ماهی فلاور هورن


فلاور هورن یکی از زیباترین ماهیان گوشتخوار آب شیرین می باشد. این ماهی زیبا از خانواده ی سیچلاید (سیکلیده Cichlids) می باشد که به نوعی در دسته ی ماهیان هیبرید طبقه بندی می شود.

این ماهی به شدت قلمرو طلب و پرخاشگر می باشد و با گونه های همنوع و غیر همنوع سازگار نبوده و باید به تنهایی نگهداری شود و صدمات جدی به گیاهان طبیعی داخل آکواریوم میزند و مانند تمام سیچلاید های بزرگ فضای زیاد و مخفیگاه را دوست دارد.

فلاور هورن


اینها توضیحات مختصری در مورد یکی از زیباترین ماهیان آکواریومی میباشد.

اما تمام این مطالب بیان شد تا به این موضوع برسیم که متاسفانه ما هم در شرکت ها و مجموعه ها مدیرانی داریم که مانند ماهی فلاور هورن می باشند. این مدیران بسیار زیبا هستند و افکار زیبایی دارند اما به دلیل غرور مقام خود دارای روحیه پرخاشگری و جاه طلبی هستند و همیشه نگاه از بالا به پایین به تمام نفرات دارند. (به چه دلیل کارمندان در یک شرکت می مانند؟)

این دسته از مدیران به خاطر این نوع رفتار همیشه از تیم های کاری و کارهای تیمی خارج می شوند و خواسته یا نا خواسته کارها را بصورت انفرادی انجام می دهند و پرسنل پایین دستی یا هم رده همیشه به دنبال ضربه زدن و تلافی هستند ازین رو همیشه مجموعه هایی که از این مدیران در پست های سازمانی خود استفاده می کنند دارای فضایی متشنج و عصبی هستند و اکثرا نفرات پایین دستی در حال تغییر هستند, زیرا قدرت تحمل این مدیران کار هرکسی نیست.

امیدوارم مدیران عامل شرکت ها در رفتارهای سازمانی مدیران تابعه خود دقت و حساسیت بیشتری خرج نمایند و در صورت نیاز حتی از یک روانشناس بصورت دوره ای در سازمان خود استفاده نمایند.

یکی از راه های مهم در ایجاد انگیزه و وفادارسازی پرسنل رفتار مناسب و محترمانه مدیران است، پس یک راه موثر و بی هزینه مادی را به راحتی از دست ندهیم.

الماس حاصل فشارهای سخت است.
حرفه ای رفتار و زندگی کنیم.


ارادتمند شما
محمود همتی پور

 

مطالب مرتبط

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
در شرایط اقتصادی و سیاسی ایران ، مدیریت و کارفرما بودن و به اصطلاح روشن نگهداشتن چراغ سازمان(غیر دولتی ها) ، کاری بس خطیر و به عبارتی نوعی ایثار است.
بنظرم متن فوق و خصوصا قسمت روانشناس!!! آن نوعی بی احترامی به مدیران سازمانها می باشد و قطعا یک مطلب آموزشی و توصیه ای را می توان بنحوی زیباتر از این نیز بیان نمود.
خدانگهدار

This comment was minimized by the moderator on the site

دوست عزیز سلام
حتما از جناب همتی پور خواهش می کنم در خصوص نقد شما مطلبی را ارائه بفرمایند اما در خصوص روانشناس، این نکته را باید خدمت شما عرض نمایم
وجود روانشناس های صنعتی امروزه در بسیاری از شرکت های بزرگ امر طبیعی هست و حتی برخی روانشناس مقیم و دائم دارند، من شخصا در سازمانهایی دیدم که وجود روانشناس جقدر می توند تنش ها را کم کند
فراموش نکنید روانشناس و نیاز به آن برای تمام افراد بخصو افراد سالم است، وجود روانشناس یک اقدام پیشگیرانه هست برای انجام بهتر کارها و ایجاد ارتباطات بهتر

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top