چگونه مدیر خوبی باشیم؟


برای اینکه در کسب و کار موفق باشیم و یا بتوانیم یک تیم را بخوبی هدایت و مدیریت کنیم، بایستی برخی نکات را مورد توجه قرار داهیم، در این مطلب در خصوص نکاتی که می تواند به شما کمک کند تا مدیر بهتری برای تیم تان باشید صحبت می کنیم:


مدیر خوب


اهل عمل باشید:

همواره سعی کنید الگوی خوبی برای تیم کاریتان باشید، هیچ گاه کارها و اقداماتی که خودتان از انجام آن ها سر باز می زنید را از تیم و پرسنلتان نخواهید، اگر خودتان تا دیروقت برای انجام کارها در شرکت نمی مانید و یا صبح زود و اول وقت سر کار حاضر نمی شوید، آن ها از تیم و پرسنلتان انتظار نداشته باشید.


پشتیبان خوبی باشید:

در سازمانتان و به دوربر خودتان با دقت بیشتری نگاه کنید، با پرسنل سازمانتان بیشتر صحبت کنید تا بتوانید بخوبی نیاز های آن ها را بشناسید و از آن ها پشتیبانی کنید، نیازهایی مثل سیستم ها و سخت افزارها، وسایل رفاهی، آموزش ها و ....


فرصت بدهید:

یکی از وظایف اصلی مدیر نظارت بر کار کارکنان سازمان است، نظارت کردن خود نوعی هنر است و باید با ظرافت خاصی انجام بگیرد، قرار نیست وقتی مدیر می شوید به همه کارهای کارکنانتان سرک بکشید و در جزئی ترین کارها نظر بدهید، مقداری به پرسنلتان مسئولیت بدهید.

 

رفتاری دوستانه، در عین حال رسمی داشته باشید:

یک مدیر خوب همواره سعی می کند رفتاری مطلوب و دوستانه با پرسنلش برقرار کند، همواره گفته ام مدیر مانند یک پدر است، در اکثر اوقات مهربان و دوستدار فرزندانش می باشد و اگر اخمی هم بکند، در راستای پیشرفت فرزندش است، مدیر هم باید با پرسنلش همین گونه باشد.

 

تشویق کنید:

اگر از کار پرسنلتان راضی هستید حتما این رضایت را بر زبان بیاورید، همه انسان ها ذاتاً تشویق و تحسین شدن را دوست دارند، مطلب مرتبط با اصول تحسین که قبلا در ایران آکادمی قرار دادیم را مطالعه کنید.

 

وظایف و اختیارات پرسنل را مشخص کنید:

برای هر سمت سازمانی مشخص کنید که چه کارهایی باید انجام دهد، از چه کسی دستور بگیرید، به چه کسی گزارش بدهد و تمام اموری که باید بداند، حتما به وی در خصوص کارش آموزش بدهید تا بعدا بتوانید از وی گزارش کاری بخواهید. (چگونه برای پرسنل سازمان شرح وظایف بنویسیم؟)

 

اهداف سازمانی را مشخص کنید:

مشخص کنید که سازمان شما قرار است به کجا برسد، پرسنل را در رسیدن به هدف شریک کنید، اگر بدانند که هدف سازمان چیست و وظیفه آن ها در این مسیر چه هست حتما با تمام تلاش برای رسیدن به هدف تلاش می کنند.

 

برای پرسنلتان وقت بگذارید:

زمان هایی در برای صحبت با پرسنلتان بگذارید، آن ها باید در خصوص مشکلات کاری شان و هر مورد دیگری بتوانند به راحتی با شما صحبت کنند.

 

انتقاد پذیر باشید:

ایرادات و اشتباهات خودتان را بپذیرید، خیالتان راحت، این کار به جایگاه شما آسیبی نمی زند، زمانی که در خصوص موضوعی بپذیرید که اشتباه کرده اید، پرسنل شما در امورد دیگر درک می کنند که اگر شما بر روی موضوعی پا فشاری می کنید و آن را درست می دانید یقیناً اینگونه است.

 

برای موفقیت پرسنلتان تلاش کنید:

یک رهبر و مدیر خوب همواره تلاش می کند تا کارکنانش بزرگ و موفق شوند، برای پیروزی آن ها تلاش کنید.

 

برای حل مشکلات تیم تشکیل بدهید:

اگر بتوانید تیم هایی را برای حل مشکلات سازمانی تشکیل بدهید و از نظرات پرسنلتان استفاده بکنید، علاوه بر یافتن راهکارهای مختلف، پرسنل با انگیزه تری خواهید داشت. (ابزاری برای حل مشکلات)

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top