بر روی بیلبورد ها همراه بود. کمپین هایی که برای بازاریابی ویروسی تشکیل می شوند در مدت زمان کوتاهی از بین‌ می روند اما اگر ‌این کمپین ها با برنامه ریزی و قدرت باشند می توانند تاثیرات زیادی از خود برجای بگذارند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.


مراحل راه اندازی این بازاریابی

در راه اندازی بازاریابی ویروسی یک سری مراحل باید به ترتیب انجام شود تا این بازاریابی به نتیجه ای خوب و مناسب برسد. اولین قدم در این کار شناخت مخاطب می باشد. جامعه هدف بسیار در این کار اهمیت دارند. شناخت این جامعه باعث می شود که صاحبان کسب و کار بدانند با چه افرادی روبرو هستند. با این شناخت می توانند وقت و انرژی و هزینه های خود را بهتر سازماندهی کنند.‌ مرحله بعدی ساخت محتوای خلاق می‌ باشد. محتوای خلاق سبب می شود که مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن جذب شود. با داشتن خلاقیت می توانید در این روش موفق شوید.‌ یکی از مزیت های داشتن خلاقیت صرف هزینه کم می باشد‌. در محتوا های خود می توانید طنز و شوخ طبعی را نیز چاشنی کار کنید و به این ترتیب بتوانید یک نتیجه عالی را کسب نمایید.

 

بازاریابی ویروسی

                                                                    

اکثر افراد تمایل دارند که مطالب و محتوا های طنز را بیشتر بازنشر کنند. مرحله آخر را می توان به انتشار کمپین اختصاص داد. محیط انتشار نیز برای این نوع بازاریابی بسیار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بستر اصلی بازاریابی ویروسی فضا هایی مانند توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، پیامک ها، ایمیل ها و … می باشند. این شبکه ها و راه های ارتباطی‌ می توانند یک بستر عالی برای انتشار پیام های شما باشند. بازاریابی ویروسی در این سه مرحله خلاصه می شود و باید حتما این سه مرحله به ترتیب و درست انجام شوند. در صورت قصور در انجام هر کدام از این روش ها می توان گفت ممکن است این بازاریابی نتیجه بخش نباشد.

جمع بندی

در مطالب بالا درباره بازاریابی ویروسی و مراحل انجام آن صحبت کردیم. این بازاریابی نیازمند داشتن یک بستر مناسب می باشد. در صورت نداشتن بستر مناسب نمی توان به درستی و آنطور که فرد می خواهد این بازاریابی انجام شود. همچنین جامعه هدف نیز بسیار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. افراد باید بدانند که با چه قشری از ‌مردم جامعه روبرو هستند. اگر مخاطب افراد بزرگسال هستند تولید محتوایی مناسب این نوع  افراد باید انجام دهند و اگر‌ جامعه هدف آن ها کودکان هستند باید محتواهایی جذاب برای این رنج سنی در نظر بگیرند.

                          

                                        

بازاریابی ویروسی یک روش اطلاع رسانی می باشد که ممکن است به صورت اتوماتیک نیز انجام‌ بگیرد. نوع انتشار و محتوای انتشار در این نوع بازاریابی بسیار مهم می باشد. در این روش بر اساس تکنیک های روز بازاریابی اتفاق می افتد. همونطور که از نام این روش پیدا است انتشار آن‌ مانند ویروس به سرعت و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. همچنین با افزایش تبلیغات مردم بیشتری به سوی این نوع بازاریابی جذب می شوند و بیشتر در مورد محصولی که مد نظر است صحبت می کنند. این اتفاق برای یک برند می تواند بسیار مفید و حائز اهمیت باشد. امید است با مطالب بالا توانسته باشید اطلاعات مفیدی در رابطه با بازاریابی ویروسی و مراحل انجام آن به دست آورید.

 

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top