چرا خلاقیت در بازاریابی مهم است؟

امروزه تمامی کسب و کارها برای دستیابی به موفقیت و معروفیت بیشتر از روش های مختلف بازاریابی استفاده می نمایند. اما نکته قابل توجه در کسب و کارهای موفق، وجه تمایز ایده و خلاقیت در بازاریابی آن ها نسبت به دیگر رقبا است.

بنابراین نمی توان اهمیت بازاریابی خلاقانه و تاثیر آن در موفقیت  کسب و کار را نادیده گرفت. شاید بخش خلاقیت در ایده پردازی مهم ترین و اساسی ترین بخشی است که بازاریابی را پیچیده می نماید.

آنالیزورهای حرفه ای و بازاریابان به خوبی از اهمیت این موضوع آگاهی دارند و به همین دلیل بخش قابل توجهی از زمان خود را به آن اختصاص می دهند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اهمیت خلاقیت در تبلیغات و بازاریابی به طور کامل آشنا کنیم.

 خلاقیت در بازاریابی

خلاقیت در بازاریابی به چه صورت است؟

خلاقیت در بازاریابی می تواند مانند یک قدرت بزرگ کسب و کار شما را به سمت موفقیت هدایت نماید. به طور کلی خلاقیت و ایده های نو در بازاریابی می تواند توجه مخاطبان زیادی را به سمت برند شما جلب نماید. نکته بسیار مهمی که در رابطه با چگونگی ایجاد خلاقیت در تبلیغات و بازاریابی باید به آن توجه شود، خلق ایده همراه با مشتری است.

مشتری مداری قطعا از مهم ترین بخش های راه اندازی و دوام یک کسب و کار است. اما امروزه مشتریان علاوه بر اینکه مشتری کسب و کار شما هستند، می توانند در تدوین ایده و محتواهای برند نیز به شما کمک نمایند.

به طور کلی برای ایجاد خلاقیت در بازاریابی نیاز است تا به صورت دائم با مشتریان ارتباط برقرار شود. به همین دلیل است که برای راه اندازی یک سایت، از مشاورین کسب و کار و فریلنسرهای مختلف کمک گرفته می شود. زیرا هر کدام از آن ها می توانند با توجه به دیدگاهی که نسبت به برند دارند، ایده های متفاوتی را ارائه دهند. در این صورت مشتریان برند شما راحت تر و بهتر کسب و کار شما را درک می نمایند و در نهایت راحت تر به شما اعتماد می کنند.

این مطلب را از دست ندهید: چند نکته در مذاکره، فروش و بازاریابی تلفنی

راهکارهای ایجاد خلاقیت در بازاریابی

برای ایجاد خلاقیت در بازاریابی باید از دو راهکار زیر استفاده نمایید.

  1. تجربیات را از دست ندهید: اولین راهکار برای ایجاد خلاقیت در بازاریابی، سرمایه گذاری روی تجربیات مشتریان است. اکثر بازاریابان موفق تجربه مشتریان خود را کنترل می نمایند و با تمرکز بر آن ها ایده های تبلیغات خود را خلق می کنند. البته برای ارزیابی این تجربیات نیاز است تا منابع متعددی مورد بررسی قرار گیرند. سپس می توان با استناد بر آن ها شاخص های بازاریابی را بازبینی نمود و اصلاحات لازم را انجام داد.

  2. طرفدار جذب کنید: سعی کنید به جای تمرکز بر فروش و کسب درآمد بیشتر، تمرکز خود را روی جذب طرفدار و مشتریان وفادار بیشتر بگذارید. این کار موجب افزایش اعتبار برند شما می شود. بنابراین می توانید با الهام از دیگران، تاثیرگذاری ایده های خود را در بازاریابی افزایش دهید. به طور مثال می توانید در ازای نظرخواهی از مشتریان، یک تخفیف قابل توجه به آن ها هدیه دهید. این کار موجب می شود تا مخاطبان به سمت برند شما جذب شده و طرفدار آن شوند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

نکات قابل توجه خلاقیت در تبلیغات و بازاریابی

نکات دیگری نیز وجود دارند که بهتر است برای خلاقیت در بازاریابی به آن ها توجه شود. ابتدایی ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، امکان اندازه گیری خلاقیت است. خوشبختانه امروزه به راحتی می توان فعالیت های دیجیتالی را اندازه گیری نمود. این اندازه گیری کمک می کند تا راحت تر بتوانید میزان تاثیرات فعالیت های دیجیتال را در کسب و کار خود اندازه گیری نمایید.

بنابراین به راحتی می توانید ایده های جدید و تازه ای را برای بازاریابی به روز و مدیریت تبلیغات خود خلق کنید.

نکته دیگری که برای ایجاد خلاقیت در بازاریابی باید به آن توجه نمایید، فکر کردن مانند استارت آپ ها است. فراموش نکنید که بازاریابان نقش بسیار مهمی را در یک مجموعه ایفا می نمایند. بنابراین برای ایجاد خلاقیت در تبلیغات و بازاریابی بهتر است همانند مدیران عمل کنند.

در این صورت ابتدا اهداف خود را مشخص نموده و سپس بودجه را متناسب با آن تعریف می نمایند. بنابراین می توانند تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر بازاریاب ها داشته باشند. به طور کلی می توان گفت که بازاریاب های خلاق دقیقا مشابه کارآفرینان عمل می نمایند و دائما بازار را مورد ارزیابی قرار می دهند.

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top