آیا شما هم سیستم سازی کرده اید؟

 بسیاری از کارآفرینان و مدیران در طی روز بیشتر از ۸ ساعت کار می کنند. این افراد فکر می‌ کنند با بیشتر نمودن ساعت کاری می توانند کارها را به نحو احسنت به اتمام برسانند. اما کارآفرینان برتر در دنیا نگرش متفاوتی با آن ها دارند. آن ها به ندرت پیش می آید که در طی روز ۱۱ ساعت کار کنند یا همیشه خسته باشند. علت موفقیت این افراد کار کردن زیاد نیست. بلکه مدیران کسب و کارهای بزرگ معمولا با سیستم سازی آشنایی دارند. با ایجاد تغییر در کسب و کار و سیستم سازی درست آن می توان سبب رشد آن گردید.

سیستم سازی

 مثالی برای سیستم سازی کسب و کار

 یک مثال بسیار موفق و واضح برای سیستم سازی کسب و کار شرکت گوگل می باشد. در هر بار استفاده از موتور جستجو در گوگل به شکل خودکار هزاران رایانه وارد عمل شده و نتایج را به شما گزارش می ‌دهند. نحوه کار رایانه ها توسط الگوریتم جستجوی گوگل تعریف شده و کارمندان گوگل به طور مستمر نحوه عملکرد سیستم و جزئیات آن را اصلاح می نمایند. به طور معمول در هر سال مهندسان گوگل در حدود ۵۵۰ بهبود را در الگوریتم های مربوط به موتور جستجوی اولیه ایجاد نموده و سبب دست ‌یابی بهتر شما به نتایج می گردند.

بنابراین اگر گوگل انرژی و زمان خود را برای تعریف و سیستم سازی این فرآیند صرف نمی کرد این شرکت به چنین قدرتی دست پیدا نمی کرد.

علت بی علاقه بودن مدیران به سیستم سازی

 اما چرا برخی از مدیران در مقابل سیستم سازی کسب و کارشان جبهه گرفته و رغبت چندانی ندارند. دلایل این موضوع می تواند عبارت باشد از:

 نداشتن علاقه به واگذاری کارها

بسیاری از مدیران بر این باور هستند که هیچ کس مثل خودشان به خوبی از عهده کارها بر نخواهد آمد. برخی از آن ها نیز فکر می کنند در صورت واگذاری کارها به دیگران به افراد بی ارزشی تبدیل شده و کارکنان دیگر از آن ها حساب نمی برند. برای داشتن یک کسب و کار موفق راهی جز واگذاری کارها به افراد دیگر نخواهید داشت. البته این واگذاری باید تا مدت ها با نظارت و آموزش همراه باشد تا به نتیجه درستی برسد.

 مشغله زیاد

 بیشتر کارآفرینان مشغله بسیار زیادی دارند. هرچند این موضوع خود نشان دهنده وجود مشکل می باشد. به طور کلی یک مدیر موفق هیچگاه نباید پرمشغله باشد. اگر چنانچه شما به عنوان یک مدیر همیشه پرمشغله هستید، باید بدانید کارهایی را انجام می دهید که اصلا برای شما نیست. بلکه این کارها برای کارمندان شما می باشد. بنابراین یک مدیر موفق باید همیشه زمان کافی برای برنامه ریزی، فکر کردن و طراحی استراتژی های جدید را داشته باشد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

داشتن ترس از فناوری

 برای استفاده از سیستم سازی باید از فناوری استفاده نمایید. برای مثال با اپلیکیشن هایی که موجود است کارها را فهرست بندی نمایید. در مرحله بعد هر کاری را به یک کارمند باید واگذار نمایید. برای کارمند پیامی به صورت خودکار فرستاده می شود. هم چنین کارمند می تواند روند پیشرفت در کار را اعلام نماید و در نهایت شما وضعیت کارها را در اپلیکیشن مشاهده و بررسی نمایید. این کارها به اپلیکیشن و نرم‌ افزار های متفاوتی نیاز دارند. به همین دلیل اغلب مدیران از آن واهمه دارند. مدیران می‌ توانند کارهای مرتبط با فناوری را به یک تیم واگذاری نموده و به آن ها اعتماد نمایند.

 ایده آل گرا بودن

برخی از مدیران نیز ایده آل گرا می باشند. این مسئله سبب می ‌شود تا بیشتر وقت و زمان خود را بر روی بررسی و برنامه ریزی روی کارهایی بگذارند که هیچ وقت به مرحله اجرا نمی رسند. ایده آل گرا بودن سبب می گردد تا زمانی که همه جوانب کار بررسی نشده اقدامی انجام نگیرد. این موضوع سبب عقب افتادن کارها می شود.

 مدیران ایده آل گرا به طور معمول کمتر از سایر مدیران به سیستم سازی می پردازند. زیرا احتیاج به تغییرات فراوانی در کسب و کار دارند. بنابراین برای داشتن یک کسب و کار موفق باید منعطف بود.

ضرورت وجود سیستم سازی در کسب و کار

 بین کارآفرینانی که در مورد موضوع یک کسب و کار مشخص اطلاعاتی دارند و کارآفرینانی که بر انواع تکنیک های انجام آن کسب و کار مسلط می باشند می توان تفاوت قائل شد. از این رو کارآفرینانی که شروع به انجام یک کسب و کار می نمایند دارای پتانسیل بالایی برای شکست خوردن در آن هستند. در واقع می توان گفت تمامی کارآفرینانی که کسب و کار معینی را شروع می‌ کنند اطلاعاتی درباره آن دارند. اما تنها بعضی از آن ها علاوه بر اطلاعات به آموختن تکنیک های مرتبط با کسب و کار پرداخته اند.

 

پیشنهاد میکنیم برای یادگیری اصول سیستم سازی نگاهی به توضیحات دوره مجازی زیر بیاندازید.

دوره آموزشی جادوی سیستم سازی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top