چگونه یک بازاریابی تلفنی موفق داشته باشیم؟

بازاریابی تلفنی یکی از شیوه های ارزان تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات در دنیا محسوب می شود. در این روش، فردی از طرف کمپانی با شما تماس میگیرد و ضمن معرفی محصولات یا کالا و خدمات جدید خود، تلاش می کند تا شما را به خرید محصول ترغیب کند. این شیوه از بازاریابی در میان عرضه کنندگان خدمات اینترنت و تلفن در جهان، بسیار مرسوم است. بازاریابی تلفنی در ایران اصولی انجام نمی شود؛ به همین دلیل است که در ذهن عامه مردم این شیوه از تبلیغات همان مزاحمت تعبیر می شود. این در حالی است که 83 میلیون سیم کارت فعال در داخل کشور، فرصتی ایده آل برای سرمایه گذاری در این شیوه از بازاریابی و تبلیغ است. ما در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در خصوص بازاریابی موفق و اصولی مرور کنیم.


 اصول بازاریابی تلفنی

 

بازاریابی تلفنی بر اساس اصول

بازاریابی تلفنی بر پایه ارتباط برقرار است. بنابراین شیوه برقراری ارتباط و لحن شما در خلال این روش، اهمیت قابل توجهی دارد. مخاطب این شکل از بازاریابی را می توانیم به دو دسته کلی تقسیم بندی کنیم: افراد عادی و شرکت ها. شما ممکن است کالا یا خدماتی را برای افراد عادی در نظر داشته باشید، مانند بیمه ماشین. در چنین شرایطی لحن شما در برقراری ارتباط، ادبیاتی که استفاده می کنید و نکاتی که در خلال معرفی محصول خود نام می برید، باید به فراخور شرایط شنونده تغییر کند. داشتن لحن صمیمی و دوستانه در این موارد می تواند نظر مخاطب را بیشتر به خود جلب کند. فراموش نکنید که شما به تلفن شخصی یک فرد زنگ زده اید و قصد دارید محصول یا خدماتی را به او بفروشید. داشتن لحنی خشک، جدی و یا طلبکارانه هیچ کمکی به موفقیت شما نمی کند.

 

 این مطلب را از دست ندهید: چند نکته در مذاکره، فروش و بازاریابی تلفنی

 

در صورتی که مخاطب شما شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ باشند، بدیهی است که ادبیات رسمی تر و حرفه ای تر، سریع تر می تواند شما را به نتیجه مطلوب تان برساند. شرکت ها به شکل حرفه ای تر محصولات و پیشنهاد های شما را ارزیابی می کنند. بنابراین تلاش کنید تا جایی که امکان دارد، اطلاعات مفید را در اختیارشان قرار دهید. همچنین فراموش نکنید که شما نماینده شرکتی هستید که قصد دارد قراردادی با شرکتی جدید ببندد. بنابراین، حتی در یک تماس تلفنی کوتاه نیز باید تلاش کنید تا حرفه ای ظاهر شوید.

 بازاریابی تلفنی موفق

 

بازاریابی تلفنی موفق از شناخت مخاطبان آغاز می شود!

تصور کنید مسئول بازاریابی یک شرکت بیمه هستید و می خواهید از طریق بازاریابی تلفنی، برای تخفیف فصلی روی بیمه خودرو، مشتریان جدید جذب کنید. آیا محصول یا خدمات شما برای افرادی که ماشینی ندارند، موثر است؟ افرادی که گواهینامه ندارند چطور؟ خانواده هایی که یک ماشین دارند بیشتر می توانند به شرکت شما کمک کنند یا خانواده هایی که دو الی سه ماشین در اختیار دارند؟ این پرسش ها راه را برای شناسایی جامعه مخاطب ایده آل باز می کنند. بازاریابی تلفنی مانند بازاریابی پیامکی یا ایمیلی نیست که بتوانید در لحظه گروه وسیعی از مخاطبان را هدف قرار دهید. برای هر تماس تلفنی زمان، انرژی و هزینه صرف می شود، بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا جامعه مخاطب با احتمال موفقیت بیشتر را شناسایی کنید.

 

بازاریابی را به یک گفتگوی دوستانه تبدیل کنید.

بررسی ها نشان داده است که یک بازاریابی تلفنی موفق، در واقع یک گفتگوی دوستانه میان بازاریاب و مشتری است. افرادی که لحن گرمی دارند و می توانند در کمترین زمان ممکن، اتش یک گفتگوی جذاب و دوستانه را روشن کنند، بهترین کاندیداها برای بازاریابی تلفنی محسوب می شوند. ترغیب کردن مشتریان به سوال پرسیدن از شما و تبدیل یک مکالمه یک طرفه به یک گفت و شنود دو طرفه، موفقیت این شیوه از بازاریابی را افزایش می دهد.

 

بازاریابی تلفنی و شناخت کامل محصولات

خودتان را جای مشتری بگذارید: فردی غریبه به شما تلفن می کند و قصد دارد یک خدمات یا کالا را به شما بفروشد. شما او را نمی شناسید. چگونه به این فرد اعتماد می کنید؟ زمانی که این فرد نتواند به سوالات شما در خصوص کالا یا خدماتی که ارائه می کند، پاسخ دهد آیا حاضرید پولی به او یا شرکتی که نمایندگی اش را به عهده دارد، بپردازید؟ تحت هیچ شرایطی بدون شناخت کامل از محصولات و کالا یا خدمات خود، اقدام به بازاریابی تلفنی نکنید. همیشه این امکان وجود دارد که در خلال مکالمه تلفنی، افراد سوالاتی را در خصوص کالا یا خدمات شما بپرسند و در صورتی که نتوانید به این پرسش ها پاسخ دهید، مشتری را از دست خواهید داد.

 

مذاکره تلفنی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top