چرا سئو مهم است؟

سئو تا حدود زیادی از رفتار کاربران تاثیر می پذیرد. رفتار کاربران در هنگام جستجو توسط الگوریتم های جدید گوگل همانند Rank Brain  آنالیز شده و متناسب با آن رتبه بندی نتایج بهینه می شود.

به این ترتیب هر لحظه کاربر کلمه یا عبارتی را در گوگل جستجو نماید، می تواند یک یا چند پیشنهاد از گوگل را انتخاب نماید.

در واقع گوگل توجه زیادی به انتخاب کاربران خواهد داشت. به طور مثال اگر سایتی در نتایج گوگل دارای رتبه پایین باشد، اما کاربران بسیاری روی آن کلیک نمایند گوگل جایگاه آن را بهبود می ‌دهد.

 یکی دیگر از مسائلی که در گوگل دارای اهمیت بالایی است، مدت زمان حضور کاربران در یک سایت می باشد. از لحظه‌ای که کاربر وارد یک سایت می شود تا لحظه ای که مجددا همان کلمه یا کلمات مشابه با آن را در گوگل سرچ نماید Dwell Time  گفته می‌ شود.

سئو سایت

 علت نیازهای موتورهای جستجو به سئو

 با اینکه گوگل یک موتور جستجوی هوشمند می باشد، اما تا حدود زیادی به کمک کاربران نیاز دارد. با اینکه همیشه در تلاش می باشد که به کاربران اینترنتی خود نتایج بهتری را ارائه دهد، اما دارای محدودیت ‌هایی نیز می ‌باشد که به Seo سایت نیاز دارد. بنابراین استفاده از سئو اشتباه تلاش‌ های شما را به هدر داده و در نتیجه شما را از دید کاربران پنهان می نماید. این مسئله سبب می ‌شود تا رقبای شما با یک محتوای ضعیف ‌تر، محبوبیت و بازدید بیشتری نسبت به شما داشته باشند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

در واقع ربات های خزنده در گوگل دارای فاکتورهای معینی برای درک بهتر محتوای صفحه بوده که اگر آن ها را رعایت نمایید، شانس تان جهت کسب جایگاه مناسب بیشتر می‌ شود. به این فاکتورها اصطلاحا On page seo می ‌گویند. برای موفقیت در سئو باید این فاکتورها را دقیق بدانیم.

اهداف سئو

 انواع سئو

به طور کلی SEO به دو دسته درون صفحه و بیرون صفحه تقسیم می ‌گردد.

  •  درون صفحه  

سئو درون صفحه یا  One page Seo  به کنترل مستقیم محتویات وب سایت مثل تصویر، متن و یا پیوند و نیز کنترل کدها می ‌پردازد. بنابراین هر چیزی در سایت بارگذاری گردد با  One page Seo  مرتبط می باشد. این روش در واقع پایه ای برای تمام فعالیت های بهینه سازی می باشد. زیرا در اینجا شما می توانید بیشترین کنترل را داشته باشید. بنابراین هر گونه تغییری که در محتویات سایت صورت گیرد در نتایج جستجو نیز اثر می گذارد. پس حتما باید دقت شود که روش One page Seo  درست قبل از  off page Seo  صورت گیرد.

  •  بیرون صفحه

 سئو بیرون صفحه  off page Seo  برخلاف روش درون صفحه به وسیله وب سایت و با کنترل مستقیم و بالایی صورت می‌ گیرد. این روش در واقع شامل همه ارتقاهایی است که در بیرون از وب سایت صورت می‌گیرد. این روش حاوی فاکتورهایی است که در به دست آوردن رتبه بالا برای سایت شما کمک کننده می باشد.       off page Seo  در وهله اول در پیدا کردن پیوند دهندگان متمرکز می گردد. منظور از پیوند دهندگان پیوندهایی است که از دیگر سایت ها به سایت شما اشاره می نمایند. سپس با کمک روش هایی که در بیرون از وب سایت صورت می‌ گیرند موتور جستجو را بهینه می نمایند. این روش فرآیندی نامحدود بوده که به وسیله مهندسین Seo  جهت دست یابی به پیوند دهندگان اداره می گردد.

اهداف سئو

در واقع می ‌توان گفت هدف اصلی سئو کمک نمودن به وب سایت ها در جهت دست یابی به جایگاه بالا در نتایج جستجوی گوگل می باشد. هم چنین به وسیله Seo ارتباط بین کلمات کلیدی وارد شده به وسیله کاربران و صفحات افزایش می یابد. اگر صفحات مرتبط با کلمات جستجو شده نمایش بیشتری داشته باشند، هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو یک مزیت به حساب می‌ آید. زیرا در این صورت کاربر می تواند نتایج مرتبط بیشتری را ملاحظه نموده و موتور جستجو نیز قابل اعتماد خواهد شد. برای رسیدن به نتیجه عالی از Seo   نیاز به هفته ها و شاید ماه‌ها زمان می باشد. این بستگی به نحوه استفاده از کلمات کلیدی رقابتی که برای بهینه‌ سازی استفاده می ‌شوند، دارد.

 در دراز مدت Seo  سبب افزایش بازدیدکنندگان و افزایش رتبه بندی سایت خواهد شد. به طور خلاصه می توان اهداف سئو را این گونه شرح داد:

 تاثیر چشمگیر در بازدید از وب سایت، سبب ایجاد برند می‌ شود. ترافیک سایت را افزایش می ‌دهد. فروش محصولات را افزایش خواهد داد. افزایش رتبه بندی وب سایت در صفحه های  نتایج حاصل از موتور جستجو. بهترین وسیله در تبلیغات می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای یادگیری بهتر دوره بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو شرکت نمایید. برای مشاهده توضیحات این دوره، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دوره آموزشی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top