موانع ایجاد بهره وری در سازمان ها

بهره ‌وری در واقع نشان دهنده نسبت میان برون داد به درون داد یک واحد، فرد و یا سازمان می باشد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان بهره‌ وری همان حلقه مفقوده اقتصاد ایران می باشد. در علم اقتصاد گفته می ‌شود هر عاملی جز نیروی کار و سرمایه که موثر بر افزایش تولید باشد بهره ‌وری نامیده می شود.

 به عبارت دیگر بهره‌ وری نیروی انسانی عبارت است از کسب حداکثر سود با استفاده بهینه و بهره گیری از نیروی کار، استعداد، توان، مهارت های انسانی، ماشین، پول، زمان، مکان و تجهیزات. مهم ترین و اصلی ترین شاخص در سلامت اقتصادی هر کشوری نرخ رشد بهره ‌وری آن کشور می باشد. چون این شاخص محرک نرخ تورم، درآمد های واقعی، انواع نرخ ‌های بهره، سود سهام و غیره می باشد. یکی از علت های پایین بودن بهره وری در ایران، دولتی بودن اقتصاد و نیز بالا بودن موجودی کالاها عنوان می گردد.

 
موانع موجود در بهره‌ وری نیروی انسانی در نظام اداری

به طور معمول در بهره‌ وری نیروی انسانی موانع و مشکلات بسیار زیادی وجود دارد. از جمله این موانع می توان اشاره نمود به:

  •  ضعف مدیریتی

یکی از مهم ‌ترین و اصلی‌ ترین دلایل پایین بودن بهره‌ وری نیروی انسانی در سازمان های اداری ضعف مدیریتی به شمار می ‌رود. عدم آشنایی مدیر با فنون و تکنیک های برنامه ریزی و سازماندهی، پاداش و تغییر کارکنان، مدیریت نمودن منابع انسانی، روش های انگیزشی، عدم انتخاب صحیح مدیر در سطوح مختلف و نیز جابجایی های متعدد. هم چنین نداشتن برنامه ریزی درست در دوره ‌های آموزشی سبب ضعف در مدیریت و کاهش بهره ‌وری می گردد.  

 

  • استفاده از نیروهای انسانی غیر متخصص

دومین دلیل پایین بودن سطح بهره وری در سازمان ها، استفاده از کارکنانی است که دانش و مهارت کافی ندارند. استفاده از کارکنان شایسته نیازمند داشتن یک نظام منابع انسانی درست است که حرف اول را در آن شایسته ‌سالاری می زند.

  •  نبودن انگیزه کافی در کارکنان

بهبود و نیز افزایش بهره‌ وری نیروی انسانی و نیز به دنبال آن بهره وری در سازمان رابطه مستقیم با انگیزه های تلاش و فعالیت در کارکنان دارد. کارکنان با انگیزه در راستای رسیدن به اهداف سازمان تلاش بیشتری نموده در نتیجه هزینه ها کاهش خواهد یافت.

  •  نبود سیستم ارزشیابی درست کارکنان

یک سیستم ارزشیابی صحیح کارکنان وظایفی دارد از جمله: مشخص کردن ضعف کارکنان در کارها، تدوین کردن برنامه های آموزشی جهت اصلاح درون سازمان‌ها، به وجود آوردن علاقه در بین کارکنان با دادن پاداش و تشویق آن ها، دادن مزایا و امتیاز در مواقع لازم به کارکنان.

  •  وجود روحیه منفعت طلبی فردی

اگر در سازمان کارکنان به دنبال رسیدن به اهداف شخصی و فردی باشند و از امکانات سازمان در جهت رسیدن به نیات شخصی خود استفاده نمایند، بهره‌ وری فراموش خواهد شد.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

  •  وجود رانت

 رانت به هر نوع پرداخت که بیشتر از ارزش واقعی خدمت یا محصول باشد گفته می شود. وجود درآمدهای نجومی برای افراد یا گروهی که تلاش و کوشش چندانی نکرده اند رانت محسوب می ‌شود. رانت سبب می شود تا انگیزه های نوآوری و خلاقیت و تولید در بین کارکنان از بین برود.

  • پرمشغله بودن مدیر

بیشتر مدیران به طور همزمان مسئولیت های متفاوتی را عهده دار هستند. پرمشغله بودن آن ها سبب می‌ شود تا نتوانند بسیاری از کارها را به شایستگی و در زمان مناسب آن انجام دهند. این مسئله سبب بروز مشکلاتی می شود از جمله:

 ضعف در عملکرد مدیر:  هر انسانی دارای ظرفیت و توانایی محدودی است. بنابراین انجام همزمان چند کار با هم سبب می شود تا هیچ کدام از کارها به نحو احسنت انجام نگیرد.

 نارضایتی مردم: عدم حضور همیشگی و مستمر مدیر به دلیل پر مشغله بودن سبب کندی کار ارباب رجوع و نارضایتی آن ها می گردد.

 با این کار فرهنگ انحصارطلبی درون سازمان رواج یافته و در حقیقت مانعی برای افزایش بهره‌ وری نیروی انسانی و در نهایت بهره وری سازمان به شمار می رود. سبب پیشگیری از مطرح شدن استعداد های پویا و جدید می گردد. زیرا تمامی مسئولیت ها به عهده یک نفر خواهد بود و فرصت برای کشف استعدادهای جدید وجود نخواهد داشت.

  • روش های مختلف انجام کار

روش های انجام کار در بسیاری از سازمان های دولتی به شکل سنتی و در برخی موارد به صورت تجربی و غیر علمی می باشد. این مسئله خود سبب بروز مشکلاتی می گردد.

 

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی بهره وری نیروی انسانی را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی بهره وری نیروی انسانی (فردی و سازمانی)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top