در تمامی کشورها روش های بازاریابی مختلفی وجود دارند، که می توان با توجه به کاربرد و ویژگی های تبلیغات، آن ها را مورد استفاده قرار داد. امروزه استفاده از روش های نوین در بازاریابی و فروش از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و بسیاری از کسب و کارهای بزرگ برای پیشگیری از ورشکستگی خود، از آن ها استفاده می نمایند.

البته برای استفاده از روش های نوین در بازاریابی نیاز است تا در ابتدا این روش ها و مزایای کاربرد آن ها را به خوبی بشناسید. در این صورت می توانید با استراتژی و برنامه ریزی درست تری آن ها را مورد استفاده قرار دهید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع روش های نوین بازاریابی به طور کامل آشنا کنیم.

 اصول بازاریابی حرفه ای

بازاریابی نوین چیست؟

بازاریابی و فروش نوین را دیجیتال مارکتینگ نیز می نامند. در این روش بازاریابی، بازاریابان در فضای مجازی با مشتریان برند خود ارتباط برقرار می نمایند و سعی می کنند اعتماد آن ها را نیز جلب کنند. به طور کلی بستر رسانه های مجازی و فضای اینترنت اصلی ترین و مهم ترین فضا برای ارائه تبلیغات و فروش محصولات آن ها است. این روش های بازاریابی با روش های سنتی یک تفاوت بزرگ دارند. در بازاریابی های سنتی تمامی تمرکز روی فروش محصولات است. در صورتی که در بازاریابی های نوین هدف اصلی برقراری ارتباط با مشتریان و اعتماد سازی میان برند و مشتریان است.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

بهترین روش های نوین در بازاریابی و فروش

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای بازاریابی و فروش وجود دارد، که امروزه روش های نوین از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند. از مهم ترین روش های بازاریابی نوین و مدرن می توان به نمونه های زیر اشاره داشت.

  1. بازاریابی ویروسی: از ابتدایی ترین روش های نوین در بازاریابی و فروش می توان به بازاریابی ویروسی اشاره نمود. این نوع بازاریابی اطلاعاتی که شما به اشتراک گذاشته اید را توسعه می دهند و در نهایت آن را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می دهند. به طور کلی تبلیغات و شبکه های فروشی که از این طریق ایجاد می شوند، توسط بازدیدکنندگان و مخاطبان به صورت تصاعدی تکثیر شده و رشد می کنند.

  2. پارتیزانی یا چریکی: این نوع از بازاریابی و فروش نیز بر اساس عملکردهای منحصر به فرد و خاص فعالیت می کند. بازاریابی چریکی یا پارتیزانی مستقیم بر ذهن انسان ها تاثیر می گذارد و نظر آن ها را جلب می نماید. ایجاد اثرات خاص و تصاویر غیر متعارف از مهم ترین ویژگی های این نوع بازاریابی است. از طرفی برای استفاده از این نوع بازاریابی نیازی به پرداخت هزینه های سنگین و در نظر گرفتن بودجه برای تبلیغات نمی باشد.
  3. تبلیغات دهان به دهان: این نوع بازاریابی نیز معمولا تمرکز خود را روی ارتباط میان مشتریان می گذارد. بنابراین اعتماد مخاطبان به این سبک از تبلیغات بیشتر از روش های دیگر بازاریابی است. زیرا مشتریان می توانند نظرات خود را به راحتی با سایر مخاطبان در میان بگذارند.

  4. بازاریابی شبکه ای: این روش بازاریابی و فروش بدون واسطه انجام می شود. به این منظور که مشتریان می توانند پس از تهیه محصولات از کمپانی، آنها را تبلیغ نموده و از این طریق سود دریافت کنند. به طور کلی مشتریان می توانند به ازای فروش کالا و همچنین جذب زیر مجموعه درآمد کسب کنند.

مزایای استفاده از روش های نوین در بازاریابی و فروش

به یاد داشته باشید که بازاریابی و فروش از طریق روش های نوین از مزایای فوق العاده ای برخوردار است. که از مهم ترین آن ها می توان به مزایای زیر اشاره داشت.

  • این روش های بازاریابی و فروش نیاز به بودجه و سرمایه زیادی ندارند. به همین دلیل تمامی کسب و کارهای نوپا که نمی توانند بودجه زیادی را برای بازاریابی در نظر بگیرند، می توانند از این روش ها استفاده نمایند.

  • گستردگی فضای تبلیغات از دیگر مزایای روش های نوین در بازاریابی و فروش است. از آنجایی که اکثر تبلیغات نوین در فضاهای مجازی و اینترنت تکثیر می شوند، مخاطبان بیشتری می توانند از تبلیغات برند شما بازدید نمایند.

  • از طرفی بازاریابی و فروش نوین قابل اندازه گیری است. همین موضوع موجب می شود تا بتوان راهکارهای مناسب و به موقعی را برای تقویت بازاریابی ارائه داد. معمولا نقاط ضعف و قوت بازاریابی و تبلیغات در روش های نوین به خوبی قابل تشخیص می باشند. به همین دلیل می توان در سریع ترین زمان ممکن برای رفع و یا تقویت آن ها اقدام نمود.

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top