چهار مرحله در تکنیک بازاریابی قیف فروش چیست؟

پرداختن به قیف فروش یکی از باید های بازاریابی آنلاین برای کسب و کارها محسوب می شود. این تکنیک به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کرده و آن ها را به مشتریان دائم خود تبدیل کنید. با این کار، فروش بیشتر و بقای شما تضمین می شود. هرچقدر قیف فروش شما بهتر طراحی شود، فروش بیشتری خواهید داشت. برای ساختن قیف فروش، باید قبل از هر چیز مخاطبان و مشتریان بالقوه خود را شناسایی کنید. نیازهای این افراد چیست؟ آنها چه دغدغه هایی دارند؟ شما چگونه می توانید به این افراد کمک کنید؟ پس از پیدا کردن پاسخ این پرسش ها، شما باید محتواهایی خلق کنید تا با پاسخ دهی به نیازهای مشتریان، آن ها را به سمت محصولات خود سوق دهید. ما در این مقاله قصد داریم، مرحله به مرحله، اجرای تکنیک قیف فروش را مرور کنیم.  

 قیف فروش

 

مرحله اول اجرای تکنیک قیف فروش: تعریف جامعه مخاطب

اولین و مهم ترین قدم برای فروش بیشتر و موفقیت، شناسایی مخاطبین و مسیرشان است. شما می توانید با بررسی داده های آماری در شبکه های اجتماعی کسب و کارتان، انجام نظرسنجی های آنلاین و تحلیل جامعه مخاطب کسب و کارهای رقیب، به این اطلاعات دست پیدا کنید. شناسایی نقاط مشترک، علایق و دغدغه های جامعه مخاطب به شما کمک می کند تا سریع تر با آنها ارتباط برقرار کرده و اعتمادشان را جلب کنید.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مرحله دوم: ساخت یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق

استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، در واقع مسیر سفر مخاطب یا مشتری در فضای کسب و کار شماست. این استراتژی در واقع بدنه قیف فروش را شکل می دهد و طراحی آن، بر عهده شماست. قیف می تواند توالی از مراحلی باشد که مشتریان شما با طی کردن آن، از مخاطبینی معمولی به مشتریانی وفادار تبدیل می شوند. برای این کار شما به سرمایه، ایده، زمان و منابع انسانی و مالی نیاز خواهید داشت. شما همچنین باید کانال هایی که می خواهید از طریق آن ها به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید را مشخص کنید. آیا می خواهید از طریق شبکه های اجتماعی (مانند فیسبوک یا اینستاگرام) با آنها ارتباط برقرار کنید؟ بهترین راه برقراری ارتباط با مشتریان شما تولید محتوای تصویری است یا متنی؟

 
قیف فروش

 

مرحله سوم: محتوای "مشتری ربا"

شکل های مختلفی از محتوا در دنیا وجود دارند که هر کدام کارکرد های خاص خود را دارند. مشتریان یک کسب و کار لزوما به شکلی مشابه به تمام محتواهای موجود واکنش نشان نمی دهند. به عنوان مثال، ممکن است مشتریان شما از پادکست های سریالی استقبال کنند در حالی که مشتریان یک فرد یا کسب و کار دیگر استوری های اینستاگرام را ترجیح دهند. تحلیل های انجام شده در مراحل یک و دو باید این دید را به شما بدهد که محتوای محبوب یا "مشتری ربا" برای کسب و کار شما چیست؟ این جایی است که باید نهایت تمرکز و سرمایه خود را معطوف آن کرده به طور منظم و رایگان، کمپین های بازاریابی محتوایی را زنده نگه دارید.

این محتوا باید برای مخاطب هدف شما در دسترس و مفید باشد. شما از طریق این محتوا می توانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید و پایه های اولیه اعتماد را پی ریزی کنید. همچنین به لطف اطلاعاتی از جمله ایمیل و یا ثبت نام مخاطبان در اشتراک ماهانه، می توانید راحت تر مشتریان بالقوه خود را پیدا کنید.

 

مرحله چهار: ساخت استراتژی بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی به معنای ایجاد و به اشتراک گذاری محتوایی مفید و مرتبط با مشتریان است. شما با این کار نه تنها خود را به عنوان مرجع در صنعت معرفی می کنید، بلکه ترافیک بیشتری را نیز به وب سایت خود هدایت می کنید. یک استراتژی بازاریابی قوی به ساخت اعتماد و آگاه سازی مشتریان جهت خرید بیشتر کمک می کند. در کنار این موضوع، باید بر روی راه حل های پولی برای پشتیبانی از کمپین های بازاریابی خود نیز فکر کنید. تبلیغات در شبکه های اجتماعی، برگزاری همایش ها و شرکت در کنفرانس ها اگرچه برای کسب و کار شما هزینه هایی را در بر دارد، اما در عین حال می تواند جامعه مخاطبانتان را تغذیه کرده و هر روز به تعداد آن ها بیافزاید. زمانی که جامعه مخاطب وارد قیف فروش شما شود، تنها در صورتی که استراتژی های بازاریابی و فروش شما به شکل بهینه طراحی شده باشند، بیرون آمدن از آن سخت خواهد بود. این به معنای سود بیشتر و بقای کسب و کار شماست.

 

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی قیف فروش را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top