این روزها واژه های فروش و فروشندگی در حوزه های مختلفی از اصول فروش واقعی به کار گرفته می شوند. یک نفر کالایی را می فروشد و فردی دیگر علم خود را و یک سری افراد خدمات خود را می فروشند.

 ابتدایی ترین شکل فروش، عرضه کالا و گرفتن پول در قبال آن است. مهارت فروش برای تمامی افرادی که در حوزه بازاریابی و فروش فعالیت دارند مهم است.

هیچ وقت بدون اصول فروش وارد حوزه فروشندگی نشوید. چون قطعا با شکست مواجه خواهید شد و به هدف خود نخواهید رسید. اصول فروش شامل هفت مورد اساسی که شامل تشخیص مشتریان واقعی، ایجاد صمیمیت و اعتماد، تشخیص دقیق نیازها، ارائه متقاعد کننده، پاسخ گویی موثر به اعتراضات، قطعی کردن فروش و فروش مجدد است.

بازاریابی و فروش

اصل تشخیص مشتریان واقعی در فروش

در مبحث اصول فروش روی مشتریان تمرکز بیشتری می شود. اگر بتوانید مشتریان احتمالی را بشناسید و روی آن دسته از مشتریان که خریداران اصلی محصولات شما هستند تمرکز کنید به موفقیت در فروش نزدیک می شود.

در واقع در بیشتر کسب و کارها مشتریان احتمالی را باید با المان ها و ویژگی های مختلفی از قبیل زمانبندی، ارزش، درد، نتیجه و ... طبقه بندی کرد. در واقع مشتری احتمالی می خواهد با محصول یا خدمات شما به نیازهای واقعی خود برسد. اگر محصول عرضه شده ی شما در هر شرایطی از شفافیت لازم برخوردار باشد هم برای شما و هم برای مشتری محرز است که چرا این محصول نسبت به سایر محصولات بهتر و مقرون به صرفه تر است.

نقش ایجاد اعتماد و صمیمیت مشتریان در فروش

بیشتر مشتریان در خرید به دنبال داده ها و اطلاعات تخصصی نیستند. در اصول فروش کسب اعتماد مشتریان بسیار ارزشمند است. بیشتر مشتریان از روی احساسات تصمیم به خرید می گیرند و یا اینکه تعریف محصول را از دوستان و آشنایان شنیده است.

یکی از مهمترین تکنیک ها در اصول فروش این است که ابتدا فروشنده مشکلات مصرف کننده را شناسایی کند سپس به دنبال ارائه محصولی باشد که مشکل مصرف کننده را رفع کند. این تکنیک بهترین روش فروش است. فرآیند فروش تنها به عرضه محصول منتهی نمی شود. بلکه شما باید به عنوان فروشنده یک سری خدمات پس از فروش را هم ارائه دهید مانند نصب محصول، رسیدگی به انتقادات و پیشنهادات و ...

اگر مشتری بعد از مصرف محصول هیچ گونه نگرانی نداشته باشد احتمال تبدیل شدن آن به مشتری دائمی وجود دارد.

در اصول فروش یک سری رویکردها وجود دارند که لازم است بر روی آن ها تمرکز شود. یکی از این رویکردها ارتباطات است. تمرکز بر روی ارتباطات بهتر به فروش بیشتر می انجامد. اگر در برقراری ارتباط با مشتری ضعف داشته باشید نمی توانید فروش موفقیت آمیزی داشته باشید. پس به دنبال کسب اعتماد و اعتبار باشید تا بتوانید به فروش بیشتری دست پیدا کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

نقش تشخیص دقیق نیازها در اصول فروش واقعی

در اصول فروش شناسایی نیاز مشتریان یک قدم مهم محسوب می شود. بیشتر مشتریان نمی دانند که محصول شما قادر به رفع نیازهای آنها است. صحبت کردن با مشتریان و داشتن فن بیان خوب می تواند نیازهای مشخص، نامشخص و حتی نیازهای غیر واقعی مشتریان را تشخیص دهد. یک فروشنده ی حرفه ای باید با پرسیدن سوالات متعدد و با به چالش کشیدن مشتریان بتواند با دقت نیازهای ان ها را تشخیص دهد و محصول و خدمات مناسب ان ها را عرضه کند.

تاثیر ارائه متقاعد کننده ها در فروش

در اصول فروش روی یک سری المان ها از قبیل نشان دادن محصول، توضیح دادن محصول و پرسیدن سوالات موثر خیلی تاکید می شود. در واقع فروشنده باید کیفیت ارائه خوبی داشته باشد تا مشتری متقاعد به خرید شود. می توانید نظر مشتری را در مورد محصولات مشابه بپرسید و یا اینکه هدف از خرید محصول را بپرسید تا او را با دلایلی متقاعد کنید که محصول مناسب نیاز او است یا خیر.

پاسخ‌گویی موثر به اعتراضات در اصول فروش

در اصول فروش قرار نیست تمام محصولات با رضایت مصرف کننده همراه باشد. همیشه در فروش یک سری اعتراضات وجود دارد. اگر قبل از ارائه محصولات اعتراضات احتمالی محصول را از دیدگاه خودتان بررسی کنید و پاسخی منطقی و درست به اعتراضات بدهید قطعا با فروشی امن تر همراه خواهید شد.

قطعی‌ کردن فروش

تمامی مواردی که در اصول فروش گفته شد مراحلی بود که باید قبل از فروش انجام شود. مرحله مهم در فروش توانایی شما در قطعی کردن خرید است. درخواست خرید یکی از قدرتمندترین واژه ها در فروش است. شما می توانید از مشتریان درخواست خرید کنید حتی اگر جواب نه بشنوید. از مشتریان دعوت کنید که محصول شما را تست کنند و در مورد ویژگی ها مثبت محصول، کارایی محصول، نحوه تحول محصول صحبت کنید. با طی کردن این مراحل می توانید امیدوار شوید که مشتری محصول شما را خریداری می کند.

تکرار فروش اصل آخر در فروش و جذب مشتری

در اصول فروش، فروش مجدد به عنوان یک بخش مهم شناخته شده است. حفظ مشتریان باعث می شود تا آن ها مجموعه شما را به دوستان و آشنایان معرفی کنند و چرخه مشتریان شما افزایش پیدا کند. در نتیجه امکان خرید مجدد بسیار بیشتر خواهد بود. نحوه برخورد شما برای تکرار فروش و افزایش حجم مشتریان بسیار مهم است.

 

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top