5 نمونه از اشتباهات رایج در سیستم سازی

اشتباهات رایج در سیستم سازی که بین مردم جا افتاده این است که فکر میکنند، همه چیز در مورد کنترل کردن است. اما اینطور نیست. به طور خلاصه هنگامی که کسب و کار خود را سیستمی می کنید، الگویی برای آن کسب و کار ایجاد می کنید.

هدف این نوع سیستم‌ سازی ایجاد کارایی و کیفیت خدمات بهتر برای مشتریان و کارمندان شما است. به شما این امکان را می‌دهد که بسته به استراتژی کسب‌ و کارتان در آن زمان، برنامه خود را به راحتی اصلاح کنید. سیستم سازی به شما کمک می کند تا کارایی را افزایش دهید و مدیریت پروژه را ساده کنید.

هنگام انجام عملیات سیستم سازی اشتباهات رایجی وجود دارد. در اینجا پنج نمونه از اشتباهاتی که اغلب رخ می دهد آورده شده است.

 سیستم سازی

نداشتن برنامه استراتژیک، یکی از اشتباهات رایج در سیستم سازی

شما باید بدانید که چه چیزی را می سازید، چرا و قرار است برای شما چه کاری انجام دهد. این روند باید شامل نوشتن آنچه در 5 سال آینده میخواهید به دست آورید باشد.

داشتن این تصور و تاریخ هدف به شما این امکان را می دهد تا برنامه ریزی موثرتری داشته باشید. این برنامه ریزی به نوبه خود به شما امکان توسعه کار، مستند سازی و پیاده سازی سیستم سازی را می دهد، که بر اساس میزان تاثیر کسب و کار و تجربه مشتریان اولویت بندی کنید.

 بدون برنامه ریزی دقیق و استراتژیک، تلاش های سیستم سازی شما به صورت پراکنده احتمالا ناقص خواهد بود.

 

قرار نیست همه چیز به یک اندازه و متناسب با همه باشد

کنترل کردن و به اندازه بودن یکی دیگر از اشتباهات رایج در سیستم سازی است. هرکسی دوست دارد بتواند مجموعه‌ای از سیستم‌ها را بخرد که به سادگی در کسب و کارشان نصب شوند، روشن شوند و همه چیز اجرا شود. اما مطمئنا به این صورت کار نمی کند.

شما نمی توانید چیزی را از قفسه بردارید و بدون سفارشی کردن آن با کسب و کار خاص، چشم انداز و نیازهایتان، آن را متناسب با شرکت خود درآورید. شما باید بدانید چه میخواهید، درباره آن مطمئن باشید تا به نتایج مورد نظر برسید. پس باید سیستم سازی خود را طوری طراحی کنید که این نتایج را ایجاد کند.

 

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

عدم مستندسازی سیستم های شما

نمونه ی دیگری از اشتباهات رایج در سیستم سازی این است که مستند سازی سیستمی انجام داده نمیشود. صاحبان کسب و کار میگویند که تجارت آنها واقعاً سیستماتیک شده است، همه ی این ها فقط در ذهن آنها شکل گرفته، اما این به حساب نمی آید تا زمانی که یک سیستم مستند نباشد، نمی توان آن را به درستی تکرار کرد. ممکن است سیستمی داشته باشید که به طور طبیعی در طول زمان توسعه یافته است و بسیار خوب کار می کند.

زیرا افرادی که این کار را انجام می دهند برای مدت طولانی این کار را تکرار کرده اند. اما اگر این فرآیند یادداشت نشده باشد، چگونه می توانید دیگران را برای ایجاد نتایج مشابه آموزش دهید؟ چگونه مطمئن می شوید که همه این کار را یکسان انجام می دهند؟ مستندسازی فرآیندهای شما کاملا ضروری است. همانطور که مایکل گربر می گوید: "اگر آن را یادداشت نکنید، مالک آن نیستید."

 

عدم اجرا، نمونه دیگری از اشتباهات رایج سیستم سازی

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سیستم سازی کسب و کار ها این است که، مستندها را پیاده سازی نمیکنید. پیاده‌سازی یا اجرای سیستم‌ها برای داشتن یک تجارت سیستماتیک واقعاً ضروری است. اسناد به تنهایی کافی نیستند. با توجه به مطالعات در این نقطه است که بیشتر مشاغل تمایل به توقف دارند

 این توقف فقط مختص صاحبان مشاغل کوچک نیست که با این عملکرد دست و پنجه نرم می کنند. مطالعه اخیر منتشر شده در هاروارد بیزینس ریویو نشان می دهد که اکثر شرکت های بزرگ معمولاً تنها 63 درصد از ارزش بالقوه استراتژی های خود را به دلیل نقص در برنامه ریزی و اجرا به آن پی میبرند.

 

حذف کمیت

هنگامی که سیستم های خود را مستند می کنید، باید نتایج کاملاً مشخص و قابل اندازه گیری داشته باشید تا بدانید چگونه تلاش های خود را ارزیابی کنید. این تنها راهی است که واقعاً تشخیص می دهید که آیا سیستم های شما موثر هستند یا خیر. ارزیابی سیستم یک مرحله ضروری (اما اغلب فراموش شده) برای درک بهتر کسب و کار شما است. با نگاهی دقیق به سیستم های خود و نتایج مورد نظر آنها، می توانید تعیین کنید که بازسازی (یا احتمالاً حذف) کجا باید رخ دهد. گفته شده است که اگر آن را ارزیابی نکنید، نمی توانید آن را مدیریت کنید. اگر آن را کمیت نکنید، نمی توانید آن را درست کنید.

 

پیشنهاد میکنیم، در دوره جادوی سیستم سازی شرکت کنید و سیستمی منحصربفرد در سازمان خودتان ایجاد کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top