تعریف بازاریابی اینترنتی چیست؟


با بروز شدن تکنولوژی، روش های کسب و کار و بازاریابی هم بروز می شوند. یکی از این ابزارها بازاریابی اینترنتی است که بسیاری از کسب و کارها به سمت آن ها رفته اند.


حال سوال این است بازاریابی اینترنتی چیست؟

در بازاریابی اینترنتی سازمان ها سعی می کنند، از طریق فضای مجازی به معرفی خودشان و فروش محصولاتشان بپردازند. می توان به جرات گفت سازمان هایی که امروزه ردپایی در فضای مجازی ندارند یک قدم از رقبای خودشان عقب هستند.

امروزه داشتن یک وب سایت در زمره الزامات کسب و کار درآمده و سازمان ها باید نسبت به طراحی وب سایت های سازمانشان اقدام کنند.

علاوه بر وب سایت بسیاری از شرکت ها از بستر بسیار پرکاربرد شبکه های مجازی نیز استفاده می کنند و از این طریق اقدام به معرفی خودشان و کسب درآمد می کنند.


این مطلب را از دست ندهید: تعریف بازاریابی چیست؟

 

پیشنهاد ما به سازمان هایی که می خواهند در دنیای اینترنت نیز حضور داشته باشند و از بازاریابی اینترنتی بیشترین استفاده را نمایند این است که با همکاری شرکت ها متخصص وب سایت های حرفه ای را اجرا نمایند.

مرحله بعد از وب سایت تولید محتواست. در بازاریابی اینترنتی تولید محتوا و نشر آن نقش اساسی دارد و اینکه سازمانی وب سایتی را راه اندازی کند و دیگر کاری به آن نداشته باشد عملاً دور ریختن منابع مالی است.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، اینجا کلیک نمایید.

 

 شرکت های زیادی را دیده ام که هزینه بالایی صرف راه اندازی و طراحی وب سایت کرده اند، اما به خاطر عدم بروز رسانی وب سایت، هیچ جایگاهی در دنیای اینترنت ندارند.

 

بازاریابی اینترنتی

 

موضوع بعدی در بازاریابی اینترنتی استفاده صحیح از شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام و ... هست. خوب است شرکت هایی که می توانند محصولاتشان را از این طریق معرفی کنند، صفحاتی در این فضاها داشته باشند و از این طریق هم با مشتریان خودشان ارتباط برقرار نمایند. (22 قانون بازاریابی چیست؟)

موضوع دیگری که در فضای بازاریابی اینترنتی قابل توجه هست، تبلیغات اینترنتی است که بسیار رایج است. خوب است شرکت ها بسته به نوع کسب و کارشان بهترین وب سایت هایی که امکان تبلیغ دارند را شناسایی کرده و در آن ها تبلیغ های بنری ارائه کنند.

ممکن است برای برخی تبلیغات کلیکی گوگل گزینه مناسبی باشد، ممکن برخی به شرکت های تبلیغات کلیکی مانند ای نتورک و ... تبلیغ بدهند و ممکن است برخی در سایت های معروف مثل ورزش 3 یا آپارات تبلیغ کنند.

به هرحال اینترنت فضایی است که بسیاری از مردم مدت زمان زیادی را در آن صرف می کنند و می تواند فضای مفیدی برای دیده شدن باشد.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top