چگونه کارت ویزیت ارائه کنیم؟

کارت ویزیت در واقع یکی از روش های معرفی و بازاریابی کسب و کار شما می باشد و شما با ارائه کارت ویزیت، یک تصویر کلی از کسب و کارتان را به مخاطبتان ارائه می دهید. نحوه ارائه کارت ویزیت بسیار مهم است و خیلی اوقات این مهم نادیده گرفته می شود، در مطلب قبلی (نکاتی در باب کارت ویزیت) در این مورد گفتیم و در این مطلب چند نکته بسیار مهم در ارائه کارت ویزیت که باید آن ها را رعایت کنید، بیان می کنیم.

 

کارت ویزیت

 

نکاتی برای ارائه کارت ویزیت:

1- کارت ویزیت های خودتان را در محل مناسبی نگهدارید تا به آنها آسیب وارد نشود، هیچگاه کارت شکسته و چروک به کسی ندهید. می توانید از کیف های مخصوص کارت ویزیت استفاده کنید یا کارت ویزیت را در جیب کناری کت و یا در کیف خودتان بگذارید، اینطور کارت ویزیت شما سالم می ماند و زمانی که به مخاطب کارت را می دهید، گوشه های آن کج نشده و یا کارت کثیف نمی شود.

2- هنگام ارائه کارت ویزیت حتما اطلاعات و لوگو به سمت مخاطبتان باشد تا بتواند آنها را ببیند.(مثل تصویر)

3- سعی کنید دستتان را بر روی لوگو و اسم شرکتتان روی کارت ویزیت نگذارید. این کار برای این است که زمانی که شما کارت را به مخاطب می دهید، بتواند لوگو و نام شما را ببیند که این موضوع در ناخودآگاه مخاطب شما تاثیر می گذارد.

4- هیچگاه روی کارت ویزیت چیزی با خودکار ننویسید. هستند برخی از دوستان که زمان طراحی کارت ویزیت، برخی اطلاعات را فراموش می کنند، مثلاً یادشان می رود شماره موبایل خودشان را در کارت بنویسند و به همین خاطر زمانی که می خواهند کارت ویزیت را به فردی بدهند، سریعاً با خودکار روی آن شماره می نویسند. ماجرا زمانی بدتر می شود که کارت ویزیت از جنس هایی باشد که نوشتن روی آنها سخت است و با این کار، کلاً کارت ویزیت نابود می شود. اگر کارت ویزیت شما نقصی دارد، حتماً نقص را برطرف کنید و مجدد کارت ویزیت چاپ نمایید.

 

چند نکته هم برای دریافت کارت ویزیت:

اگر کسی به شما کارت ویزیت داد حتما دو نکته زیر را رعایت کنید:

1- پس از دریافت کارت اطلاعات آن را بخوانید یا لااقل به کارت وی نگاه کنید، مراقب باشید خیلی سریع و بدون نگاه کردن به کارت، آنرا را در جیبتان نگذارید، این کار نوعی بی احترامی به مخاطب است که اصلاً با کارت ویزیت او که تقریبا نشان از او و سازمانش است، توجه نکنید.

2- در مقابل شخص با کارت وی بازی نکنید، خیلی اوقات می بینیم فرد شروع به بازی کردن و گاها پاره کردن کارت می کند (و حتی متاسفانه برخی کارت ویزیت را با خلال دندان اشتباه می گیرند) این کار یکی از بدترین و توهین آمیزترین کارهایی است که فردی می تواند پشت میز مذاکره انجام دهد. خودتان را جای مخاطب بگذارید، چه حسی خواهید داشت وقتی کسی با کارت ویزیت شما اینگونه برخورد کند؟


دانستن آداب، آنهم بصورت جزئی به ما کمک می کند حرفه ای تر باشیم. شاید برخی بگویند، حالا زمانی که کارت ویزیت را می دهیم، دستم روی لوگو باشد، زمین که به آسمان نمی آید و حرف های دیگر.

برای این دوستان باید بگوییم، هرچه رفتار شما حرفه ای تر باشد در ذهن مخاطب تاثیرگذاری بیشتری خواهیم داشت و اگر فرد روبروی شما با این قوانین و اصول آشنا باشد، اگر این این رفتارها را انجام بدهید، او شما را حرفه ای و کاردان خواهد دانست و اگر انجام ندهید، برای او فردی آماتور و ناشی خواهید بود.

 

پس فراموش نکنید برای حرفه تر بودن، نیاز دارید که به جزئیات دقت بیشتری بکنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top