5 استراتژی در کوچینگ

آیا میدانید کوچینگ چیست؟ به عبارت ساده تر، کوچینگ کسب و کار به کار کارآفرینان، تأثیرگذاران و متخصصان کمک می کند تا اهداف خود را استراتژیک تر به دست آورند.

 آنها یک چشم انداز بیرونی برای کمک به رهبران کسب و کار ارائه می دهند تا با وضوح و اطمینان بیشتری تصمیم بگیرند. همچنین برنامه های رشد، استراتژی های تجاری، بازخورد سازنده و توصیه های شخصی را برای تسریع رشد و درآمد کسب و کار ارائه می دهند.

 

اگر دید درستی در کار ندارید و یا ابهام و عدم اطمینان، حرکت رو به جلو را برای شما سخت می کند، به ابزار، حمایت و راهنمایی نیاز دارید و این چیزی است که یک کوچینگ کسب و کار می تواند به شما ارائه دهد.

  کوچینگ

هدف را روشن کنید

گام اولیه در استراتژی کوچینگ شما این است که هدف مشتری خود را به روشی عینی و قابل اندازه گیری مشخص کنید. برای اینکه بدانید مشتری شما به هدف خود رسیده است، شما و مشتری باید دقیقاً بدانید که چه نتیجه ای می خواهید و بتوانید پیشرفت را اندازه گیری کنید. وقتی هدف مشتری شما واضح است و شما دقیقا میدانید که باید چه کاری را انجام دهید، هدف شما سطح جدیدی را استارت میزند.

 

 هدف را واقعی کنید

ناخودآگاه ما تفاوت بین واقعیت و تخیل را نمی داند. واکنش‌های شیمیایی در مغز ما یکسان است، چه تجربه‌ای واقعاً برای ما اتفاق بیفتد یا چه آن را در ذهن خود تصور کنیم. هر چه بیشتر بتوانید یک سناریو را با استفاده از هر 5 حواس تصور کنید، تأثیر بیشتری خواهد داشت.

برای این مرحله، مشتری خود را با جزئیات تصور کنید که وقتی به هدف خود می رسد چگونه خواهد بود. آنها کجا خواهند بود؟ محیط اطرافشان چگونه است؟ با چه کسانی هستند و چه کاری انجام میدهند؟ مطمئن شوید که آنها جزئیات را با استفاده از تمام حواس تصور کنند. چه صداهایی را می شنیدند؟ چه بویی خواهد داشت؟ آنها در اطراف خود چه خواهند دید؟

 کوچینگ، در واقعی ساختن تجربه در ذهنشان، انگیزه قوی برای اقدام به سمت هدف به آنها می دهد.

 

 مراحل عملی را برای دستیابی به هدف راهبردی کنید

اکنون که یک هدف واضح و قابل اندازه گیری وجود دارد، گام بعدی در استراتژی کوچینگ این است که با مشتری خود برای ایجاد برنامه ای برای رسیدن به هدف خود کار کنید.

 از مشتری خود بپرسید که اولین کارهایی که باید انجام دهند چیست و در چه بازه زمانی باید تکمیل شود؟ استراتژی کوچینگ شما ممکن است این باشد که از انتها شروع کنید و از هدف عقب تر کار کنید تا بهترین اقدامات را برای آنها مشخص کنید.

 

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

استراتژی کوچینگ، باید شامل مسئولیت پذیری برای مشتری باشد

استراتژی کوچینگ این است که مشتری خود را برای هر مرحله در مسیر رسیدن به هدفش مسئول بدانید. تعهدات خود را پیگیری کنید و مطمئن شوید که به آنها پایبند هستند.

پاسخگو بودن در قبال اقدامات آنها باعث می شود مشتری شما از پیشرفت خود احساس قدرت کند. این باعث می شود که مشتری شما اعتماد مهمی در توانایی خود برای رسیدن به اهدافش با هر مرحله اقدامی که با موفقیت انجام می دهد به دست آورد.

 

هر قدم به سمت هدف را جشن بگیرید

هر گامی را که مشتری در راه رسیدن به هدف برمی‌دارد، تأیید کنید. این بخش اساسی از استراتژی کوچینگ 5 مرحله ای است. برخی از مراحل استراتژی کوچینگ آسان تر از سایر مراحل هستند، اما همه آنها به تحقق اهداف غیرممکن برای مشتریان شما کمک می کنند.

در این مرحله، باید مطمئن شوید که مشتری شما متوجه شده است که جشن گرفتن آنچه قبلاً به دست آورده است ضروری است. این کار انگیزه ای برای دستیابی به چیزهای بیشتر ایجاد می کند.

 

رشد در بیزینس با کوچینگ

با استفاده از استراتژی ساده مربیگری 5 مرحله ای، هدف های غیر ممکن هر روز به دست می آیند. از این استراتژی برای مشتریان خود استفاده کنید و ببینید که آنها با چه سرعتی به اهداف خود می رسند. آنها ترکیبی از ابزارها، تخصص، دانش صنعت را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند مسیر درست را پیدا کنید تا سازمان خود را از جایی که در حال حاضر است به جایی که می خواهید برسانید.

 بنابراین، اگر فکر می‌کنید که یک مربی کسب ‌و کار فقط یک سخنران است که برای ارائه سخنرانی‌های انگیزشی استفاده می‌شود، وقت آن است که تعریف خود را گسترش دهید. چه کارآفرینی باشید که در بلاتکلیفی گیر کرده اید و نمی دانید در مرحله بعد چه کاری انجام دهید یا در حرفه ای هستید که رویای یک حرفه باورنکردنی را در سر می پرورانید، مربی کسب و کار مناسب شما را برای موفقیت آماده می کند.

 

پیشنهاد میکنیم در دوره کوچینگ برای مدیران شرکت کنید تا مهارت کوچ کارکنان خودتان را افزایش دهید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top