چگونه برای کسب و کار خود مشتری بیشتری جذب کنیم؟

امروزه ضرورت جذب مشتری بر صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ پوشیده نیست. بدون تردید داشتن مشتری های ثابت و جدید، از جهات گوناگونی بر عملکرد و بازدهی یک واحد تجاری تاثیرات مثبت بر جای می گذارد. جذب مشتری از یک سو موجب افزایش فروش و سود می شود. از سوی دیگر جذب مشتری با جذب سلایق جدید همراه است، بنابراین موجب افزایش دامنه تنوع تولیدات و خدمات یک واحد اقتصادی می گردد. در نوشتار حاضر به بررسی برخی از مهمترین روش های جذب مشتری، برای واحد های اقتصادی بزرگ و کوچک پرداخته ایم.جذب مشتری کسب و کار

مفیدترین روش های جذب مشتری چیست؟

- مشتری هایتان را به خوبی بشناسید. یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار، شناخت مشتری است. شما باید پیش از رو به رو شدن با مشتری به اندازه کافی در مورد شخصیت او نیازهایش تحقیق کرده باشید. برای مثال یک تولید کننده یخچال برای انتخاب محل قرار گرفتن دستگیره، باید مولفه هایی از قبیل سن، جنس، وضعیت رفاه و ... مشتری های خود را بررسی کند.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.- نام و نشان خودتان را داشته باشید. یکی از عوامل موثر در جذب مشتری این است که شما باید ابتدا خودتان مشتری محصولات خود باشید. در واقع باید نسبت به کیفیت و ارزش کالا یا خدماتی که آن را می فروشید ایمان داشته باشید.

- سیستم های فروش برای موفقیت را تمرین کنید. شما می توانید یک سری سخنان، رفتار و حرکات خاصی را که برای جذب مشتری مناسب می دانید، به صورت مداوم تمرین کنید. انجام این تمرینات از یک سو تمرکز حواس بیشتری برای پاسخگویی به سوالات و نیازهای مشتری ایجاد می کند. از سوی دیگر موجب می شود مشتری پیام شما را به درستی درک نماید.

- برای تسلط بر فروش برنامه های کلامی و عصبی را یاد بگیرید. منظور از برنامه های عصبی و کلامی این است که با استفاده از تکنیک هایی شما بتوانید درک کنید مشتری هایتان چگونه افکار و احساساتی را تجربه می کنند. به این نحو شما می توانید متوجه شوید مشتری هایتان چگونه اطلاعات مورد نیاز برای خرید خود را از میان حرف های شما برداشت می کنند.

- اعتماد و اشتیاق مشتری ها را متعادل سازی کنید. اگر به آنچه که انجام می دهید ایمان کامل داشته باشید، نیازی برای بازارداغی های بی مورد نمی بینید.

 جذب مشتری کسب و کار

 

مدیریت روش های جذب مشتری

امروزه شیوه های متعددی برای جذب مشتری استفاده قرار می گیرد. برخی از مهمترین روش های جذب مشتری از نظر عملی عبارت از موارد زیر است:

 

- اطلاعات کافی ارائه دهید؛ اگر به مشتری اطلاعات کافی مورد نیاز او را ارائه ندهید، همواره به شما اعتراض می شود.

- کاری کند که مشتری هایتان عاشق شما شوند: برای انجام این کار نخست ضروری است که از خودتان بپرسید که آیا شما مشتری هایتان را دوست دارید؟ بدون تردید تنها در صورتی مشتری های شما عاشق شما می شوند که شما آنها را دوست داشته باشید

- داده های فروشتان را سازماندهی کنید؛ یکی از روش های جذب مشتری این است که داده های فروش خود را دسته بندی کنید. برای مثال شما باید در فهرست منسجمی از نام، شماره تماس و نشانی مشتری های خود در دسترس داشته باشید. سازماندهی کردن داده های فروش همچنین می تواند شما را در حسابرسی و محاسبه سود و زیان واقعی خود کمک نماید.

- تفکر و نگرش خود را کنترل کنید؛ در فروش های حضوری و غیر حضوری مدیریت تفکر و نگرش نقش تعیین کننده ای دارد. شما می بایست افکار و احساسات خود را تا حد امکان کنترل کنید به صورتی که بتوانید برای عرضه محصول خود گام به گام با مشتری پیش روید.

- یکی دیگر از روش های جذب مشتری، خونسردی است. در واقع فروشنده ای که می خواهد مشتری جذب نماید، می بایست با کمال خونسردی و تسلط این کار را انجام دهد. تند صحبت کردن، حرکات استرس آور مثل شکستن مهره های دست و ... برخی از نشانه های فقدان خونسردی است. در صورتی که در هنگام فروش احساس می کنید از حالت خونسرد بودن خارج شده اید، می توانید با انواع راهکارهای تمرینی نسبت به بازگشت به حالت خونسردی اقدام نمایید. برای مثال یک لیوان آب بنوشید.

 

 پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top