تقویت فن بیان می تواند به شما کمک نماید تا نفوذ کلام خود را افزایش دهید و بتوانید راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنید. به طور کلی تمام انسان ها از طریق صحبت کردن با اطرافیان خود ارتباط برقرار می نمایند.

ما نکته مهم میزان تاثیرگذاری بیان هر فرد روی دیگران است. امروزه ارتباطات نقش بسیار مهمی را در زندگی انسان ها ایفا می کنند. بنابراین تقویت نمودن فن بیان و نفوذ کلام می تواند تاثیر شگفت انگیزی در زندگی افراد داشته باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راه های تقویت فن بیان به طور کامل آشنا کنیم.

 فن بیان

برای تقویت فن بیان از این دو مورد غافل نشوید!

اگر می خواهید به تقویت فن بیان خود کمک کنید، بهتر است دو نکته بسیار مهم را مد نظر قرار دهید.

  1. نسبت به کلام خود معتقد باشید: اولین نکته ای که برای تقویت فن بیان خود باید به آن توجه کنید، اعتقاد به کلامی است که به زبان می آورید. تا زمانی که خودتان صحبت هایتان را قبول نداشته باشید، نمی توانید آن ها را با اعتماد به نفس و قدرت کامل بیان کنید. هنگامی که به صحبت های خود اعتقاد دارید با اشتیاق بیشتری آن ها را بیان می کنید و مخاطب به راحتی این موضوع را متوجه خواهد شد. در نتیجه کلام شما باورپذیرتر و متقاعد کننده تر می شود.

  2. خودپسندی و خودخواهی را فراموش کنید: برای تقویت فن بیان باید این باور را در خودتان ایجاد کنید که اطرافیان بهتر و موفق تر از شما هستند. بنابراین سعی کنید بیان خود را تقویت نمایید تا بتوانید هم سطح آن ها قرار بگیرید. در این صورت قطعا بهترین خواهید بود. فراموش نکنید اگر احساس کنید که بهتر از مخاطبان خود هستید، نمی توانید بیان خود را تقویت نمایید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

برای داشتن فن بیان قدرتمند این موارد را رعایت کنید!

  • نحوه ایستادن و نشستن خود را اصلاح کنید: یکی از راهکارهای بسیار موثر برای تقویت فن بیان ایستادن و نشستن درست هنگام صحبت کردن است. بسیاری از سخنران های بزرگ بر این عقیده هستند که طرز ایستادن و نشستن می تواند روند صحبت کردن را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل هنگام صحبت کردن باید طوری بنشینید و یا بایستید که تنفس شما دچار اختلال نشود. زیرا این کار می تواند نفوذ کلام شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

  • زیر و بم صدای خود را بشناسید: از دیگر راه های تقویت فن بیان، شناخت زیر و بم صدا و کنترل آن است. استرس، عدم تسلط بر بیان و ... همگی از دلایلی هستند که می توانند منجر به زیر و یا بم شدن صدای شما شوند. بنابراین بهتر است با صوت صدای خود آشنایی کامل داشته باشید و با کمک تمرینات حجره مدیریت آن را بیاموزید.

  • مقابل آینه تمرین کنید: شاید باورتان نشود اگر بگوییم که یکی از موثرترین تمرینات تقویت فن بیان، صحبت کردن در مقابل آینه است. بسیاری از افراد به دلیل احساس خجالت و کمبود اعتماد به نفس نمی توانند به خوبی در مقابل جمع صحبت کنند. اما هنگامی که در برابر آینه شروع به صحبت می کنید، می توانید نقص های بیان خود را متوجه شوید. بنابراین پس از مدتی می توانید روی نحوه بیان خود تمرکز بیشتری پیدا کنید.

این نکات برای داشتن فن بیان قوی ضروری اند!

  1. برای داشتن فن بیان قدرتمند بهتر است واژه هایی که نمی توانید آن ها را تلفظ کنید و یا برای شما واژگان سختی هستند را فراموش کنید. بهتر است واژه های مناسب و هماهنگی را جایگزین آن ها نمایید. زیرا بیان این واژگان می تواند منجر به افزایش استرس شما هنگام صحبت کردن شود.

  2. همچنین برای تقویت فن بیان خود سعی کنید با آرامش صحبت کنید. آرامش داشتن به معنای آرام صحبت کردن و طولانی بیان نمودن جملات نیست. بلکه به معنای عدم وجود استرس در طول صحبت کردن است. زمانی که هنگام حرف زدن آرامش نداشته باشید، این احساس به مخاطب نیز منتقل می شود و تاثیرگذاری کلام شما را کاهش می دهد.

  3. استرس از مهم ترین عواملی است که روی بیان شما تاثیر منفی می گذارد. بنابراین اگر می خواهید به تقویت فن بیان خود بپردازید، باید بتوانید استرس خود را کنترل کنید. زیرا استرس کلام شما کاملا به مخاطب منتقل می شود. همین موضوع موجب می شود تا نتوانند به کلام شما اعتماد کنند و در نهایت قدرت متقاعد سازی و تاثیرگذاری بیان شما به شدت کاهش پیدا می کند.

 

فن بیان

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top