5 نکته برای واگذاری کارها

خدمات مشتری با کیفیت بالا و قابل اعتماد بخشی جدایی ناپذیر از هر کسب و کاری است. متاسفانه، کسب ‌وکارهای کوچک و متوسط ​​همیشه زمان، پول یا منابع لازم برای ایجاد مرکز خدمات مشتریان داخلی خود را ندارند یا از ظرفیت خود فراتر رفته‌اند.

 اما با رعایت اصول واگذاری کارها پشتیبانی مشتری با هزینه ای مقرون به صرفه برای هر کسب و کاری در دسترس است. یک شرکت شخص ثالث باعث می شود در هزینه ها صرفه جویی شود.

شما می خواهید یک شرکت شخص ثالث توانمند را استخدام کنید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند و خواسته های برند شما را درک کند. پس چگونه می توانید بهترین تصمیم را بگیرید؟ در اینجا چند نمونه از اصول واگذاری کارها برای راهنمایی شما وجود دارد که باید برای برون سپاری خدمات مشتری خود در نظر داشته باشید.

 واگذاری کارها

اصول واگذاری کارها در مرحله توسعه و رشد

رعایت اصول واگذاری کارها، یکی از مهم ترین وظایف مدیر یک شرکت می باشد. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید کجا خدمات مشتری خود را برون سپاری کنید، ابتدا بهترین زمان برای انجام این حرکت بزرگ را در نظر بگیرید.

اگر شرکت شما دستخوش تغییر بزرگی است یا رشد سریعی را تجربه می کند، این بهترین زمان برای برون سپاری پشتیبانی مشتری است. شرکت برون سپاری تضمین می کند که از مشتریان شما مراقبت می شود. در حالی که بقیه اعضای تیم شما بر روی تحولات سریع داخلی خود تمرکز می کنند.

 

محدودیت های خود را بشناسید

اگر دقت کرده باشید هر کسب و کاری، همه ی مشاغل را در خود ندارد. این امر به ویژه در میان مشاغل کوچک و متوسط، صدق می کند.

 اگر شرکت شما در خدمات مشتری نیست، بهتر است این کار را به یک ارائه دهنده شخص ثالث برون سپاری کنید. در عین حال، می توانید مشاهده کنید که چگونه ارائه دهنده برون سپاری از خدمات مشتری شما مراقبت می کند. مشارکت بیشتر به شما این فرصت را می دهد که بدانید از چه ابزارهایی استفاده می شود و فرآیندها چگونه رخ می دهند.

 

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

 بهترین روش را به بخش پشتیبانی مشتری خود بیاورید

برخی از کسب و کارها ممکن است از قبل یک تیم خدمات مشتری داشته باشند. با این حال، اگر بهترین روش را به کار نگرفتید، ممکن است صحبت با یک متخصص برای آموزش اصول واگذاری کارها به شما گزینه ی خوبی باشد.

 اگر تیم پشتیبانی شما کم کار باشد، یک تیم خدمات مشتری شخص ثالث می تواند شکاف ها را پر کند. به تیم برون سپاری شده به عنوان توسعه دهنده کارکنان داخلی خود فکر کنید، نه به عنوان یک نهاد جداگانه.

 

گسترش خدمات به مشتریان رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید

امروزه ممکن است کمتر کسی باشد که برای برقراری ارتباط با تلفن ثابت شرکت تماس بگیرد. برند شما نیاز به مشارکت در رسانه های اجتماعی نیز دارد. یک مرکز خدمات مشتری برون سپاری معمولاً ابزارهایی برای پاسخگویی آنلاین و تماس‌ها استفاده می کند.

 مهم است که بر هر دو راه ارتباطی تمرکز کنید. زیرا مشتری های امروزی عمدتاً به صورت آنلاین در تعامل هستند. خدمات مشتری رسانه های اجتماعی نیز در مقایسه با مرکز تماس، میتوانند برای سرمایه گذاری بسیار ارزان تر باشند.

 

بهترین روش را مشخص کنید

به غیر از مراکز تماس، چت ها و رسانه های اجتماعی، ایمیل بخش جدایی ناپذیر خدمات مشتریان است. در حالی که ایمیل ها نیازی به پاسخ فوری ندارند، اما نیاز به زمان، تحقیق و توجه بیشتری دارند که یک تیم اختصاصی می تواند از آن مراقبت کند.

 از سوی دیگر، مراکز تماس برای شرکت‌های بزرگی که حجم بالایی از تعاملات با مشتریان را انجام می‌دهند، بهترین هستند. یک شرکت برون سپاری را انتخاب کنید که بتواند بهترین کیفیت را به شما بدهد.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top