6 نکته در طراحی بهترین تبلیغات برای جذب مشتری


قبلا در مطالب آموزشی درباره کمپین تبلیغاتی و نکاتی که برای یک تبلیغ مطلوب، می بایستی رعایت شود، برای شما مطالبی را منتشر کردیم. (10 گام برای اداره مطلوب کمپین تبلیغاتی اثربخش)

در این مطلب شما را با 6 نکته مهم در تهیه تبلیغات آشنا می کنیم، با دانستن این موارد مطمئنا می توانید تبلیغات تاثیر گذارتری را ایجاد کنید و در نتیجه فروش بهتری داشته باشید.


مخاطب کیست؟

اولین اقدام بسیار مهم برای انجام تبلیغات شناسایی بازار و نوع مخاطب می باشد، اگر تمایل دارید تبلیغ تاثیرگذاری را تهیه کنید بازار هدف خودتان را شناسایی کنید.

برخی سازمان ها بازار هدفشان کل جامعه هستند، اما این سازمان ها هم می توانند بازار خودشان را محدودتر کنند، فراموش نکنید شما با تبلیغات محصولات خودتان را فریاد می زنید، پس هر چه تعداد مخاطبان شما دقیق تر، کامل تر و محدودتر شود صدای تبلیغات شما بهتر به گوش آن ها می رسد. (تعریف بازاریابی چریکی (Guerilla Marketing) چیست؟)


مخاطب کجاست؟

پس از شناسایی بازار هدف و نوع مشتریان بایستی بفهمید این مشتری ها کجا هستند و یا چه کانال تبلیغاتی (تلویزیون، بیلبورد، مجله و ....) را مشاهده می کنند، مثلا یک برگزارکننده کلاس کنکور بازار هدفش جوانانی است که قصد شرکت در کنکور دارند (گام اول)، حالا این افراد اکثراً کجا هستند؟؟ درسته در مدارس پیش دانشگاهی و کلاس چهارم دبیرستان. پس بهترین محل تبلیغ مشخص شد.

 

چه پیامی را منتقل کنیم؟

یکی از پارامترهای مهم در خلق تبلیغات، محتوا و پیامی است که در آن منتقل می کنید، در بین این محتوا تیتر آگهی شما از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد، کسانی که تیتر آگهی را می خوانند 5 برابر کسانی هستند که کل محتوا را می خوانند. فراموش نکنید باید تمام تلاش خودتان را برای خلق تیتری خلاقانه به کار ببندید.

تبلیغات برای جذب مشتری


چرا این پیام را منتقل کنیم؟

همواره این سوال را از خودتان بپرسید که چرا باید این پیام را در قالب این تبلیغ به مخاطب منتقل کنیم، آیا این پیام می تواند بر مخاطب تاثیر بگذارد؟؟ همواره در پیام ها بر روی ویژگی های منحصربفرد محصولات اشاره کنید. در ضمن این ویژگی ها باید برای مشتریان شما هم دارای ارزش باشه.


از طریق کدام رسانه؟

رسانه های مختلفی برای معرفی محصولات وجود دارد (این کانال ها و رسانه ها را بطور کامل در دوره بازاریابی چریکی توضیح داده ایم) برای اینکه تبلیغ شما بالاترین تاثیرگذاری را داشته باشد باید در بهترین کانال و رسانه تبلیغ کنید، رسانه ای را انتخاب کنید که مخاطبان هدف شما آن را ببینند.

برخی از رسانه ها (تلویزیون، رادیو، بیلبورد، نشریه و مجله ها، روزنامه، تراکت، پیام کوتاه، اینترنت و ... )


چه وقت؟

زمان آگهی نیز یکی از عوامل مهم می باشد، اگر در زمان مناسب آگهی را انتخاب نکنید مطمئنا به گوش مخاطبان شما نمی رسد، فرض کنید تبلیغ شما ساعت 4 صبح از یک رادیو پخش شود؟؟؟ و قرار است تنها چند روز تبلیغات محیطی شما در شهر باشد و این چند روز مصادف با چند روز تعطیلی باشد.

در ضمن برای برخی از برنامه های تبلیغاتی بهتر است یک تقویم ایجاد کنید، مثلا در زمان های مشخص پیام کوتاه ارسال کنید یا زمان های مشخص برای ارسال ایمیل تبلیغاتی و خبرنامه.

 

اگر می خواهید با اصول خلاقانه تبلیغات آشنا شوید در دوره آموزش تبلیغات و بازاریابی پارتیزانی (بازاریابی چریکی) شرکت نمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top