آشنایی کامل با تکنیک های مدیریت زمان

تکنیک‌های مدیریت زمان

قاطعیت به معنای پرخاشگری یا بی‌توجهی به دیگران نیست. این  سبک رفتاری سالم‌ترین سبک ارتباطی است زیرا به شما امکان می دهد به نظرات دیگران گوش دهید و به آنها احترام بگذارید و در عین حال خود را در اولویت قرار دهید. یادگیری اینکه چگونه قاطعانه‌تر رفتار کنید یکی از بهترین نمونه های مهارت های مدیریت زمان است.


فن بیان

 تکنیک مسئولیت پذیری

اگر خودتان را مسئول ندانید، مهارت‌های مدیریت زمان چه ارزشی دارند؟ هیچ. در ادامه یکی از نمونه‌های مهارت‌های مدیریت زمان را بررسی می‌کنیم.  در حوزه‌ای از زندگی که ممکن است انتظارش را نداشته باشید. فرض کنید که می خواهید رابطه خود را با شریک زندگی خود تقویت کنید و تصمیم می گیرید از یک ساعت مشخص از روز خود استفاده کنید تا به آن شخص توجه کنید. توجهی که شایسته آن است! اما همانطور که آنجا نشسته اید، تلفنتان در جیب شما می لرزد. چه کار می‌کنید؟

به جای بررسی تلفن، به نتیجه هدفمند خود متعهد بمانید. در این مثال نتیجه‌ی هدف یعنی یک رابطه سالم تر و پرشورتر با فردی که دوستش دارید! با متمرکز ماندن بر روی هدف نهایی خود و موکول کردن مکالمه تلفنی برای یک ساعت یا ساعت‌های بعدی، به نتیجه‌ای دست خواهید یافت که بیش از همه با ارزش های اصلی شما مطابقت دارد و به شما رضایت بیشتری نسبت به پاسخگویی به تلفنتان می دهد.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

تکنیک ماندن در منطقه‌ی مدیریت زمان

می دانید چه زمانی "در منطقه‌ی مدیریت زمان" هستید؟ شگفت‌انگیز می‌شد اگر هر زمان که بخواهید وارد این منطقه شوید؟

برای مدیریت زمان ذهن خود را آماده کنید؛ به خودتان بگویید که قرار است روی چیز مهمی تمرکز کنید. برای انجام این کار آماده شوید و زنگ هشدار را برای مدت 20 دقیقه تنظیم کنید. تا زمانی که زنگ هشدار شما به صدا درنیامده است، بدون هیچ مزاحمتی، هر چه بیشتر می‌توانید بر روی موضوع منتخب تمرکز کنید. هنگامی که زنگ هشدار به صدا در می آید، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کار را کنار بگذارید یا آن را تمام کنید. کمی استراحت کنید، سپس به  ادامه‌ی آن کار برگردید. این روند را تا پایان کار تکرار کنید.

 مدیریت زمان

 

کار کردن و تمرکز بر روی وظایف در این بخش‌های 20 دقیقه‌ای به شما کمک می‌کند تا در صورت نیاز خود را به منطقه‌ی مدیریت زمان بکشانید، به جای اینکه امیدوار باشید تصادفی در آن منطقه قرار بگیرید. با گذشت زمان، می‌توانید به تنهایی و بدون کمک تایمر وارد این طرز فکر شوید.

تکنیک مراقبت از خود

موفق ترین افراد جهان در عین حال که مدیریت زمان را در اولویت قرار می‌دهند چگونگیِ مراقبت از خود را نیز می دانند. وارن بافت در اوقات فراغت خود بریج بازی می کند. اپرا وینفری مدیتیشن می کند. سایمون کاول از درخت بالا می رود و کارتون تماشا می کند! نکته این است که گاهی اوقات بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به مغز خود استراحت دهید.

چه به تعطیلات در هاوایی بروید و چه در هنگام ناهار در ساختمان اداری خود قدم بزنید، استراحت به مغز شما فرصتی برای تنظیم مجدد می دهد. خلاقیت و تمرکز را افزایش می دهد و منجر به حل بهتر مشکلات می شود. اگر به این فکر می کنید که چگونه مدیریت زمان را بهبود ببخشید و احساس می کنید همه چیز را انجام داده اید، برای یک یا دو دقیقه کنار بروید. مطمئنا با تمرکز و انرژی دوباره برمی گردید.مدیریت زمان

برنامه‌های ما پرتر از هر زمان دیگری است و جای تعجب نیست که اضطراب‌هایمان هم سر به فلک کشیده است. وقتی دائما در حال حرکت هستید، مغز شما در حالت هوشیاری و استرس بالا قرار می گیرد که در نهایت می تواند ترکیب شیمیایی آن را تغییر دهد. مهارت های مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که نفس بکشید، سطح استرس خود را پایین بیاورید و به خود استراحت دهید.

مهارت‌های مدیریت زمان مؤثر در قلبِ یک زندگی شادتر و با رضایت بیشتر قرار دارند، زیرا می‌توانید تمرکز کنید و به نتایجی دست یابید که اشتیاق شما را برمی‌انگیزد. آن احساس شدیدِ آرامش را تصور کنید که با برآورده شدن اهداف و آرزوهایتان به وجود می آید. تا زمانی که متعهد به بازپس گیری زمان و تلاش برای رسیدن به هدف خود باشید، این احساس در شما باقی خواهد ماند. با چارچوب مدیریت زمان مناسب و مهارت های مدیریت زمانِ عالی، دیگر لازم نیست آن حالت رویاییِ دست یافتن به اهدافتان را صرفا تصور کنید بلکه می توانید به راحتی به آن دست پیدا کنید و شادمانه زندگی کنید.

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 4P بازاریابی شرکت نکرده اید، اینجا کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top