ارتباط موثر در محل کار، چرا و چگونه؟

با برقراری ارتباط مؤثر، جهانت را دگرگون کن!

پیشرفت در امور کاری و رسیدن به اهداف مختلف در زندگی تحت تاثیر دایره ارتباط فرد قرار دارد. در واقع برقراری ارتباطات صحیح به معنای فرصت رسیدن به خواسته ها است. برقراری ارتباط تاثیر گذار نیازمند رعایت یک سری فاکتورهای خاص است.

 

ارتباط مؤثر آن دسته از روابط است که به صورت هدفمند و اصولی با افراد مشخصی برقرار می‌شود. به عبارتی دیگر، برقراری هرگونه ارتباط با اطرافیان، رابطه مؤثر محسوب نمی‌شود. به طور معمول رابطه ای مؤثر است که متناسب با ویژگی های مخاطب، اطلاعات خاصی را با هدف معینی انتقال دهد. اهمیت توانایی در برقراری ارتباط مطلوب زمینه آموزش و تمرین افراد را فراهم نموده است.

ارتباط موثر

اهمیت برقراری ارتباط مؤثر در مسائل کاری

ارتباط مؤثر تأثیری فراتر از بهبود روابط کارکنان در کسب و کار ایفا می‌کند. برقراری روابط مؤثر در تجارت علاوه بر افزایش فروش، افزایش مشتری و افزایش کیفیت خدمات، سبب رشد محسوس فعالیت ها می‌گردد. در واقع رابطه مؤثر زمینه برقراری تعامل سازنده کارکنان با یکدیگر و دنیای بیرون را فراهم می نماید.

افزایش سطح ارتباط مؤثر در کسب و کارها لازمه ی رشد و ترقی مجموعه است؛ به عبارت دیگر، عدم برقراری روابط سازنده، مجموعه را محدود، ناتوان و غیر مؤثر می سازد. برخی از فواید روابط مؤثر شامل موارد ذیل هستند:

  • افزایش کارآیی کارکنان
  • افزایش خلاقیت و توانایی پرسنل
  • بهبود ارتباط مدیران با منابع انسانی
  • شناخت بهتر مشتریان
  • بهبود وضعیت خدمات
  • جذب و حفظ مشتری
  • یافتن راه های رشد و ترقی

مهارت برقراری روابط مؤثر

ارتباط مؤثر بیش از آنچه فکر کنید در میزان رشد و ترقی تجارت تأثیر گذار است. از این رو فراگیری روش ها و تکنیک های برقراری ارتباط تاثیر گذار برای کارکنان و مدیران کسب و کارهای گوناگون اهمیت شایانی دارد.

آموزش این مهارت در تمام ابعاد کسب و کار تأثیر گذار است. فردی که با تسلط بر مهارت‌های برقراری ارتباط با همکاران و ارباب رجوع برخورد نماید، بسیار موفق تر از فردی غیر مجرب است. کارکنان با فراگیری این مهارت، بازدهی بهتری دارند و در شرایط مختلف، پاسخ های مناسب ایجاد می‌کنند.

افزایش اعتماد بنفس، گام اول در برقراری روابط مؤثر

اعتماد بنفس کافی در تمام زمینه های زندگی، اعم از عاطفی، کاری و تفریحی انسان مؤثر است. برقراری ارتباط مؤثر بدون باور و اطمینان فرد به خود، غیر ممکن است. فردی که به خود باور دارد و مهارت هایش را می شناسد روابط بهتر و سالم تری خواهد داشت؛ بنابراین وجود تقویت اعتماد بنفس در کارکنان و مدیران امری شایان توجه است.

خوب گوش دادن در روابط تان معجزه می‌کند

برقراری ارتباط مؤثر بدون خوب گوش دادن و خوب سخن گفتن، عملا غیر ممکن است. مهارت خوب گوش دادن سبب تجزیه و تحلیل صحیح داده ها و ایجاد پاسخ مناسب می‌گردد. شنیدن و تحلیل خواسته های مشتری، ارباب رجوع، کارکنان، مدیران و کارفرمایان گامی بزرگ در بهبود ارتباطات است. این مهارت بدون نیاز به هزینه، با تمرین و تکرار کسب می‌شود.

اعتماد سازی، بنیان ارتباط مؤثر

نقش صداقت و راستی در کیفیت ارتباط مؤثر بر کسی پوشیده نیست. ایجاد اعتماد میان همکاران، مدیران و مشتریان امری دشوار است که با صداقت و صبر میسر می‌گردد. انجام امور در موعد مقرر، خوش قولی، آن تایم بودن، رو راستی و راستگویی در گذر زمان سبب اعتماد سازی می‌شوند. ایجاد اعتماد امری زمان بر است که ارزش آن به تداوم و ممارست فرد بستگی دارد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

مسئولیت پذیری و ارتباط مؤثر

ارزش مسئولیت پذیری در تداوم ارتباط مؤثر قابل توجه بسیاری از افراد است. فرد مسئولیت پذیر دارای قدرت و انرژی نهفته ای است که وی را قابل اعتماد می سازد. فردی که مسئولیت موفقیت ها، شکست ها و اشتباهات خویش را می پذیرد، بیش از فرد موفق غیرمسئول، قابل اعتماد است. مسئولیت پذیری در هر جایگاه و مقامی جذاب و کارساز است.

از راه های ارتباطی مؤثر غافل نشوید

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، راه های برقراری ارتباط مؤثر افزایش یافته اند. تقویت روابط موجود از طریق ارسال ایمیل، ارسال پیامک و گذاشتن پیغام در شبکه های مجازی، ایده جالبی است. برقراری روابط صحیح در بستر فضای مجازی نیازمند کسب مهارت های حرفه ای است.

لازمه برقراری روابط سازنده و مؤثر، آموزش مهارت های ویژه ارتباط است. فراگیری این مهارت ها در رسیدن به مقاصد شخصی و جمعی کسب و کارهای مختلف نقش بسزایی دارد. رضایت شغلی بسیاری از افراد در گرو روابط سازنده و مثبت است که نباید از آن غافل شد.

 

پیشنهاد میکنیم برای بهتر کردن ارتباطات در محیط کار نگاهی به توضیحات دوره مجازی زیر بیاندازید.

دوره آموزشی ارتباطات موثر و حرفه ای در محیط کار

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top