سال 2020 با شیوع ویروس کرونا برای بسیاری از کسب و کارها، سال پایان و شکست بود. با گسترش واکسیناسیون و خروج بسیاری از کشورها از شرایط بحرانی، اقتصاد در سال 2021 جان تازه ای گرفت و بسیاری از کسب و کارها توانستند رونق پیش از دوران کرونا را بار دیگر تجربه کنند.

در میان آمار، گزارش های سالانه، بودجه های تخصیص یافته شده، سمینارها و تکنیک های جدیدی که در کارگاه ها و کنفرانس ها مورد بحث بودند، یک خبر خوش توجه بازاریابان دیجیتال را به خود جلب کرد. سال 2021 به عنوان سال شکوفایی بازاریابی دیجیتال در حوزه های اقتصادی مختلف شناخته شد.

 

بودجه بازاریابی محتوا رو به افزایش است

علیرغم عدم قطعیت و فشاری که بسیاری از کسب و کارها در سال گذشته متحمل شدند، بازاریابان دیجیتال ( به ویژه در حوزه بازاریابی تولید محتوا) با کاهش سرمایه روبرو نشدند.

در این دوران، بسیاری از برند ها برای نجات خود از رکود دوران کرونا، به دنیای آنلاین پناه بردند و برای بیشتر شناخته شدن و معرفی خود به مشتریان آنلاین، دست به دامن بازاریابان دیجیتال شدند. به همین سبب است که علی رغم کاهش بودجه در بسیاری از حوزه های صنعت، بازاریابان دیجیتال با افزایش بودجه در این دوران روبرو بودند.

 آمار و نتایج نشان می دهد که چیزی در حدود 43 درصد از بازاریابان دیجیتال نسبت به سال 2020 افزایش درآمد را تجربه کرده اند و 66 درصد نیز معتقدند که این روند در سال 2022 نیز ادامه پیدا خواهد کرد. بدیهی است که برند ها با تثبیت جایگاه خود در فضای دیجیتال تمایلی به ترک این سنگر نداشته باشند و پیش بینی می شود حتی اگر دنیا به حالت عادی خود باز گردد، برند ها در حوزه دیجیتال به فعالیت گسترده خود ادامه دهند.

 

یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

بازاریابان دیجیتال موفق بر روی چه حوزه هایی متمرکز خواهند بود؟

محتوا یکی از کلیدی ترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال است. مقاله ها و پست های کوتاه یکی از رایج ترین انواع محتواهایی هستند که برای بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال 90 درصد از بازاریابان حرفه ای معتقدند که برای موفقیت در این حوزه باید بر روی ترکیبی از شکل های محتوایی زیر متمرکز بود:

  • ویدیوها
  • رویدادهای مجازی/وبینارها/دوره های آنلاین
  • مطالعات موردی

شاید جالب باشد بدانید که در میان موارد عنوان شده در بالا، ویدیو ها و رویداد های مجازی به عنوان موفق ترین ابزار تولید محتوا در حوزه بازاریابی دیجیتال شناخته شده اند. بدیهی است که با توجه به این داده های آماری، اکثر بازاریابان و تولید کنندگان محتوا، برای کسب سود بیشتر در آینده نه چندان دور، بیشتر بر یادگیری مهارت ها و گسترش دانش خود در این دو حوزه متمرکز باشند.

 

کدام پلتفرم بهترین بازده را در حوزه بازاریابی دیجیتال خواهد داشت؟

زمانی که در خصوص صفحه های مجازی و بازاریابی دیجیتال صحبت می کنیم، بسیاری از برند ها به شبکه های مجازی کسب و کار خود در فیس بوک و اینستاگرام اشاره می کنند؛ اما آینده در دستان لینکدین است!

لینکدین برترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای توزیع و به اشتراک گذاشتن محتوای ارگانیک و یا پولی است.

یدا کردن مخاطبان در لینکدین کار دشواری نیست، چرا که این پلتفرم فیلترهای کارا و مناسبی را در اختیارتان قرار می دهد. تولید محتواهای تصویری و یا تبلیغ برای وبینارها و کنفرانس های آنلاین در این پلتفرم بسیار پربازده است و شما می توانید خیلی سریع آگاهی عمومی را نسبت به یک برند یا محصول افزایش دهید.  

 بازاریابی دیجیتال می تواند شغل پردردسر اما جذاب و هیجان انگیزی باشد. این حوزه از بازاریابی در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است و به نظر می رسد توانسته باشد به کشتی نجات بسیاری از برند ها در دل طوفان کرونا تبدیل شود. اگر شما نیز به این حوزه علاقه مند هستید، می توانید با سرمایه گذاری و کسب مهارت در حوزه تولید محتوا (به ویژه محتوای تصویری) و خلق تجربه های منحصر به فرد برای مخاطبان با اجرای وبینارها، به جرگه بازاریابان دیجیتال موفق بپیوندید.

منبع

جهت یادگیری بیشتر پیشنهاد می کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ برای مدیران را بگذرانید

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top