مزایای استفاده از قیف فروش و نحوه ی طراحی آن

مزایای استفاده از قیف فروش و نحوه طراحی آن

قیف فروش اصطلاحی در بازاریابی است که به سفر مشتری اشاره دارد. منظور از سفر مشتری، فرآیندی است که هر فرد از جست و جو تا خرید نهایی یک محصول یا خدمات طی می‌کند. اگر قیف فروش یک برند به خوبی طراحی شده باشد می‌تواند کمک کند تا تجربیات هر مشتری را درک کرده و تمامی فعالیت‌های تجاری خود از جمله تبلیغات را مطابق آن پیش ببرید. هر قیف فروش خوب می‌تواند چندین مزیت مهم برای شرکت شما داشته باشد:

قیف فروش

  • اطلاع ‌رسانی‌های مرتبط و به موقع:

همانطور که گفته شد یک قیف فروش مناسب به بازاریابان اجازه می‌دهد تا سفر خرید مشتری را درک کنند. در نتیجه می‌توانند سؤالات و تردیدهایی را که ممکن است آنها در مراحل مختلف داشته باشند، پیش‌بینی نمایند. از این بینش می‌توان برای ایجاد و ارائه آگهی‌های تبلیغاتی مرتبط و به موقع به مشتری استفاده کرد.

 

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی قیف فروش را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار)

 

  • همسویی بازاریابی و فروش:

ممکن است یک مشتری سؤالاتی داشته باشد ولی با فروشنده تماس نگیرد. شاید به این دلیل که هنوز در مراحل اولیه‌ی قیف است. به هر حال این مشتری همچنان باید بتواند اطلاعات مورد نظر خود را از طریق تبلیغات برند شما دریافت کند. یک قیف فروش موثر به بازاریابان این امکان را می‌دهد که به سؤالات مشتری در مورد محصول یا خدمات خود پاسخ دهند، بدون این که نیازی باشد که مشتری لزوما در قیف به مرحله‌ی ارزیابی یا غیره رسیده باشد.

  • صرفه جویی در زمان و انرژی:

یک قیف فروش خوب به بازاریابان این امکان را می‌دهد که سرنخ‌های بد فروش را در همان مراحل اولیه فیلتر کنند و هزینه‌های بازاریابی را فقط بر مشتری‌هایی متمرکز کنند که بیشترین احتمال را برای تبدیل به خریدار دارند.


چگونه یک قیف فروش خوب طراحی کنیم؟

طراحی یک قیف فروش موثر نیازی به تلاش بسیار و صرف وقت زیاد ندارد. با کمی مطالعه و جمع آوری اطلاعات، می‌توانید یک قیف عالی طراحی کنید که به شما این امکان را می‌دهد که بارها و بارها مشتریان با کیفیت را شناسایی و درو کنید. به طور کلی طراحی یک قیف فروش شامل مراحل زیر می‎شود:

  • مشتریان فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید.

یک قیف فروش دقیق بر اساس دانش به دست آمده از مشتریان فعلی شما طراحی می‌شود. هرچه بتوانید داده‌های بیشتر و مفید‌تری را از مشتریان خود جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید، قیف فروش شما نیز موثرتر خواهد بود. می‌توانید با برقراری ارتباط فعال با مشتریان خود و ردیابی تعاملات آنها با برندتان (چه در شبکه‌های اجتماعی و چه به صورت آفلاین)، داده‌های مشتریان را جمع آوری نمایید.

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی قیف فروش را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار)

 

فرآیند تجزیه و تحلیل مشتریان خود را بر بررسی نقاط درد، اهداف، نیازها و آرزوهای آنها متمرکز کنید. با استفاده از این داده‌ها می‌توانید مخاطبانی مشابه مشتریان حال حاضر خود پیدا کرده و به راحتی پیام‌های مناسب را در زمان مناسب به هدف جذب مشتری، برای آنها ارسال کنید.

قیف فروش

  • مخاطب هدف خود را مجذوب کنید.

با توجه به انبوه پیام‌های تبلیغاتی و آگهی‌های مختلف، بسیار راحت است که حواس هر مشتری از برند شما پرت شود. به خصوص اگر در مراحل اولیه‌ی قیف باشد. برای وادار کردن مشتریان به ورود به قیف فروش خودتان باید توجه آنها را در پلتفرم‌های مختلف آنلاین و آفلاین جلب کنید.

  • یک کمپین ایمیلی قدرتمند ایجاد کنید.

با گرفتن اطلاعات ایمیل سرنخ‌های خود، آنها را با یک کمپین ایمیلی قدرتمند درگیر نگه دارید. یک کمپین ایمیلی خوب کار خود را با اطلاع‌رسانی به سرنخ‌ها پیش می‌برد و به آنها کمک می‌کند درک کنند که چگونه محصولات یا خدمات شما می‌تواند در برآورده ساختن نیازهایشان مفید واقع شود.

  • پیگیر باشید.

وقتی مشتری محصولات یا خدمات شما را خریداری کند، از قیف فروش خارج نمی‌شود. بلکه اتفاقا در انتهای قیف می‌ماند و شما هم باید سعی کنید او را همانجا نگه دارید. این مشتریان برای محصولات یا خدمات شما پول پرداخته‌اند و شما هم می‌خواهید که آنها را به خرید بیشتر تشویق کنید. پس باید تعاملات خود را با آنها حفظ نمایید.

قیف فروش

بهینه سازی قیف فروش

فراموش نکنید که قیف فروش یک ابزار پویا به شمار می‌رود. پس انعطاف پذیر باشید و به راحتی آن را در پاسخ به تغییرات بازار، تغییر دهید. بهترین راه برای بهینه سازی قیف این است که چیزهای مختلفی را امتحان کنید و تغییرات حاصله در نرخ تبدیل را دنبال نمایید. نقاطی که بازدیدکنندگان به سرنخ، سرنخ‌ها به مشتریان بالقوه و مشتریان بالقوه تبدیل به خریداران می شوند، بسیار مهم هستند. پس بازاریابان باید در نظر داشته باشند که محتواها و فعالیت‌هایی که در این نقاط از آنها استفاده می‌کنند، اهمیت بسیار زیادی دارند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top