آیا بازاریابی محتوا روی فروش تاثیر دارد؟

بازاریابی محتوا یکی از فرایندهای کسب و کار به شمار می رود، که هدف آن تولید محتوای جذاب و گیرا برای درگیر کردن و جلب توجه یک گروه مشخص از مخاطبان است. بازاریابی محتوا معمولاً با قصد برانگیختن اقدامات سودآور انجام می گیرد. هرچند این نوع بازاریابی رشته جوانی به شمار می رود، لیکن باید توجه داشت همواره در طول تاریخ مصادیقی از این نوع بازاریابی به چشم می خورد. منظور از تولید محتوا شکل و قالب خاصی نیست، بلکه ویژگی های تولید محتوا در مورد بسیاری از محصولات تبلیغاتی مشترک است. در ادامه برخی از مصادیق و قالب هایی که ممکن است به عنوان یک محتوای تولید شده به شمار رود را مورد اشاره قرار می دهیم:

 • کتاب یا کتابچه ای، که توضیحات مورد نیاز برای خرید کالا را ارائه می دهد.
 • مصاحبه ای که به ارائه توضیحاتی در مورد یک کتاب یا محصول می پردازد.
 • فیلم ویدئویی از یک دوره آموزشی که به صورت رایگان یا با قیمت کمی به مردم عرضه می شود.
 • محتوای تولید شده، می تواند برای عرضه و تبلیغ ایده های سیاسی و مذهبی نیز استفاده شود. بنابراین یک فیلم تبلیغاتی که به نقد یا بیان ایده ای اخلاقی یا مذهبی می پردازد نیز، تولید محتوا محسوب می شود.
 • پادکست هایی که یک مشاور اعم از مشاوره خانواده، مشاوره حقوقی و مشاوره پوست تهیه و عرضه می کند، تا دیگران با نام او بیشتر آشنا شده و او را به عنوان یک متخصص بشناسند.  بازاریابی محتوا

چرا این روزها بازاریابی محتوا رونق گرفته است؟

امروزه بازاریابی محتوا به عنوان یکی از پرطرفدار ترین شیوه های تبلیغاتی به شمار می رود. به راستی دلیل رونق این روز های بازاریابی محتوایی به عنوان یکی از موثرترین فرایند های تبلیغاتی برای فروش چیست؟ در ادامه این نوشتار برخی از مهمترین دلایل رونق و محبوبیت این شیوه از بازاریابی را بررسی خواهیم کرد:

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

 

 • کاهش هزینه نشر محتوا؛ بسیاری از شیوه های مورد استفاده برای بازاریابی محتوا هزینه ای ندارند. برای مثال شما می توانید با عضویت در یک شبکه اجتماعی به صورت رایگان، محتوای دلخواه خود را تولید نمایید. تنها هزینه ای که برای برخی از مصادیق تولید محتوا وجود دارد، زمان است. با استفاده از بازاریابی محتوا، به سادگی و با کمترین هزینه می توانید به یک ناشر تبدیل شوید.
 • افزایش دسترسی به اینترنت و استفاده از رایانه و موبایل؛ امروزه استفاده روزانه از اینترنت، رایانه و موبایل در میان اکثر مردم رایج است. با توجه به این که بسیاری از شیوه های تولید محتوا در بستر ارتباطات مخابراتی و اینترنتی انجام می گیرد، رشد و توسعه فناوری و تکنولوژی به عنوان یکی از عوامل رونق و گسترش بازاریابی محتوا به شمار می رود.
 • افزایش نقش مشتری در فرایند تصمیم گیری و خرید؛ امروزه در صنایع تولیدی و غیر تولیدی گوناگون، مشتری نقش بیشتری نسبت به گذشته دارد. محتوای تولیدی شرکت های گوناگون، با توجه به نیاز ها و سلایق گروه های مختلف مشتریان می باشد.
 • افزایش هزینه رسانه های سنتی مثل چاپ و تبلیغات صدا و سیما؛ یکی از دلایل مهم گسترش بازاریابی محتوا افزایش قیمت شیوه های سنتی تبلیغات اعم از چاپ، بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی و ... می باشد. در مقابل همانطور که اشاره شد در بسیاری از موارد، بازاریابی محتوا هیچ گونه هزینه ای نداشته و به صورت رایگان انجام می گیرد.


  بازاریابی محتوا افزایش فروش

نکات تکمیلی و منابع

بازاریابی محتوا که امروزه طرفداران زیادی دارد، به طور کلی از مصادیق دیجیتال مارکتینگ به شمار می رود. بازاریابی محتوا از فرایندهای مربوط به کسب و کار می باشد. به طور کلی این نوع بازاریابی به اقدامات تبلیغاتی اطلاق می گردد تا مشتریان را در مورد خرید محصول یا استفاده از خدمات خاصی، ترغیب کند. ابزار اصلی برای راه اندازی و برخورداری از این نوع تولید محتوا معمولاً نسبت به شیوه های دیگر تولید محتوا مستلزم پرداخت هزینه کمتری می باشد. بازاریابی محتوایی ممکن است از طریق یک حساب کاربری در نرم افزارهایی مثل توییتر، اینستاگرام و واتساپ انجام شود. بازاریابی محتوا از دستاوردهای فناوری اطلاعات به شمار می رود.

به عنوان برخی از منابع مطرح در زمینه بازاریابی تولید محتوا می توان به کتب زیر اشاره کرد:

 

می تواید برای یادگیری بیشتر، در دوره آموزشی تولید محتوا برای سایت و رسانه های اجتماعی شرکت کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top