برای اینکه بتوانیم کسب و کار خود را رونق دهیم، باید بتوانیم مشتری جذب کنیم. برای جذب نمودن مشتری نیز راهکارهای مختلفی وجود دارند، که می توان با شرایط کار مناسب ترین آن ها را مورد استفاده قرار داد. اهمیت جذب نمودن مشتری را در کسب و کارهای موفق نمی توان نادیده گرفت، اما روش های جذب آن ها در هر کدام از کسب و کارها متفاوت است.

با این وجود روش های کلی وجود دارند که در تمامی مشاغل می توان از آن ها برای جذب نمودن مشتریان استفاده نمود. بنابراین اگر می خواهید در دنیای تجارت به موفقیت دست پیدا کنید، باید در ابتدا راه های جذب مشتری را بیاموزید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای موثر در جذب نمودن مشتری، به طور کامل آشنا کنیم.

جذب مشتری

 

با این راهکارهای طلایی می توانیم مشتری جذب کنیم!

برای اینکه بتوانیم مشتری جذب کنیم، باید راه های موثر در این مسیر را به خوبی بشناسیم. روش های مختلفی وجود دارند که می توانند در موفقیت کسب و کار به ما کمک نمایند، اما جذب مشتریان از ابتدایی ترین و مهم ترین نیازهای موفقیت در دنیای تجارت است. از مهم ترین روش های موثر در جذب مشتریان، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • استفاده از قدرت بازاریابی:

بازاریابی ابتدایی ترین راهی است که می تواند به ما کمک کند تا مشتری جذب کنیم. بازاریابی پاسخ مستقیم یکی از موثرترین روش های تبلیغات است که می تواند نقش بسیار موثری در جذب نمودن مشتریان داشته باشد. در این روش مشتریان می توانند نظرات خود را در رابطه با محصولات و یا خدمات بیان کنند. این نشان دهنده ارزشمندی مشتریان برای برند مورد نظر است. به همین دلیل است که این روش بازاریابی می تواند رضایت مخاطبان بیشتری را جلب نماید.

  • تولید محتوای قانع کننده:

راهکار دیگری که می تواند به ما کمک کند مشتری جذب کنیم، ایجاد محتوای قانع کننده برای مخاطب است. محتوای تولید شده در رابطه با محصول و یا خدمات باید کاملا درست و واقعی باشد. همچنین باید به گونه ای نوشته شود که مخاطب را جذب نماید. فراموش نکنید که این محتواها باید کاملا مطابق با نیازها و سلیقه مشتری تولید شده باشند. همچنین باید بتوانند اطلاعات مورد نیاز مخاطبان را در اختیار آن ها قرار دهند. به همین دلیل هنگام انتخاب موضوع و مطالب سایت، حتما به نیاز و خواسته های مخاطب توجه نمایید و سپس با توجه به آن محتواهای سایت خود را تولید کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

اهمیت تخفیفات در جذب مشتری

یکی از مهم ترین تکنیک هایی که می تواند به ما کمک کند مشتری جذب کنیم، ارائه تخفیف های قابل توجه به مشتریان است. بسیاری از کسب و کارهای نوپا از اهمیت این تکنیک بی خطر هستند. در صورتی که با استفاده از همین تکنیک می توانند در طول مدت زمان کوتاهی به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کنند. به طور کلی ارائه تخفیف و یا جوایز می تواند مخاطبان زیادی را ترغیب نماید تا محصولات و یا خدمات ما را خریداری نمایند. بنابراین اگر می خواهید مشتریان زیادی را جذب کنید، بهتر است اهمیت این تکنیک را دست کم نگیرید. برای این کار کافی است در ازای خرید برخی از محصولات، محصولات دیگری را به صورت رایگان ارائه دهید. یا اینکه روی برخی از محصولات برند خود تخفیفات وسوسه کننده ای را اعمال نمایید. به طور مثال می توانید در ازای خرید اول مشتریان، یک محصول رایگان را به آن ها هدیه دهید.

تکنیک هایی برای جذب نمودن مشتریان وفادار

از دیگر تکنیک هایی که می تواند به ما کمک نماید تا مشتری جذب کنیم، می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  1. برای جذب مشتری وفادار و دائمی بهتر است مشاغل مرتبط با کسب و کار خود را شناسایی نموده و با آن ها همکاری کنید.

  2. همچنین ارائه قیمت های مناسب تر نسبت به دیگر رقبا می تواند در جذب مشتری نقش بسیار مهمی داشته باشد. بنابراین سعی کنید قانون فروش بیشتر و سود کمتر را در تعیین قیمت ها لحاظ نمایید.

  3. می توانید یک برنامه چند ماهه نیز تعریف کنید. در صورتی که در این سه ماه تعداد مشتریان به خواسته شما نزدیک شد، می توانید این استراتژی را در ماه های بعدی نیز تکرار نمایید. در غیر این صورت می توانید راهکارهای دیگری را امتحان کنید.

  4. ظاهر زیبا و جذاب محصولات نیز در کنار کیفیت آن ها برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است. بنابراین سعی کنید از طراحی های منحصر به فرد و جذاب برای ظاهر محصولات خود استفاده نمایید.

 

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top