داستان موفقیت بزرگان را از ابتدا بخوانید

داستان های موفقیت دروغین

شاید نام وارن بافت را شنیده باشید. بزرگ ترین، معروف ترین و موفق ترین سرمایه گذار تاریخ. وی اکنون بدون آن که چیزی تولید کند (نه کالایی و نه نرم افزاری) ونه کارخانه ای بزند همراه با بیل گیتس جزو سه نفر ثروتمند دنیاست. همه به او لقب نابغه و باهوش می دهند. فرض ما این است که که وی یک استعداد فوق العاده داشته که از همان روز اول دست به هر چی می زده طلا می شده و بعد از دانشگاه آمده وارد بازار کار شده و خیلی سریع به موفقیت رسیده است.
اما نکته اینجاست که وی در این راه استخوان خرد کرده است. به بخشی از واقعیت های زندگی او دقت کنید:

پنج ساله بود که اولین کسب و کار خود یعنی فروش آدامس به رهگذران در دکه جلوی خانه شان را آغاز کرد.
سپس دکه دیگری جلوی خانه یکی از دوستان برای فروش لیموناد زد چون متوجه شد که آنجا رفت و آمد بیشتری صورت می گیرد
در شش سالگی بسته های شش تایی نوشابه را از مغازه به قیمت ۲۵ سنت می خرید و هر بطری را به قیمت ۵ سنت در درب منازل می فروخت.در حالي كه كودكان هم سن و سال او بر روي چمن لي لي و بولينگ بازي مي‌كردند.
او اولین سهام خود را در یازده سالگی خریداری کرد.

در ۱۳ سالگی به اداره مالیات به دلیل گرفتن مالیات ۳۵ دلاری برای دوچرخه‌اش، اعتراض كرد و سرانجام موفق شد مالیات ۳۵ دلاری دوچرخه‌اش را حذف كند.

در۱۴ سالگی بافت روزنامه فروشی می کرد. بعدها تصمیم گرفت همزمان با فروش روزنامه اشتراک مجلات نیز به آن­ها بفروشد. از دیگر فعالیت های تجاری او، جمع آوری توپهای گلف گم شده و فروش آنها بود.

او در ۱۷ سالگی مالک نیمی از يک اتوميل رولزرويس بود که خود از آن استفاده نمی کرد و ۳۵ دلار در روز آن را اجاره می داد.

بافت به تجربه عملی خود را محدود نکرد و در دانشگاه در رشته ای مرتبط و با تمرکز بر دروس سرمایه گذاری تحصیل کرد. بعد از دوره‌ فارغ التحصيلي هم تصميم گرفت تا براي یک شرکت به صورت رايگان كار كند، ولي بن نپذيرفت. او بعد از رد شدن پيشنهاد كار توسط گراهام، در وال استريت به عنوان دلال سهام مشغول به كار شد. او با استفاده از در آمد كم اين دوران ، پمپ بنزين سينكلاير را خريد؛ اما چنان كه انتظار مي‌رفت، پمپ بنزين بازدهي نداشت. بافت به خانه‌اش در اوماها برگشت و در بنگاه پدرش مشغول به كار شد.

به گفته خودش او بیش از ۱۰۰ کتاب در زمینه سرمایه گذاری و تجارت خواند (تقریبا هر کتابی که آن زمان چاپ شده بود و پیدا می شد).

تمام این کارها و تجربیات و درآمدها در برابر درآمد افسانه ای وی در شرکت سرمایه گذاری اش تقریبا هیچ بود. اصلا این درآمدها با آن سودآوری قابل مقایسه نبود. او بعدها به عنوان یکی از بزرگترین ثروتمندان و نیکوکاران جهان ثبت شد.

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

☑️⭕️تجویز راهبردی:
1- داستان های موفقیت را به صورت کامل بخوانید. عموما داستان های موفقیت فقط به بخش انتهایی موفقیت متمرکز هستند. و فقط از موفقیت های پی در پی می کنند. و صحبت از نبوغ و استعداد می کنند اما اگر داستان را به صورت کامل بخوانیم متوجه می شویم که نبوغ در طول زمان ساخته می شود و استعداد در تندباد حادثه کشف می شود و موفقیت پس از بارها تلاش و شکست پدید می آید.
دقت کنید که نیمی از واقعیت زشت تر از تمامی یک دروغ است. اگر شما داستان موفقیت آدم ها را بخوانید اما فقط بخشی از آن را بخوانید بیشتر از آن که الهام بخش و کمک کننده، گمراه کننده است.

2- آنکه می خواهد یک روزه ثروتمند شود یک ساله به دار آویخته خواهد شد. به داستان های موفقیت یک شبه و یک روزه اعتماد نکنید. پشت موفقیت های یک روزه، سال ها تلاش و مطالعه، زحمت، سعی و خطا و ... است که ما آن را نمی بینیم. بهترین کار این است که خود را غرق کنید. غرق در تجربه ورزی، مطالعه، مشاهده، تمرین، تکرار، سعی و خطا. زندگی وارن بافت نشان می دهد که انواع و اقسام تجربیات و مطالعات مختلف در طول زمان یک فرد جمع می شود و به ناگاه ....

 

منبع: کانال تلگرامی دکتر مجتبی لشکربلوکی

مطالب مرتبط

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

ناگفته
شخصی که با تلاش خود و با ایجاد 6 رشته قنات حومه جنوبی اصفهان را آباد کرد
مختصری از زندگی نامه
تقی فدا کارتقی فداکار فرزند شیخ محمد انصار ترک همدانی، در سال 1282ش در شهر اصفهان متولد شد.
وی در این شهر تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را گذراند. و در دورة سلطنت رضاخان در اصفهان زندگی می کرد.
در نوجوانی تحت تأثیر افکار انقلابی برادرش باقرخان عراقی، به میرزا کوچک خان و نهضت جنگل پیوست و در این راه بود که باقر، برادر بزرگتر او، جان خود را از دست داد.
پس از شکست نهضت جنگل به تهران رفت و در مدرسة علوم سیاسی تهران تحصیل کرد و با آیت الله مدرس آشنا شد.
چندی بعد به استخدام اداره ثبت اصفهان درآمد و مدتی نیز به وکالت اشتغال داشت.
وی به دعوت کارگران، رهبری اتحادیة کارگران در اصفهان را که در شهریور 1320ش مخفیانه بنا شده بود، به عهده گرفت و با انسجام کارگران و یافتن اعضایی فعال در میان آنها، دست به فعالیت در کارخانه ها زده و از آنجایی که فعالیت های خود را برای رفع مشکلات زندگی کارگران متمرکزکرده بود، به تدریج توانست توجه این طبقه را به سوی خود جلب کند.
در سال 1321ش با توجه به اهداف ابتدایی حزب توده که حفظ استقلال و تمامیت ایران، تأمین حقوق فردی و اجتماعی، مبارزه با استبداد ، اصلاحات در نحوه استفاده از زمین و بهبود وضع کشاورزان ، تعدیل مالیات ها به نفع مردم ، توسعه صنایع،معادن و وسایل حمل‌ونقل، و ضبط اموال رضاشاه به نفع ملت ایران بود به این حزب پیوست .( ولیکن پس از مدتی با توجه به انحراف حزب توده از این حزب کناره گرفت.)
وی پس از فعالیت ها و موفقیت هایی که بدست آورد توانست همراهی کارگران را داشته باشد و به همین جهت توانست در فواصل سالهای1321 لغایت 1328 طی دو دوره نماینده واقعی مردم اصفهان در مجلس شورای ملی باشد و در مجلس برای دفاع ازحقوق کارگران نقش فعالی داشته باشد.
با ورود اندیشه های کمونیست به حزب توده ، فداکار به مخالفت با این موضوع پرداخت و همین امر باعث گرایش بیشتر کارگران به فداکار و اتحادیه کارگران شد به گونه ای که اتحادیه به یکی از قوی ترین اتحادیه های کارگری در ایران تبدیل شد.

او پس از انحرافات پیش آمده درحزب توده ازمناصب حزبی توده، کناره گرفت.

فداکار در پی ترور نافرجام شاه در بهمن 1327ش مدتی به زندان افتاد و با کمک و وساطت دکتر مصدق از زندان آزاد شد.
پس از آن ضمن کناره گیری از فعالیت های سیاسی بیشتر وقت خود را به کشاورزی و آبادکردن زمین های موات در حومه جنوبی اصفهان در منطقهای به نام مرغ گذارند. با این وجود دائما تحت نظر نیروهای امنیتی (ساواک) بود.
به دنبال محدودیت های ایجاد شده توسط ساواک برای فداکار ، وی تمام اهتمام خود را برای آبادکردن بیابان های جنوبی اصفهان (کیلومتر 8 تا 19 جاده اصفهان به شیراز)گذاشت.
وی که می دانست این قسمت ازبیابان های اصفهان دارای پتانسیل بالایی برای کشاورزی است با شناسایی منابع آب در این منطقه ، و ایجاد قنات ها و چاه های مختلف و همچنین کانال کشی های منسجم نسبت به آبادانی منطقه فعالیت گسترده ای را آغاز کرد .
قنات فداکار ، قنات باقرخان ، قنات لاتاری ، قنات .... از جمله دستاوردهای وی می باشد. به شکلی که طی 26 سال فعالیت کشاورزی خود ، مناطق وسیعی به زیرکشت رفت .
علاوه بر این با شناسایی معادنی در این منطقه از جمله معدن گچ به بهره برداری از این معادن پرداخت.
نکته جالب توجه این که فداکار با ایجاد 6 رشته قنات نسبت به احیاء زمین های موات اقدام نمود و بسیاری از این زمین ها را به خود کشاورزان با شرط ادامه کشت وکار و آبادانی واگذار می کرد.
او می کوشید در زندگی رویة ساده ای را پیشه کند و از آن جایی که در اصفهان زاده شده بود، کارگران با او احساس همدلی می کردند و او را از خود می دانستند.
از دیگر سو در این مدت همچنان دقدقه حقوق کارگران در کارخانجات بزرگ اصفهان و دیگر شهرها را داشت و نسبت به عملکرد درباریان اعتراض داشت به همین دلیل رژیم شاه به دنبال ضربه زدن به وی بود لذا به بهانه قانون اصلاح قانون اصلاحات ارضی (برخلاف همین قانون) زمین های بسیاری از فداکار را که در حال کشت و یا بهره برداری بود به عنوان اراضی ملی اعلام کرد.
بالاخره 7 تیر1351ش زمانی که برای سرکشی به زمین های خود رفته بود، با دسیسه و دخالت ساواک و توسط یک ماشین زیر گرفته شد و درگذشت .
جسدش را در کنار برادرش باقرخان ، در تکیة میرزا ابوالمعالی کلباسی در تخت فولاد اصفهان، به خاک سپردند.

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top