بیانیه ماموریت برای هر شرکتی که به دنبال رشد تجاری خود بر اساس روش های استراتژیک است، بسیار حیاتی می باشد؛ اما دقیقاً بیانیه ماموریت چیست؟

داشتن بیانیه ماموریت چه کمکی به بخش های مختلف یک سازمان می کند؟

یک بیانیه ماموریت استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

ما در این مقاله تلاش می کنیم تا به این پرسش ها پاسخ دهیم.

 ماموریت سازمان

تعریف بیانیه ماموریت:

بیانیه ماموریت جمله و یا پاراگرافی کوتاه است که وجود کسب و کار، وابستگی های اقتصادی و ساختار کلی مالی آن را مشخص می کند.

 یک بیانیه کسب و کار، سازمان را به درستی توصیف می کند و راه حل و و روش های دستیابی به این اهداف را توضیح می دهد. بیانیه ماموریت و چشم انداز سازمانی به گونه ای مکمل یکدیگر هستند و بسیاری از المان ها در میان این دو مشترک می باشد، با این حال تفاوت های بسیار ظریفی را میان این دو می توان قائل شد

بیانیه ماموریت به سازمان کمک می کند تا اهداف، ارزش ها و ایده های خود را ثبت کند و آن ها را با سایر بخش های مجموعه به اشتراک بگذارد. به عنوان مثال در بیانیه ماموریت شرکت تسلا آمده است که این برند قصد دارد تا تغییر جامعه جهانی و استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر را تسریع بخشد. بیانیه ماموریت اولین قدم برای برنامه ریزی استراتژیکی سازمان است.

 

 این مطلب را بخوانید ( چشم انداز چیست و چه تفاوتی با هدف دارد؟ )

 

داشتن بیانیه ماموریت چه کمکی به بخش های مختلف یک سازمان می کند؟

تعریف واضحی از اهداف:

داشتن یک بیانیه ماموریت می تواند تعریف واضحی از اهداف مجموعه را در دسترس قرار دهد. معمولا بیانیه ماموریت برای تنظیم و تمرکز بر روی هداف کوتاه مدت استفاده نمی شود، بلکه بیشتر بر روی اهداف بلند مدت و اصلی سازمان تمرکز دارد. این دسته از اهداف معمولا به طور روزمره برای کارکنان ملموس نیستند، بنابراین بیانیه ماموریت به مدیران و اعضای سازمان کمک می کند تا قدم های کوچک روزانه خود را در راستای آرمان های کلی سازمان تنظیم کنند.

فرهنگ سازمانی:

 بیانیه ماموری می تواند مهم ترین المان های فرهنگ سازمانی را تعریف کند. 94 درصد از مدیران و 88 درصد از کارمندان معتقد هستند که داشتن یک فرهنگ سازمانی مشخص، در موفقیت مجموعه می تواند بسیار مفید ظاهر شود. بیانیه ماموریت با مشخص کردن آرمان های اصلی مجموعه و اهداف کلی آن، می تواند فرهنگ سازمانی را در مجموعه پایه ریزی کند. این کار همچنین به مجموعه کمک می کند تا نیروی کار مناسب و مرتبط با اهداف و فرهنگ اصلی سازمان جذب شوند و بدین ترتیب یکپارچگی در راستای آرمان های سازمان محقق می شود.

تمرکز بر راه حل:

یک بیانیه ماموریت استاندارد تنها شامل اهداف کلی سازمان نیست بلکه می تواند نقشه راه برای رسیده به این اهداف را مشخص کند. بیانیه ماموری می تواند به مدیران مجموعه در تنظیم کوچکترین جهت گیری های سازمان برای دستیابی به هدف کلی کمک کند و در نتیجه استراتژی های سازمانی دقیق و مفیدی تنظیم می شوند. بر پایه این برنامه ریزی های استراتژیک، سازمان می تواند به راه حل های مناسب جهت از بین بردن موانع و تحقق اهداف بلند و کوتاه مدت خود دست پیدا کند و در جهتی درست حرکت کند.

 

روابط سازمانی پویا:

یک سازمان به معنای مجموعه ای افراد و اقدام هاست که در راستای تحقق یک هدف مشترک در کنار هم فعالیت می کنند. هسته  اصلی قرار گرفتن این افراد و فعالیت ها، هدف مشترکی است که در بیانیه ماموریت و چشم انداز سازمانی به شکلی واضح بدان اشاره می شود. این هدف مشترک است که تمامی افراد را به دور هم جمع می کند و سمت و سوی فعالیت های سازمانی را به درستی مشخص می کند. اگر کارمندان و مدیران سازمان به طور واضح بدانند که بر اساس چه استراتژی هایی و برای تحقق چه مواردی تلاش می کنند، روابط درون سازمانی سازنده ای شکل می گیرند و پویایی در مجموعه رشد می کند.

 

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

 

یک بیانیه ماموریت استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

سادگی:

 بهترین بیانیه های ماموریت، ساده و روان هستند. آن ها از زبان مشترک برای نشان دادن اهداف مهم خود استفاده می کنند و از بیان ادبی به دور هستند. به عنوان مثال در بیانیه ماموریت  شرکت TripAdvisors آمده است:" کمک کردن به مردم در سراسر جهان برای داشتن سفری عالی".

متقاعد کننده:

 بهترین بینانه های ماموریت، قانع کننده هستند. آن ها با آوردن دلایل منطقی، قابل لمس و ساده می توانند کارمندان خود را متقاعد کنند که در راستای این آرمان مشترک حرکت کنند. به عنوان مثال بیانیه ماموریت شرکت نایک می گوید:"برای هدیه دادن ابتکار و ابداع به هر ورزشکار".

قابل اندازه گیری:

بهترین بیانیه های ماموریت این قابلیت را دارند که دستاورد های سازمان را به خوبی اندازه گیری کرده و بسنجند. به عنوان مثال، استفاده از عبارت هایی مانند "برترین شرکت" و یا "رتبه اول فروش در بازار جهانی" از جمله عبارت هایی هستند که می توان بر اساس آن ها عملکرد سازمان در راستای تحقق اهداف را سنجید. 

 

شما هم ماموریتت را بنویس و اگر ماموریت و رسالت جالبی دیدی، توی کامنت ها بنویس

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top