6 تکنیک کارآمد مشتری مداری که برای سود بیشتر باید رعایت کرد!

امروزه بر کسی پوشیده نیست که موفقیت در هر کسب و کار کوچک و بزرگی تنها با این شرط ممکن است که آن کسب و کار مشتری های ثابت و جدیدی داشته باشد. اهمیت این موضوع تا آن حد است که اندیشمندان علم اقتصاد اصولی را تحت عنوان تکنیک های مشتری مداری طراحی و اجرا کرده اند. فعالان عرصه اقتصاد با استفاده از این تکنیک ها، بازدهی و سودآوری واحد اقتصادی خود را افزایش می دهند. به طور کلی آموزش و رعایت تکنیک های مشتری مداری بر این اصل اقتصادی استوار است که: همیشه حق با مشتری است. در این نوشتار برخی از مهمترین و موثرترین تکنیک های مشتری مداری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

- ذهن خود را برای تماس با مشتری آماده کنید!

پیش از آن که بخواهید داخل یک فرایند فروش شوید، بهتر است کمی با خود درباره کاری که انجام می دهید فکر کنید. برای مثال شما می توانید جملات مثبت را با خود بازگو کنید. در واقع پیش از آنکه با مشتری در یک ارتباط واقعی قرار بگیرید، باید ذهن خود را برای این کار آماده کرده باشید. با انجام تمریناتی برای آمادگی ذهن، کم کم به راهکارهای مناسبی برای تماس با مشتری دست می یابید.

مشتری مداری

 

- ظاهر آراسته و تمیز فروشنده، ارزش محصول را بالا می برد.

یکی از موثرترین تکنیک های مشتری مداری، داشتن ظاهری آراسته و نظافت شخصی و محیطی فروشنده است. بدون تردید ظاهر مناسب، نشان از وجود حسن نیت و باطن مناسب دارد. بر همین مبنا بسیاری از واحدهای تجاری از فروشندگان خود می خواهند که لباس فرم مشترک بپوشند. این تکنیک بر مبنای این باور قدیمی استوار است که: عقل مردم در چشم آنها است. امروزه حتی بسیاری از فروشندگان عطر و بوی خاصی را در محل فروش ایجاد می کنند، تا احساس خوشایندی به مراجعه کنندگانشان دست دهد. آنها از این طریق مشتریان خود را به خرید ترغیب می نمایند.

 پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

- ارتباط چشمی برقرار کنید!

چشم ها دریچه روح شما هستند. یکی از مهمترین تکنیک های مشتری مداری برقراری ارتباط چشمی در فروش حضوری است. هنگامی که به چشمان مشتری می نگرید، مشتری در می یابد که شما او را دوست دارید و در حال کمک کردن به او هستید. اگر از نگاه کردن در چشمان مشتری خجالت می کشید یا این کار برایتان عجیب به نظر می رسد، می توانید ابتدا برای این کار تمرین کنید. یعنی مثلاً به چشمان افرادی که در قاب عکس حضور دارند نگاه کنید.

- سلام کنید و لبخند بزنید.

این دو کار (سلام کردن و لبخند زندن) تاثیرات شگفت آوری بر روی نحوه نگرش افراد درباره شما می گذارد. یک سلام روشن یا لبخندی ملیح، می تواند مشتری را در اتخاذ تصمیم نهایی در مورد خرید راهنمایی کند. اگر به جای این که به مشتری سلام کنید، بلافاصله از او در مورد این که چه چیزی می خواهد بپرسید، ممکن است باعث شوید او تصمیم گیری را به تاخیر انداخته و از خرید منصرف شود.

اصول مشتری مداری

- از زبان بدن استفاده کنید.

امروزه استفاده از زبان بدن در بسیاری از حرفه های و مشاغل کاربرد دارد. مثلاً اساتید دانشگاه یا گزارشگران خبری از زبان بدن بسیار استفاده می کنند. علاوه بر این استفاده از زبان بدن در عملیات فروش نیز کاربرد بسیاری دارد و به عنوان یکی از تکنیک های مشتری مداری شناخته می شود. استفاده از زبان بدن از یک سو موجب می شود همه توجه و تمرکز مخاطب به شما جلب شود. همچنین از سوی دیگر استفاده از زبان بدن باعث می شود مشتری اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی متوجه شود.

- از رفتارهای مشتری تقلید کنید

برای استفاده از این تکنیک شما می بایست ظرف مدت زمان کوتاهی، برخی از رفتارهای مشتری مثل نحوه حرف زدن یا راه رفتن او را تقلید کنید. البته این کار باید به صورتی انجام شود که خود مشتری متوجه آن نشود. تقلید از رفتارهای مشتری نشانگر درک مشترکی است که میان شما با او وجود دارد. اگر مشتری ببیند شما برخی از رفتارها را مشابه او انجام می دهید، به راحتی می تواند محصولی را که شما به او پیشنهاد می کنید بپذیرد.

 

 


یک پیشنهاد دوستانه:

دوره آموزشی کاربردی و مجازی مهارت های ارتباط با مشتریان را از دست ندهید، اگر دوست دارید اصول حرفه ای ارتباط با مشتریان را یاد  بگیرید و فروش بهتری داشته باشید حتما در این دوره شرکت کنید

 آموزش مشتری مداری

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top