8 روشی که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد!

زمانی که شما حس اعتماد به توانایی ها، قابلیت ها و شایستگی های خود دارید، می توانیم بگوییم از اعتماد بنفس خوبی برخوردار هستید. ممکن است شما در حوزه ای اعتماد به نفس داشته باشید اما در حوزه دیگر از اعتماد به نفس خوبی برخوردار نباشید. این حس تاثیر زیادی در سلامت روان دارد. بنابراین اهمیت زیادی دارد تا تکنیک ها و نکات لازم برای تقویت اعتماد به خود را یاد بگیرید. در این مقاله 8 نکته کاربردی به شما معرفی می شود:افزایش اعتماد به نفس

1- برای افزایش اعتماد بنفس، خود را با دیگران مقایسه نکنید!

یکی از مهم ترین نکات برای تقویت اعتماد بنفس این است که از مقایسه خود با دیگران دست بردارید. فرقی ندارد که نتیجه مقایسه چیست، تداوم مقایسه خود با دیگران آسیب های جدی به اعتماد به نفس شما وارد می کند. برای تقویت اعتماد به خودتان اولین قدم این است که یاد بگیرید خود را با خودتان مقایسه کنید و نه با دیگران!

2- با افراد مثبت در ارتباط باشید!

تصور نکنید افراد دور و برتان نمی توانند در اعتماد بنفس شما خللی وارد کنند. اگر با افراد مثبت اندیش در ارتباط باشید به مرور زمان اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. در مقابل، تعامل با افراد منفی که در صدد تضعیف روحیه شما هستند، به مرور اعتماد شما به خودتان را تحت تاثیر قرارداده و تضعیف می نمایند. بنابراین توصیه اکید می کنیم که از افراد منفی دوری کنید.

 

3- مراقبت از جسم باعث افزایش اعتماد بنفس می شود!

یکی از نکات مهم برای داشتن اعتماد بنفس بالا، تلاش برای داشتن جسمی سالم است. به همین دلیل توصیه می شود با داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش کردن، مدیتیشن، خواب مرتب و استراحت کافی برای داشتن جسمی سالم تلاش نمایید.

 

4- با خودتان مهربان باشید!

به دنبال اعتماد به نفس هستید، باید یاد بگیرید با خودتان مهربان باشید. این توصیه بدین معناست که زمانی که اشتباه می کنید و خطایی مرتکب می شوید یا قادر به انجام کاری نیستید، سخت نگیرید و با خودتان مهربان باشید. زمانی که به هر دلیلی خود را سرزنش می کنید، صدمات جبران ناپذیری به اعتماد به نفستان وارد می کنید.

 

5- تمرین کنید تا با خودتان مثبت صحبت کنید!

یکی از تکنیک های افزایش اعتماد بنفس این است که یاد بگیرید با خودتان مثبت صحبت کنید. صحبت با هیچ کس به اندازه صحبت شما با خودتان در روحیه و اعتماد به نفس شما تاثیر نخواهد گذاشت. بنابراین برخی اوقات با خودتان صحبت کنید، به خودتان امید دهید و از شایستگی ها و توانمندی های خود تعریف کنید. فراموش نکنید جملات منفی مثل جمله "من هرگز نمی توانم" تاثیرات منفی بسیار زیادی دارند.

 

6- برای داشتن اعتماد بنفس، با ترس هایتان مواجه شوید!

بسیاری از مواقع ترس های ما، باعث می شوند به مرور زمان به توانمندی ها و قابلیت های خود شک کنیم و اعتماد بنفس خود را از دست بدهیم. از این رو یکی از توصیه ها برای افزایش اعتماد به نفس این است که تلاش کنیم با ترس های خود مواجه شویم. بنابراین اگر ترس از مسئله ای وجود دارد که باعث آزار شما شده است و به اعتماد به نفس شما آسیب می رساند، بهتر است تلاش کنید با آن مواجه شوید.

 

7- نه گفتن را یاد بگیرید!

یکی از مهم ترین نکات برای داشتن اعتماد بنفس این است که نه گفتن را یاد بگیرید. اگر کسی خواسته ای از شما داشته باشد که قادر به انجام دادن آن نیستید و نتوانید به او نه بگویید، دچار آسیب های روانی خواهید شد و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. پس اگر به دنبال افزایش اعتماد به نفس هستید، حتما باید نه گفتن را یاد بگیرید و تمرین کنید.

 

8- اهداف درست و واقعی تعریف کنید تا اعتماد بنفس خود را افزایش دهید!

یکی از کارهایی که باعث می شود اعتماد بنفس خود را از دست دهید تعریف اهداف غیر واقعی است. چرا که برای رسیدن به این اهداف تلاش می کنید و هر روز رویای رسیدن به این اهداف را در سر می پرورانید اما به آنها دست پیدا نمی کنید. بنابراین اولین آسیبی که به آن دچار می شوید، از دست دادن اعتماد به نفس است. اگر می خواهید اعتماد به نفس خوبی داشته باشید، باید یاد بگیرید اهداف نزدیک به واقعیت و دست یافتنی برای خود تعریف کنید!

 

 

 فن بیان

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top