قیف فروش چیست و چرا در سال 2022 به آن نیاز داریم؟

قیف فروش در واقع یکی از مفاهیم بازاریابی است که فرایند معرفی تا فروش یک کالا به مشتری را توصیف می کند. علت تشبیه مسیر تجربه مشتری در مدل های فروش به قیف این است که معمولا یک کسب و کار با تعداد بسیار زیادی مشتری بالقوه سر و کار دارد اما تمام این مشتریان در نهایت خریداران اصلی نیستند. بلکه در طول فرایند فروش عده ای از این افراد دلسرد و یا منصرف می شوند و تنها شمار معدودی، خرید نهایی را انجام می دهند. به بیان ساده تر، مشتریان بالقوه از سر بزرگتر قیف وارد آن می شوند و تنها در صورت طی کردن طول قیف (مسیر فروش) از سر دیگر آن به عنوان خریدار خارج می شوند.

شما می توانید با توجه مدل فروش برند خود، این قیف را به بخش های مختلفی تقسیم بندی کنید. این تقسیم بندی به تحلیل بهتر استراتژی های فروش و بازاریابی در هر مرحله کمک می کند. رایج ترین مدل ها، بدنه این قیف را به چهار مرحله اصلی طبقه بندی می کنند.


قیف فر.ش

بدنه قیف فروش: آگاهی رسانی

اولین مرحله در قیف فروش آگاهی رسانی است چرا که در این مرحله، خریداران بالقوه برای اولین بار با خدمات یا کالاهای شما آشنا می شوند. آن ها ممکن است از طریق تبلیغات، شبکه های اجتماعی و یا حتی تعریف دوستان و آشنایان، ایده ای کلی از برند و خدمات شما داشته باشند. برای آنکه بتوانید آن ها را به قیف فروش خود دعوت کنید، باید بر روی بخش تبلیغات و بازاریابی متمرکز باشید. فراموش نکنید خریداران نهایی افرادی هستند که از مرحله آگاهی رسانی عبور کرده اند. بنابراین، هرچه بهتر بتوانید کمپانی، خدمات و کالای خود را معرفی کنید، موفق تر خواهید بود.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

 بدنه قیف فروش: ایجاد انگیزه و علاقه

-ایجاد علاقه: پس از آنکه خریداران بالقوه با برند و خدمات شما آشنا شدند، محصولات شما را بر اساس علایق خود می سنجند. آیا محصول شما می تواند مشکل خاصی از این مشتریان را حل کند؟ آیا خدمات شما ارزش قیمتی که گذاشته اید را دارند؟ در این مرحله خریداران، محصولات شما را با سایر نمونه های مشابه در بازار مقایسه خواهند کرد تا مطمئن شوند، شما بهترین کالا یا خدمات را در بازار ارائه می کنید.

- ایجاد میل به خرید: اگر بتوانید ارتباط خوبی میان نیاز مشتریان و محصولات یا خدمات خود برقرار کنید، میل به خرید در مشتریان ایجاد می شود. در این مرحله مشتریان احتمالا شرایط خرید، پک های تخفیف و جشنواره های فروش را بررسی می کنند تا بتوانند بهترین خرید را داشته باشند. تکنیک های فروش می توانند در این مرحله به شما کمک کنند.

بدنه قیف فروش: انجام خرید

 تمام تلاش شما در سه مرحله قبل، در مرحله چهارم به بار می نشیند. با این حال، لزوما تمام افرادی که سه مرحله پیش را پشت سر گذاشته باشند، خرید نهایی را انجام نخواهند داد. شاید در ابتدا این موضوع یک شکست به نظر برسد، اما اینطور نیست. شما در طول مسیر فروش، این افراد را با برند و محصولات یا خدمات خود آشنا کرده اید. با گرفتن اطلاعاتی همچون آدرس ایمیل یا شماره تماس، این افراد حالا مخاطبان برند شما هستند. با بازاریابی هدفمند و مستمر، شما می توانید گروه بزرگی از مخاطبان خود را به مشتریانی وفادار تبدیل کنید.


قیف فروش

 چرا قیف های فروش در سال 2022 لازم هستند؟

طراحی قیف فروش یعنی همکاری مستمر میان تیم های طراحی، فروش و بازاریابی. اگرچه حفظ تعامل و تعادل در این همکاری آسان نیست، اما بدون شک مزایای بسیار زیادی را برای برند شما به همراه دارد. برخی از مهم ترین مزایای استفاده از قیف فروش در کسب و کارتان عبارتند از:

  • داشتن یک استراتژی متمرکز برای فروش و بازاریابی

  • صرفه جویی در زمان و منابع مالی و انسانی

  • امکان تصحیح سریع استراتژی های برند در تبلیغات، فروش و بازاریابی

  • بهبود سرعت عمل: مطالعات نشان می دهند اگر یک برند بتواند در عرض سه الی پنج دقیقه، مشتریان بالقوه را در طول یک قیف فروش هدایت کند، احتمال تبدیل آن ها به خریداران واقعی بسیار زیاد است.

  • تحلیل بهتر بازار و مدل های فروش و بازاریابی

  • افزایش فروش تا 40 درصد

  • امکان پیش بینی دقیق شرایط فروش برای محصولات

 

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی قیف فروش را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار)

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top