تصور کنید برای یک سفر کوتاه خانوادگی در آخر هفته برنامه ریزی می کنید. شما می خواهید به همراه اعضای خانواده خود و ماشین شخصیتان به یکی از روستاهای نزدیک بروید و دو روزی را در انجا استراحت کنید.

برای آنکه بتوانید از فرصت به وجود آمده بهترین استفاده را ببرید، حتما برای روزهای مختلف سفر برنامه ریزی می کنید. اینکه چه ساعتی حرکت کنید، در کجا ساکن شوید، چه غذاهایی به همراه خود ببرید، برای مریضی یا آسیب های ناگهانی چه داروهایی را به همراه داشته باشید از جمله مواردی هستند که احتمالا به آن ها فکر خواهید کرد. حتی تصور این سفر بدون برنامه ریزی هم ممکن نیست!

تاسیس، گسترش و ایجاد بسترهای  مناسب برای رشد یک برند نیز بدون برنامه ریزی، هماهنگی میان عناصر مختلف کسب و کار و داشتن یک هدف، امکان پذیر نیست. استراتژی نام برنامه بلند مدتی است که هر برندی برای دوام آوردن در شرایط اقتصادی فعلی دنیا، به آن نیاز دارد؛ اما چرا استراتژی در موفقیت برند ها موثر است؟

 استراتژی بازاریابی


اهمیت استراتژی در رشد و موفقیت یک برند

برندهای موفق در دنیا استراتژی های ساده، واضح و مشخصی دارند. استراتژی در واقع مسیر هدایت برند ها به اهدافشان است. زمانی که هدف شما از ایجاد یک کسب و کار مشخص باشد و بر اساس یک استراتژی در راستای تحقق اهدافتان گام بردارید، کل مجموعه یکپارچه خواهد بود.

در چنین شرایطی اهداف شما در تک تک محصولات و خدمات برندتان تبلور پیدا می کند. بدین ترتیب مشتریان و مخاطبان نیز با علم به اهداف و ارزش های برند، با آن ارتباط برقرار می کنند و از محصولاتی که این سیستم یکپارچه ارائه می کند، بهره مند می شوند.

شما با دنبال کردن استراتژی های فروش، بازاریابی، خرید و تبلیغات خود، می توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید. مشتریان شما از کیفیت و تداوم خدمات شما مطمئن خواهند بود و این امر در طولانی مدت، می تواند جمعیت مشتریان وفادار برندتان را بزرگتر کند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

اهمیت استراتژی در ساختار درون سازمانی

کارمندان شما دوست دارند در محیطی منسجم، هدفمند و یکپارچه کار کنند. یکی از مهم ترین مواردی که حتما باید با کارمندان خود در میان بگذارید، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مجموعه و برنامه ها یا استراتژی هایی است که برای رسیدن به این اهداف در نظر گرفته اید.

 تنها در این صورت است که کارمندان شما نیز درست مانند سلول های یک بدن، در راستای تحقق اهدافتان، تلاش خواهند کرد. این کار به افزایش رضایت کارمندان و ایجاد محیط کاری ایده آل و استاندارد نیز کمک خواهد کرد. حتی با وجود بالاترین دستمزد ها هم هیچ کارمندی علاقه ندارد هشت ساعت از روز خود را یک محیط آشفته، بی هدف و بی برنامه سپری کند.

استراتژی می تواند تک تک اجزای مجموعه شما را با یکدیگر مرتبط کند و با ایجاد یک نظم و هماهنگی، شما را به اهدافتان برساند.

 

برای موفقیت در بازار کسب و کار، باید سوار  کشتی استراتژی شوید!

این روزها رقابت در دنیای کسب و کار بسیار شدید است و برندها تمام تلاش خود را می کنند تا با استفاده از تکنیک ها و ابتکارات جالب، مشتریان بیشتری را برای خود جذب کنند. شما روزانه در معرض طوفانی از اطلاعات هستید. مشتریان شما ممکن است به یک محصول خاص از یک برند رقیب علاقه نشان دهند، ترند های جدیدی ممکن است در حیطه فعالیت شما توجه ها را به خود جلب کنند و ممکن است مشتریان وفادار شما مغلوب یک تکنیک بازاریابی خلاق از برند رقیب شوند.

 اگر شما بر اهداف خود متمرکز نباشید، حاشیه تغییرات مجاز برای برند را از قبل برای خود تعیین نکرده باشید و استراتژی کاربردی و مشخصی نداشته باشید، در این طوفان اطلاعات از بین خواهید رفت. در واقع به عنوان ناخدای مجموعه، شما تصمیم خواهید گرفت که با هر ترند جدیدی، روش تولید یا ارائه خدمات  خود را تغییر دهید؛ هر ایده یا تکنیک جدید بازاریابی را امتحان کنید و سرمایه خود را به صورت پراکنده و غیر هدفمند در این راه خرج کنید.

این پایان راه شما و برندتان خواهد بود. استراتژی به شما کمک می کند تا مانند یک درخت در حوزه های مختلف و مرتبط با فعالیت خود، مانند تولید، بازاریابی و فروش، ریشه های عمیق و محکمی داشته باشید. بنابراین با بروز تغییرات و دریافت اطلاعات جدید، ممکن است تا حدی انعطاف پذیر باشید و سعی کنید خود را با نیاز های روز دنیا وفق دهید، اما هیچ گاه از مسیر اصلی منحرف نمی شوید و تمام دارایی خود را فدا نخواهید کرد.

 به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان کسب و کار و کارآفرینان موفق، بیش از هر چیز بر روی داشتن یک استراتژی استاندارد و ایده آل سرمایه گذاری می کنند.

منبع

متقاعدسازی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top