پارامترهای اصلی فروش حرفه ای چیست؟

چه چیزی موفقیت و بقای یک کسب و کار را در دنیای امروز تضمین می کند؟ محصولات با کیفیت؟ تبلیغات تاثیرگذار؟ یا فروش حرفه ای؟ ما در دنیایی زندگی می کنیم که رقابت بر سر فروش کالاها و خدمات، بسیار بالاست. یک بطری آب آشامیدنی را در نظر بگیرید. با سر زدن به فروشگاه های بزرگ یا حتی دکه روزنامه فروشی سر کوچه، با نام حداقل دو الی سه برند مواجه خواهید شد که آب معدنی عرضه می کنند. در چنین فضای پر رقابتی، نداشتن استراتژی برای فروش حرفه ای در واقع همان برنامه ریزی برای سقوط و شکست تعبیر می شود. حتی اگر صاحب یک کسب و کار بسیار بزرگ هستید و بخش فروش شما، برون سپاری شده و یا در اختیار تیمی حرفه ای قرار دارد نیز باید با پارامترهای اصلی فروش حرفه ای آشنا باشید. تنها در این صورت است که می توانید نقش خود به عنوان ناخدای کشتی را ایفا کنید و کسب و کارتان را نجات دهید.

 فروش حرفه ای کسب و کار


ما در این مقاله قصد داریم پارامترهای اصلی فروش حرفه ای را به شما معرفی کنیم. با اندکی جستجو در موتورهای جستجو، احتمالا با مقالات و تکنیک های مختلفی روبرو شده اید که تلاش دارند تا فروش حرفه ای و شیوه اجرای آن در محیط کار را به شما آموزش دهند. با این حال باید بدانید که استراتژی و مدل فروش هر برند و کسب و کاری، با توجه به محصولات ارائه شده، جامعه مخاطب و شرایط برند، ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، معرفی یک مدل واحد به تمام کسب و کارها چندان عاقلانه نیست. هدف ما در این مقاله، معرفی المان های اصلی تمام مدل های فروش حرفه ای است. آشنایی با این موارد به شما در تصمیم گیری و انتخاب یا طراحی بهترین مدل فروش، کمک خواهد کرد.

 

فروش حرفه ای با درک متقابل آغاز می شود!

هیچ رابطه ای بدون درک متقابل، موفق نیست و رابطه برند شما با مشتریانش نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بررسی استراتژی های فروش حرفه ای اکثر شرکت های فعال در دنیا، به شما نشان می دهد که به طور کلی دو رویکرد برای فروش محصولات و خدمات در دنیا وجود دارد: کسب و کارهایی که استراتژی های فروش و بازاریابی خود را معطوف به درک نیاز مشتری می کنند و کسب و کارهایی که تلاش می کنند آنچه که در ذهن طراحان یک کالا یا خدمات است را به مشتری تحمیل کنند. کسب و کارهای دسته اول موفق می شوند و کسب و کارهای دسته دوم محکوم به فنا هستند. برای ارائه یک کالا یا خدمات به مشتری خود، باید ابتدا او را بشناسید و نیازهایش را درک کنید. تنها در این صورت است که می توانید کالا یا خدماتی را متناسب با نیازهای مشتری عرضه کنید. بدیهی است که در چنین شرایطی، یک رابطه دو طرفه موفق و مستحکم شکل می گیرد.

 

حل مسئله:

فروشندگان مشکل مشتریان را حل می کنند و این اصلی است که در فروش حرفه ای نباید آن را فراموش کنید. درک مشتریان و شناخت بهتر آنها، شما را با مشکلات و دغدغه های آنها آشنا می کند. این اطلاعات به شما کمک می کند تا محصول یا خدمات خود را به عنوان راه حلی برای مشکل ارائه دهید. این پیوند میان مشکل مشتری و راه حل فروشنده به قدری مهم و قدرتمند است که بسیاری از آن را شالوده فروش حرفه ای می دانند.

 فروش حرفه ای کسب و کارحل کردن مشکل مشتریان همیشه آسان نیست؛ چرا که معمولا بیش از یک مشکل در ذهنشان وجود دارد. به عنوان مثال، مشتریان شما به دنبال یک لباس شیک و مناسب برای مصاحبه کاری خود هستند اما در عین حال، بودجه محدودی نیز دارند. این هنر فروشنده است که بتواند محصولی با خصوصیات فوق را به مشتری عرضه کند.یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.


اهرم احساسات در فروش حرفه ای:

مشتری با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهد، در واقع نیازها و دغدغه هایش را به شما معرفی می کند. شما از این اطلاعات برای عرضه کالا یا خدمات خود استفاده می کنید و بدین ترتیب، خود را به عنوان حلال مشکلات به مشتری معرفی می کنید. مشتری به شما اعتماد می کند و از نظر احساسی وابسته می شود. اعتماد، وفاداری و قدردانی مشتریان از شما بابت حل مشکلاتشان، اهرم احساسی بسیار قوی را می سازد که می تواند بقای شما در دنیای امروز را تضمین کند. به همین دلیل است که هیچ استراتژی فروش حرفه ای تنها با تکیه بر آمار و ارقام و نادیده گرفتن بُعد انسانی و احساسی مشتریانش، موفق نخواهد بود.


پیشنهاد میکنیم جهت مطالعه بیشتر، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top