عوامل و سطوح مختلف بهره وری

 

بهره‌ وری نیروی انسانی نخستین بار در سال ۱۷۷۶ میلادی توسط فردی به نام کوئیزنی مطرح شد. در سال ۱۸۸۳ نیز فردی به اسم لیتر بهره‌ وری را تحت عنوان توانایی تولید کردن تعریف کرد. واژه بهره ‌وری نیز اولین بار به وسیله یک ریاضیدان و اقتصاددان طرفدار مکتب به نام فرانسوا کنه به کار برده شد. سازمان همکاری اقتصادی اروپا در سال ۱۹۵۰ به شکل رسمی بهره‌ وری را این طور تعریف نمود: بهره وری از تقسیم مقدار محصول بر مقدار یکی از عوامل تولید حاصل می گردد. بنابراین می توان از بهره‌ وری نیروی انسانی ، مواد اولیه و سرمایه نیز صحبت کرد.

بهره وری نیرو

 سطوح بهره‌ وری نیروی انسانی

بهره‌ وری شامل سطوح متفاوتی است از جمله:

  •  سطوح فردی

 منظور از بهره وری فردی استفاده حداکثری از توانایی ها و استانداردهای بالقوه یک فرد در زندگی می باشد. با ارتقاء بهره ‌وری در فرد بهره وری در سازمان نیز بهبود پیدا می ‌کند. آموزش، رشد و یادگیری نیروی انسانی در درون سازمان و نیز مشارکت افراد با هم در آن علاوه بر این که سبب بهبود بهره‌ وری افراد می گردد بهره وری سازمان را به دنبال خواهد داشت.

  •  بهره وری در سطوح غیر سازمانی

 بالا رفتن بهره وری سبب کاهش ضایعات و بالا رفتن کیفیت زندگی می گردد.

  • سطوح سازمانی

 استفاده موثر و کارآمد و بهینه از منابع، کاهش ضایعات و نیز کاهش قیمت تمام شده با افزایش کیفیت، سبب بالا رفتن رضایت مشتری می گردد. از طرفی در محیط کار  انگیزه کارکنان افزایش یافته و همه این ها در نهایت رشد و توسعه سازمان را در پی خواهد داشت.

  • بهره وری در سطوح ملی

 تنها راه توسعه اقتصادی در هر کشوری افزایش بهره‌ وری نیروی انسانی آن می باشد. افزایش بهره ‌وری سبب ارتقاء سطح زندگی و افزایش رفاه مردم می‌ شود. توسعه کوتاه مدت اقتصادی و رشد کشورهایی چون آلمان، چین و ژاپن نتیجه ارتقاء بهره ‌وری، استفاده بهینه و اثربخش از منابع انسانی و فیزیکی این کشورها بوده است.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

عوامل اثرگذار بر افزایش بهره وری

 در افزایش بهره‌ وری  عوامل بسیاری موثر هستند. از جمله این عوامل می ‌توان اشاره نمود به:

  •  بهبود کیفی نیروی انسانی (عامل کار)

مهم ترین عامل در بهره‌ وری نیروی انسانی بهبود کیفی عوامل کار می باشد. با استفاده و نیز  بکارگیری از نکات زیر می توان بهره وری را افزایش داد:

  داشتن نگرش مثبت کاری، داشتن غرور در کار و تمایل به پیشرفت مستمر، بدست آوردن مهارت های جدید و بالابردن تخصص با استفاده از آموزش، انجام کارها به شکل دسته جمعی و گروهی. کمک به همکاران در مواقع لازم. مشارکت کردن در برنامه های مربوط به بهره وری مثل طرح پیشنهادی، کمیته بهره‌وری. انجام درست کار ها از ابتدای آن. تغذیه مناسب افراد و حفظ سلامت آن ها. بالا بردن انگیزه کارمندان با دادن پاداش، تفویض اختیار. بالا بردن سطح آموزش کارمندان، انجام تحقیقات و پژوهش متناسب با کار، بهتر شدن روش های انجام کار، حذف کردن مراحل زاید و بسیاری عوامل دیگر.

  • بهبود یافتن رابطه بین مدیر و کارکنان

استفاده از سبک صحیح و علمی مدیریتی، توجه کردن مدیر به زندگی کارکنان و مشکلات آن ها، داشتن روابط صمیمی و دوستانه بین مدیر و کارکنان، ایجاد روحیه مشکل گشایی و همکاری درون سازمان و  باور داشتن آن توسط کارمندان و مدیر، پشتیبانی و تلاش مدیر در زمینه بهره وری و مدیریت مشارکتی.

  •  به کار گرفتن رهاوردهای فناورانه به نحو مطلوب

 استفاده از تجهیزات، ماشین آلات بهتر و سرمایه گذاری کردن در ماشین آلات و تجهیزات، استفاده از خلاقیت و نوآوری کارکنان و پژوهش های آن ها، پیشرفت و تحولات فنی، استفاده کامل و صحیح از تجهیزات، استفاده کامل و درست از فناوری ها و تجهیزات فنی، به وجود آوردن واحدهای توسعه و تحقیق، اهمیت دادن به جایگاه آن ها، ایجاد تغییر در فرآیند ساخت و نیز عملکرد سیستم، بهبود روش های مهندسی صنایع، استفاده نمودن از تدابیر ارگونومی برای شادابی، سلامتی، رفاه و نیز ایمنی در کودکان.

 عوامل ذکر شده و بسیاری از عوامل دیگر در افزایش سطح بهره‌ وری نیروی انسانی اثرگذار می باشند.  بنابراین برای رسیدن به سطح بالای بهره وری باید به آن ها توجه نمود. استفاده درست و بهینه از نیروی کار و منابع در دسترس می تواند در افزایش بهره وری تاثیر فراوانی داشته باشد. بنابراین مدیران باید با شناخت درست این عوامل در رسیدن به حداکثر بهره وری در سازمان از آن ها استفاده نمایند.

 

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی بهره وری نیروی انسانی را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی بهره وری نیروی انسانی (فردی و سازمانی)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top