جذب مشتری و متقاعدسازی او از مهم ترین اصول موفقیت در دنیای تجارت است. شاید جذب نمودن مشتریان در نگاه اول کار بسیار سخت و دشواری به نظر برسد، اما با استفاده از راهکارها و استراتژی های موثر در جلب نظر مشتریان، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 البته باید توجه داشته باشید که برای جلب نظر مشتری در ابتدا باید نیازهای او را بشناسید. سپس با توجه به این نیازها برای ارائه محصولات و یا خدمات برند اقدام نمایید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای موثر در جذب مشتری به طور کامل آشنا کنیم.

 جذب مشتری

مهم ترین راهکارهای برای جذب مشتری

برای جذب مشتری اولین و مهم ترین کارهایی که باید انجام شود، شناخت مشتریان و تعیین اهداف برند است.

 • تعیین اهداف برند: برای اینکه بتوانید مشتریان وفادار و مناسبی را جذب نمایید، در ابتدا باید اهداف خود را در جذب نمودن مشتریان مشخص کنید. برای تعیین نمودن این اهداف باید تمامی کارهایی که قرار است انجام دهید را یادداشت نمایید. سپس اهدافی که می توانید به آن ها دست پیدا کنید را لیست کنید. پس از آن باید موقعیت خود و اهدافتان را تجزیه و تحلیل کنید، تا بتوانید میزان موفقیت خود را برآورد نمایید. اولویت بندی نمودن اهداف و تعیین محدودیت زمانی برای دستیابی به هر کدام از آن ها نیز از دیگر کارهایی است که برای تعیین اهداف برند باید انجام دهید.

 • شناخت مشتریان: شناخت مخاطبان از دیگر راهکارهای موثر در جذب مشتری است. زمانی که نتوانید مشتریان خود را بشناسید، نمی توانید نیازهای آنان را نیز برطرف نمایید. در نهایت امکان پیشبرد برنامه ها و موفقیت شما در بازار کار به حداقل می رسد. بنابراین اگر می خواهید در دنیای تجارت به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، باید بتوانید مشتریان خود را تشخیص دهید و سپس با توجه به خواسته های آن ها به تولید محصولات و یا خدمات بپردازید.

   


  یک پیشنهاد دوستانه:

  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

نقش کارمندان در جذب مشتری

داشتن کارمندان حرفه ای و بااستعداد از دیگر راهکارهایی است که به جذب مشتری کمک می نماید. کارشناسان با توجه به بررسی های انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که هر کارمند خوب می تواند حداقل ده مشتری جدید برای شرکت شما پیدا کند. در صورتی که وجود هر کارمند بد حداقل ده مشتری شما را فراری می دهد. بنابراین اگر می خواهید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید و مشتریان زیادی را جذب نمایید، باید در انتخاب کارمندان خود نیز دقت بالایی داشته باشید. بنابراین اگر به دنبال جذب مشتری هستید، بهتر است کارمندانی را انتخاب نمایید که در حوزه کاری خود از تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند. یا اینکه استعداد بسیار زیادی در جذب و متقاعد سازی مشتریان دارند. در این صورت می توانید در مدت زمان کوتاه تری به اهداف شرکت دست پیدا کنید و قطعا پیشرفت قابل توجهی در دنیای تجارت خواهید داشت.

دیگر راه های موثر در جذب نمودن مشتری

برای جذب مشتری راه های دیگری نیز وجود دارد که از مهم ترین و تاثیرگذارترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 1. درک فرآیند خرید: درک نمودن روند خرید از دیگر راه های جذب مشتری است. باید بتوانید چگونگی خرید محصول را درک نمایید و با توجه به آن راه های بهتری را برای روند خرید تعریف کنید. این کار به شما کمک می نماید تا نقاط ضعف خود را در خدمت رسانی به مشتریان بشناسید و سریع تر برای رفع آن ها اقدام نمایید. به طور مثال به نحوه دسترسی مشتریان به سایت برند، فعالیت هایی که پس از ورود به سایت می توانند انجام دهند و ... فکر کنید. سپس خودتان را در جایگاه مشتری بگذارید و نکات مثبت و منفی سایت را مشخص نمایید. اینگونه می توانید کیفیت سایت خود را نیز ارتقاء دهید.

 2. پیدا کردن کانال های مناسب: یکی از راهکارهای جذب مشتری، ایجاد کانال های مناسب برای جذب نمودن مشتریان جدید است. فضاهای مختلفی مانند رسانه های اجتماعی، ارسال ایمیل، تماس های تلفنی و ... وجود دارند، که می توانند در این راه به شما کمک نمایند. به طور کلی امروزه دنیای اینترنت و فضای مجازی از بهترین و سریع ترین کانال های جذب مشتری شناخته می شود.

 3. شناخت رقبا: شناسایی رقبای برند از دیگر راه هایی است که می تواند به جذب مشتری کمک کند. بازار کار خود را تجزیه و تحلیل نمایید. سپس رقبای خود را شناسایی کنید و نقاط قوت و ضعف آن ها را بشناسید. در نهایت سعی کنید کیفیت بالاتر و بهتری را نسبت به آن ها ارائه دهید. در این صورت می توانید شانس انتخاب خود را در میان مشتریان افزایش دهید

 

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top