خوشی های زودگذر مانعی برای پیشرفت


یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که گریبان انسان‌ها را گرفته، اهمال کاری است. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که تصمیم دارید کاری را انجام بدید (مثلاً مطالعه کتابی را شروع کنید) اما با خودتان میگید «دو روز بیشتر از هفته نمانده، این دو روز را به خودم استراحت می دم و فیلم های تلویزیون را می‌بینم، از شنبه پرانرژی شروع می کنم» و متأسفانه این شنبه معمولاً هیچگاه نمی آید.

برای مقابله با این مشکل دو موضوع را مدنظر قرار دهید.


اول
: خوشی‌های زودگذر

مثل تلویزیون دیدن، سرگرم شدن در گروه‌های تلگرام، دیدن اخبار و ... را کنار بگذاریم، این موارد به ما خوشی های لحظه ای و کاملاً بی فایده می دهند، اگر واقعاً درک کنیم این ها خوشی و لذت واقعی را ندارند راحت تر می توانیم آن ها را کنار بزنیم.

بهتر هست با کم کردن یک مورد شروع کنید، شاید نشود همه این موارد را کنار گذاشت، اما آهسته آهسته می توان این کار را انجام داد.

به عنوان مثال اگر روزی یک ساعت در شبکه های اجتماعی هستید، از این به بعد با خودتان قرار بگذارید که یک ساعت را به نیم ساعت کاهش بدهید. یا تصمیم بگیرید از این به بعد یکی از برنامه های تلویزیونی که عادت به تماشای آن دارید را دیگر مشاهده نکنید و آن زمان را به کار مفیدتری بپردازید.

با این کار می توانید به مرورزمان خوشی های زودگذر را تا حد قابل قبولی از زندگی خود حذف کنید. البته سوء تفاهم نشود، منظورم این نیست که تمام تفریح های زندگی را از خودتان دور کنید، گاهی تلویزیون دیدن خوب و لذت بخش است، دیدن فیلم لذت بخش است و حتی گاهی شاید نیاز باشد سری به شبکه های اجتماعی خودتان بزنید، اما همه این ها در زمان مناسب خودش انجام می شود و بجاست نه اینکه هر شب چند ساعت جلوی تلویزیون مشغول دیدن تمام سریال ها بشویم.

دوست دارم یک مثال بزنم، فرض کنید شما یک سریال 60 قسمتی را تماشا می  کنید، تنها نفع این سریال این است که از دیدن آن لذت می برید، مدت زمانی که شما عمرتان را برای دیدن این سریال گذاشتید 60 ساعت است و البته 60 ساعت زمان مفید. حال فرض کنید بجای 60 ساعت مشاهده یک سریال (که گاهی آخرش آن قدر بد تمام می شود که از دیدنش پشیمان می شویم) مطالعه می کردید یا یک دوره صوتی زبان یا هر آموزش دیگری را گوش می دادید. چقدر مفیدتر می شد. فکرش را بکنید 60 ساعت مطالعه می تواند جهت گیری فکر و ذهن شما را تغییر دهد و تاثیرهای فوق العاده‌ای در زندگی تان بگذارد.

 

دوم: هیچ کاری را به فردا واگذار نکنیم، جمله زیبایی می‌خواندم با این مضمون

«بهترین زمان برای انجام کارها دیروز بود و بهترین زمان بعدی امروز است»

شاید بتوانم به جرئت بگویم خیلی از ما، این تجربه را داریم که کارهای مهم خودمان، کارهایی که دوست داریم آن‌ها را انجام دهیم، معمولاً به تعویق می اندازیم. مثلاً می گوییم از شنبه، از فردا، فعلاً حالم خوش نیست، باشد هر وقت سرحال شدم و عبارت های مشابه. جالب اینجاست که نمی دانم چرا هیچگاه این زمان موعود فرا نمی رسد.

اگر دوست دارید موفق باشید و از زندگی خودتان راضی، کارها و برنامه هاتون را از همین الان شروع کنید. بازهم می گویم همین الاااااان

اگر دوست دارید در باشگاه محله ثبت نام کنید، همین الان دست بکار بشید، اگر دوست دارید خواندن یک کتاب را شروع کنید همین الان، اگر می خواهید رژیم غذایی بگیرید همین الان، اگر می خواهید با یک نفر آشتی کنید همین الان و اگر می خواهیدهای دیگر.

بر اساس بررسی هایی که برخی از بزرگان و دانشمندان انجام داده اند، بی حالی قبل از انجام کار (که معمولاً باعث می شود کاری را انجام ندهیم و به زمان دیگری موکول کنیم.) با شروع کار و کمی مداومت و استقامت بر انجام کار، از بین می رود و شما برای ادامه کار اشتیاق پیدا می کنید.

 

نوشته فوق بخش کوتاهی از کتاب نقطه شروع موفقیت بود

برای تهیه کتاب بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

نقطه شروع موفقیت

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top