آشنایی با تکنیک های فروش و فروشندگی حرفه ای(قسمت2)

آشنایی با تکنیک های فروش قسمت دوم

در بخش پیشین به بحث و بررسی پیرامون تکنیک های فروش و اهمیت استفاده از آن‌ها در فروشندگی حرفه‌ای پرداختیم. در این مقاله قصد داریم به چندین مورد دیگر از این تکنیک‌ها که استفاده از آن‌ها در حرفه‌ی فروشندگی و بازاریابی تاثیر بسزایی دارند بپردازیم.

 

  • زمان برای فروش بسیار مهم است.

 می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید.

استفاده درست از زمان از مهمترین موارد تکنیک های فروش است. مطالعات نشان داده که بهترین زمان برای تماس با مشتریان صبح زود یا اواخر بعد از ظهر است، که  البته منطقی است زیرا مشتریانِ احتمالی شما در وسط روز مشغول کار و یا فعالیت‌های دیگر هستند.

 تکنیک فروش

  • نکته حرفه ای تکنیک های فروش: بین ساعت 8 تا 9 صبح با مشتریان تماس بگیرید و دوباره بین ساعت 4 تا 5  بعد از ظهر. خوب است که این ساعات را هر روز برای تماس های مشتری اختصاص دهید.

 

  • ارزش منحصر به فرد خود را نشان دهید

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

 

بله درست است که شما راه حلی دارید، اما رقیب شما هم همینطور! آیا چیزهایی را که به روی میز مذاکره می آورید متفاوت است؟ چه سود و مزایای اضافی می توانید ارائه دهید؟ اگر ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود را پیدا نکنید، فقط به عنوان "یک شرکت دیگر" در فهرستی در ذهن مشتری باقی خواهید ماند.

 

  • نکته حرفه ای تکنیک های فروش: با همکاران خود جلسه طوفان فکری برگزارکنید تا مشخص شود که چه چیزی منحصر به فرد است و هیچ کس دیگری آن را انجام نمی دهد.

 

چرا همه چیز باید تغییر کند !

در ادامه مبحث تکنیک های فروش بهتر است به خاطر بسپارید که حتی در سناریوهایی که هیچ رقیبی ندارید، در واقعیت امر شما در عرصه‌ی رقابت هستید: وضعیت موجود یا روشی که مشتری همیشه کارها را انجام می‌دهد! برای توضیح بیشتر به این مثال توجه کنید: اگر یک نرم افزار حل المسائل می فروشید و مشتری بالقوه از مداد و کاغذ استفاده می کند، در حال رقابت با این فرآیند آزمایش شده و واقعی هستید. بنابراین برای فروش به این دست مشتریان باید چیزی بیشتر از معرفی مزایای نرم افزار به آن‌ها ارائه دهید. همچنین باید نشان دهید که چرا مشتری باید روش قدیمی انجام کارها را کنار بگذارد.

 

  • نکته حرفه ای تکنیک های فروش: مشتری شما بدون شک از روشی که در حال حاضر کارها را انجام می دهد ناامید است، بنابراین این نکته را به خوبی به‌خاطر بسپارید.

 

تکنیک فروش

همیشه مثبت اندیش باشید.

بهتر است بدانید از مهم‌ترین تکنیک های فروش این است که هیچ‌کس نمی‌خواهد از یک آدم غمگین خرید کند! یک فروشنده خوب و حرفه‌ای، بدون توجه به شرایط، باید همیشه مثبت اندیش باشد. شما باید باور داشته باشید که فروش را به سرانجام خواهید رساند و شما و مشتری شما برای مدت طولانی شریک هم خواهید بود. مطمئن باشید مشتریان شما می توانند این را حس کنند . حس اعتماد مشتریان به شما باعث می شود که آن‌ها تمایل بیشتری برای مصرف پول خود در راهی که شما به آن‌ها نشان می‌دهید داشته باشند که این امر در نهایت همان چیزی است که شما سعی دارید به آن برسید.

 

  • نکته حرفه ای تکنیک های فروش: لبخند زدن معمولی را تمرین کنید. هنگام تمرین به آینه نگاه کنید و زمان‌هایی که کسل‌کننده و بی‌علاقه به نظر می‌رسید را یادداشت کنید و آن را با لبخند جایگزین کنید.

 

  • مورد فروش از دست رفته را کنار بگذارید!

 

این نکته انشعابی از عبارت «مثبت  باش» است، اما این بار بیشتر در مورد خودتان صدق می کند. حتی بهترین فروشندگان هم کمتر از نیمی از فروش خود را به سرانجام می‌رسانند و در برخی صنایع کمتر از این نرخ فروش هم ممکن است کاملاً نرخ فروش خوب به ‌حساب بیایدباید بدانید که برخی از ماهی‌ها از سر قلاب شما تکان می‌خورند و شما نمی‌توانید آن‌ها را شکار کنید. در این مواقع شما فقط باید شانه‌های خود را بالا انداخته و به سراغ قلاب بعدی بروید.

 

  • نکته حرفه ای تکنیک های فروش: وقتی از یک فروش ناموفق خارج می شوید، کاری ساده مانند بستن یک کش روی مچ دست خود را انجام دهید تا ذهنیت خود را دوباره تنظیم کنید. این کار یک تکنیک آزمایش شده و واقعی برای حرکت و عبور ذهنی از یک پسرفت است.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top