مهمترین استراتژی های بازاریابی که باید بدانید

امروزه بازاریابی یکی از مهم ترین سرمایه گذاری های کسب و کارهای موفق است. کارآفرینان و شرکت های نوپا برای شناخته شدن و محبوبیت خود از انواع روش های بازاریابی کمک می گیرند، اما نکته قابل توجه اهمیت استراتژی های بازاریابی در موفقیت آن است.

در دنیای تجارت تمامی کسب و کارها برای محبوبیت و موفقیت خود از بازاریابی و تبلیغات استفاده می نمایند. اما برخی از آن ها به نتیجه رضایت بخش از تبلیغات دست پیدا می کنند زیرا تنها برخی از این کسب و کارها با توجه به استراتژی های اصولی برای انجام تبلیغات و بازاریابی اقدام می نمایند.

بنابراین توجه به این استراتژی ها می تواند نقش بسیار موثری در نتیجه بازاریابی داشته باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با مهم ترین استراتژی های بازاریابی به طور کامل آشنا کنیم.

 استراتژی بازاریابی

ساخت استراتژی های بازاریابی

استراتژی های بازاریابی به شما کمک می نمایند تا یک تیم بازاریابی موفق و حرفه ای تشکیل دهید. از طرفی استفاده نمودن از این استراتژی ها موفقیت شما را در این حوزه تضمین می نمایند. برای ساخت استراتژی هایی که می توانند در بازاریابی شما موثر باشند، مراحل زیر را انجام دهید.

 • در ابتدا یک طرح بازاریابی بسازید: ابتدا یک طرح کلی برای استراتژی های بازاریابی خود ایجاد نمایید. مشخص کنید دلیل تشکیل تیم بازاریابی چیست و قرار است چه اقداماتی را انجام دهند. اهدافی که قرار است در طول یک سال به آن دست پیدا کنید را نیز برای تیم توضیح دهید. سپس راه های دستیابی به آن ها را تعیین نمایید. بودجه ای که برای دستیابی به اهداف بازاریابی و اجرایی نمودن استراتژی ها در نظر گرفته اید را نیز مشخص کنید.

 • ابزار مناسب بازاریابی را شناسایی کنید: پس از تعریف استراتژی های بازاریابی اختصاصی خود، اهداف بازاریابی را مشخص نمایید. در ادامه باید مشخص کنید که کدام روش های بازاریابی می تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود دست پیدا کنید.

 • رسانه ها را مرور کنید: در مرحله بعد دسته بندی دارایی های شما می توانند در موفقیت استراتژی های بازاریابی موثر باشند. بنابراین بهتر است رسانه های پولی، درآمدی و مالکیتی خود را دسته بندی نمایید. به طور مثال رسانه های پولی شامل کانال هایی می شوند که در جذب مخاطب به شما کمک می کنند.

 • کمپین های رسانه ای را برنامه ریزی نمایید: در این مرحله باید محتواهایی که به شما کمک می نمایند تا استراتژی ها را اجرایی کنید، انتخاب نمایید. به طور مثال بازاریابی ویدیویی می تواند مخاطبان شما را جذب نماید. بنابراین بهتر است تمرکز خود را روی ساخت ویدئوهای تبلیغاتی بگذارید.

 • استراتژی ها را اجرایی کنید: در نهایت تمام استراتژی های بازاریابی ساخته شده را توسط تیم اجرا نمایید.

   


  یک پیشنهاد دوستانه:

  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

   

نمونه ای از استراتژی های موفق در بازاریابی

La Croix یکی از موفق ترین استراتژی های بازاریابی در دنیا هستند. این استراتژی بر اساس بازاریابی دیجیتال شکل گرفته است. که در آن محتوا توسط کاربر تولید می شود. این استراتژی می تواند توجه بسیاری از مخاطبان را جلب نماید. زیرا در نهایت به مشتریان وفادار نشان می دهد که قدردان آن ها هستید. همچنین این استراتژی بازاریابی کاربران را ترغیب می نماید تا محصولات شما را تبلیغ کنند. در این صورت مخاطبان جدید تشویق می شوند که برند شما را مورد بررسی قرار دهند و از آن استفاده نمایند.

موفق ترین استراتژی های بازاریابی

موفقیت برخی از استراتژی های بازاریابی برای اکثر کسب و کارها روشن شده است. به همین دلیل بسیاری از برندها ترجیح می دهند با استفاده از این استراتژی ها به موفقیت تبلیغات و بازاریابی برند خود کمک نمایند. از موفق ترین استراتژی های بازاریابی می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • بازاریابی محتوا: این استراتژی به جای تمرکز بر فروش، روی رفتار خرید و تاثیرگذاری آن بر مشتریان تاکید دارد. بنابراین سعی در جذب مخاطبانی دارد که با محصولات و خدمات برند همسو هستند. در این صورت احتمال خرید آن ها از برند افزایش می یابد. بازاریابی محتوا به دیده شدن برند و افزایش اعتبار آن کمک می نماید.

 • بازاریابی درونگرا: این نوع از استراتژی های بازاریابی نیز تمرکز خود را روی خوشحالی مشتریان می گذارد. به همین دلیل با ارائه نمودن محتواهای معنادار با مشتریان ارتباط برقرار می نماید و آن ها را متوجه برند می کند. این استراتژی دانش بیشتری ایجاد می نماید و سیستم بازاریابی منظمی را تعریف می کند. به همین دلیل می تواند تاثیرگذاری بیشتری روی مخاطبان داشته باشد.

 • استفاده از رسانه های اجتماعی: این استراتژی بازاریابی نیز از محبوبیت و قدرت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا محتواهایی را تولید و بارگذاری می نمایند که توجه کاربران را جلب می نمایند. از طرفی با توجه به مخاطبان بسیار بالای رسانه های اجتماعی این تبلیغات بازدید نسبتا زیادی را به دنبال خواهند داشت.

 

پکیج بازاریابی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top