مفهوم تبلیغات و تکنیک های تبلیغاتی چیست؟

مفهوم تبلیغات

تبلیغات روش و تکنیک هایی است که برای جلب توجه عموم به یک محصول یا خدمات به کار می رود. هدفش این است که یک محصول یا خدمات را در کانون توجه قرار دهد ،به این امید که توجه مصرف کنندگان را جلب کند.

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

تبلیغات تجاری اغلب به دنبال ایجاد افزایش مصرف محصولات یا خدمات از طریق "برندسازی" هستند که نام یا تصویر محصول را با کیفیت های خاصی در ذهن مصرف کنندگان مرتبط می کنند. از سوی دیگر، تبلیغاتی که قصد فروش فوری را دارند به عنوان تبلیغات پاسخ مستقیم شناخته می شوند. نهادهای غیرتجاری که بیش از محصولات یا خدمات مصرفی تبلیغ می کنند شامل احزاب سیاسی، گروه های ذینفع، سازمان های مذهبی و سازمان های دولتی می شوند. سازمان‌های غیرانتفاعی ممکن است از روش‌های رایگان متقاعدسازی، مانند اعلان خدمات عمومی استفاده کنند.


تکنیک های تبلیغاتی

در قرن بیست و یکم، با پدید آمدن بازار مصرف کننده هایی که به شدت رقابتی هستند، تبلیغ‌کنندگان به طور فزاینده‌ای از فناوری دیجیتال برای جلب توجه بیشتر به محصولات استفاده کردند. برای مثال، در سال 2009، اولین تبلیغ ویدیویی در جهان که در یک نشریه چاپی جاسازی شده بود، در مجله اینترتینمنت ویکلی ظاهر شد.

این مطلب را از دست ندهید:   بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

برای اثربخشی یک تبلیغ، همچنین تولید و انتشار آن باید بر اساس شناخت عموم مصرف کنندگان و استفاده ماهرانه از رسانه گام برداشت. آژانس های تبلیغاتی برای سازماندهی کمپین های پیچیده ای خدمت می کنند که استراتژی های استفاده از رسانه ها بر اساس تحقیق در مورد رفتار مصرف کننده و تجزیه و تحلیل جمعیت شناختی بخش‌های مختلف بازار است.


این مطلب را از دست ندهید:     یک روش عالی برای تبلیغات

 یک استراتژی، خلاقیت در تولید پیام‌های تبلیغاتی را با زمان‌بندی و قرار دادن دقیق ترکیب می‌کند. به طوری که پیام‌ها توسط افرادی که تبلیغ‌کننده بیشتر می‌خواهد به آن‌ها مراجعه کند دیده می‌شود و بر روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. با توجه به یک بودجه ثابت، تبلیغ‌کنندگان با یک انتخاب اساسی روبرو هستند.کدام مصرف کنندگان و به چه میزان در معرض تبلیغات قرار بگیرند. این امر و سایر تصمیمات استراتژیک با توجه به آزمایشات اثربخشی کمپین های تبلیغاتی اتخاذ می شوند.

تبلیغات

 

هیچ مناقشه ای در مورد قدرت تبلیغ برای اطلاع رسانی به مصرف کنندگان از محصولات موجود وجود ندارد. در یک اقتصاد بازار آزاد، تبلیغ موثر برای بقای یک شرکت ضروری است، زیرا تا زمانی که مصرف‌کنندگان در مورد محصول شرکتی ندانند، بعید است که آن را بخرند. در انتقاد از تبلیغات این بحث مطرح شده است که مصرف کننده باید هزینه آن را در قالب قیمت های بالاتر برای کالاها بپردازد. در مقابل این نقطه نظر، استدلال می‌شود که تبلیغات، کالاها را قادر می‌سازد تا به بازار انبوه عرضه شوند. در نتیجه مسبب کاهش قیمت‌ها می‌شود. استدلال شده است که هزینه کمپین های تبلیغاتی بزرگ به گونه ای است که تعداد کمی از شرکت ها می توانند آن‌ها را بپردازند. بنابراین به این شرکت ها کمک می کند تا بر بازار تسلط پیدا کنند. از سوی دیگر، در حالی که شرکت‌های کوچک‌تر ممکن است نتوانند با شرکت‌های بزرگ‌تر در سطح ملی رقابت کنند، تبلیغ در سطح محلی یا آنلاین به آن‌ها امکان می‌دهد تا خود را حفظ کنند.

این مطلب را از دست ندهید:      چگونه یک پیام تبلیغاتی جذاب تهیه کنیم؟

 در نهایت، استدلال شده است که تبلیغ‌کنندگان بر محتوای منظم رسانه‌ای که به کار می‌گیرند – موضع سردبیری یک روزنامه یا موضوع یک برنامه تلویزیونی – تأثیر نامناسبی دارند. در پاسخ، اشاره شده است که چنین تأثیری، حداقل در مورد شرکت‌های رسانه‌ای قوی مالی، با اتکای تبلیغ‌کننده به رسانه برای انتقال پیام خنثی می‌شود. هر گونه به خطر افتادن یکپارچگی یک شرکت رسانه ای ممکن است منجر به کاهش مخاطبان شود.

استراتژی‌های  تبلیغ

استراتژی بازاریابی به سازمان ها اجازه می دهد تا منابع محدودی را بر روی بهترین فرصت ها برای افزایش فروش و دستیابی به مزیت رقابتی در بازار متمرکز کنند. بازاریابی استراتژیک در دهه 1970/80 به عنوان یک رشته مطالعاتی مجزا ظهور کرد که بیشتر بر مدیریت استراتژیک بنا شد. یک استراتژی تبلیغاتی مجموع تلاش های فراگیر یک شرکت برای ایجاد آگاهی از برند و افزایش فروش است. این اهداف می تواند شامل معرفی محصولات جدید، تعیین نرخ تبدیل فروش، به دست آوردن مشترکین رسانه های اجتماعی، دسترسی به بازار هدف و جذب مشتریان فعلی باشد. پنج حوزه ای که باید در مورد آن‌ها در استراتژی‌های تبلیغاتی خود در نظر بگیرید عبارتند از: محصول، قیمت، تبلیغات، مکان و افراد. اگرچه موارد ذکر شده تا حدودی قابل کنترل هستند، اما همیشه تابع محیط های بازاریابی داخلی و خارجی شما هستند.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top