چقدر ارتباطات غیر کلامی در تعاملات ما اهمیت دارد؟

شاید برایتان عجیب باشد اما 80% تعاملات ما بر اساس ارتباطات غیر کلامی است و تنها 20% ارتباطات از طریق کلمات می باشد. شما می توانید با یک لبخند، بدون گفتن کوچکترین کلمه ای احساس رضایت خود را به طرف مقابل منتقل کنید. نوازش می تواند احساس محبت شما را به بهترین شکل  بدون نیاز به کلمات منتقل کند. فضای کم نور و مملو از رنگ های تیره ناخودآگاه حس غم را به شما منتقل خواهد نمود. بنابراین اگر رویکرد حرفه ای در برقراری تعامل با مخاطبانتان دارید، بهتر است توجه بیشتری به ارتباطات غیر کلامی داشته باشید. با ما همراه باشید تا برخی از انواع این نوع ارتباط را به شما معرفی کنیم:

ارتباط غیر کلامی زبان بدن

ارتباطات غیر کلامی از طریق زبان بدن

بخش بسیار بزرگی از ارتباطات غیر کلامی را زبان بدن تشکیل می دهد. به همین دلیل توصیه می شود با اصول استفاده از زبان بدن آشنا باشید. زبان بدن شامل انتقال پیام و برقراری ارتباط بدون استفاده از کلمات و با استفاده از حرکات و حالات بدن می باشد. با توجه به اهمیت موضوع، برخی از انواع ارتباطات غیر کلامی از این نوع را معرفی می کنیم:

این مطلب را هم بخوانید: برخی از تکنیک های زبان بدن

 

- چهره و حالات صورت

بخش مهمی از ارتباطات غیرکلامی را حالات صورت تشکیل می دهند. شما می توانید با اخم، لبخند، بالا انداختن ابرو و ... به راحتی پیام های مختلفی را به طرف مقابل خود منتقل کنید. همه مخاطبان شما، بدون گذراندن دوره های آموزشی و ... پیام های از این نوع را درک می کنند. شما برای درک پیام هایی که از حالت صورت منتقل می شود نیازی به آشنایی با زبان طرف مقابل خود ندارید.

- حرکات و ژست ها

فرض کنید در یک رستوران غذای خوشمزه ای صرف کرده اید و تسلط کافی به زبان آشپز و کادر رستوران ندارید. برای بیان نظر خود در خصوص غذا فقط کافی است یک اشاره با انگشتان خود داشته باشید. بدون شک طرف مقابل نظر شما را بدون کلمه خاصی درک خواهد کرد. بنابراین حرکات و ژست ها را نیز می توان به عنوان بخشی از ارتباطات غیرکلامی دانست.  

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

- لحن و صدا در ارتباطات غیرکلامی

تصور کنید فردی را می بینید که با صدای بلند کلماتی را فریاد می زند. بدون نیاز به این که زبان او را بفهمید، عصبانیت و خشم او را درک خواهید کرد. بنابراین لحن و صدا را نیز می توان بخش مهمی از ارتباطات غیر کلامی دانست. شما می توانید احساسات و پیام های خود را با لحن و تن صدا منتقل کنید.

 

- نگاه

نوع نگاه شما نیز می تواند در برقراری ارتباطات غیر کلامی نقش زیادی داشته باشد. نگاه علاوه بر این که در انتقال احساسات نقش بسیار جدی دارد، می تواند در جلب اعتماد طرف مقابل نیز از اهمیت به سزایی برخوردار باشد. 

- فضا و نقش آن در ارتباطات غیر کلامی

می خواهید پر انرژی بودن خود را به مشتریانتان بدون گفتن کلامی منتقل کنید؟ بنابراین لازم است در طراحی دفترتان حتما از رنگ های شاد استفاده کنید. نوع چیدمان، جنس لوازم، رنگ ها و ... می تواند پیام های زیادی را به طرف مقابل شما منتقل کند. بنابراین فضا به عنوان یکی از راه های برقراری ارتباط غیر کلامی اهمیت زیادی دارد و در رویکرد های حرفه ای همیشه مورد بررسی قرار می گیرد.

 

- ظاهر شما

ظاهر شما نیز می تواند بخش بزرگی از ارتباطات غیر کلامی شما باشد. نوع لباس شما، رنگ لباس ها، لوازم جانبی که استفاده می کنید، می تواند پیام های متعددی را به طرف مقابل منتقل کند. برای مثال حضور شما در یک جلسه رسمی با یک لباس و پوشش غیر رسمی می تواند به طرف مقابل، احساس کم اهمیت بودن موضوع برای شما را منتقل کند.

 

- لمس کردن و جایگاه آن در ارتباطات غیر کلامی

شما می توانید با با لمس کردن نیز پیام های زیادی منتقل کنید و ارتباط غیر کلامی برقرار کنید. برای مثال نوازش سر می تواند حس دلسوزی شما را به طرف مقابل منتقل کنید. گرفتن دستان می تواند حس محبت و همراهی را بدون مبادله کلمات به طرف مقابل منتقل نماید.

 

- هنر 

شما می توانید از هنر نیز برای انتقال پیام ها بدون استفاده از کلمات استفاده کنید. برای مثال یک قطعه موسیقی می تواند پیام ها و احساسات زیادی را منتقل کند. یک تابلوی هنری می تواند پیام های زیادی در دل خود داشته باشد. بنابراین هنر اهمیت زیادی در ارتباطات غیر کلامی دارد.

 

 

اگر مدیر هستید، پیشنهاد می کنیم دوره زبان بدن برای مدیران راکه یکی از دوره های وبسایت معتبر لیندا است را از لینک زیر مشاهده نمایید:

دوره آموزشی زبان بدن برای مدیران (دوبله فارسی)

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top