6 نکته در مورد مدیریت منابع انسانی

در قرن بیست و یکم، وجود مدیریت منابع انسانی با کیفیت بالا برای شرکت شما الزامی است. روزهایی که فقط باید مراقب استخدام، حقوق، دستمزد و اجرای قوانین باشید، گذشته است.

بسیاری از شرکت‌های موفق اکنون دارای متخصصان مدیریت منابع انسانی هستند که نقش‌های برجسته‌ای در توسعه کارکنان، فرهنگ شرکت، استراتژی کسب‌ و کار سطح بالا و موارد دیگر دارند. با این شش نکته، می‌توانید به صورت استراتژی مدیریت منابع انسانی را اجرا کنید که به کسب و کار شما و افراد تان کمک می‌کند تا هم موفقیت روزانه و هم درازمدت را پیدا کنید.

 منابع انسانی

در ارتباطات عمومی خود شفاف باشید

کارکنان شما می خواهند بدانند که در شرکت چه اتفاقی می افتد. این باعث می‌شود آنها در موفقیت شرکت سرمایه‌گذاری کنند، به ویژه اینکه باعث می شود روی شغلشان نیز تاثیرگذار باشد. بسیار مهم است که راه های ملموسی برای برقراری ارتباط منظم با کارمندان داشته باشید.

خواه از طریق جلسات حضوری، خبرنامه‌های شرکت، به‌روزرسانی‌های ایمیلی یا هر چیز دیگری باشد. آنها میخواهند حرف های رهبر خود را بشنوند. مهم تر از آن دوست دارند درباره ی اتفاقاتی که در شرکت در حال رخ دادن است را بدانند. اظهارات مبهم تنها منجر به بی اعتمادی نسبت به جهت گیری کسب و کار می شود.

 

 مدیریت منابع انسانی باید پاسخ های واضح و مستقیم ارائه دهد

به این فکر کنید که آیا نمیخواهید کسانی که در مجموعه مدیریت منابع انسانی برای شما کار میکنند، شفاف و صادق باشند؟ با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی که به آنها نیاز دارند، احترام مشابهی را به آنها نشان دهید.

به خصوص زمانی که آنها در مورد مزایا، پیشرفت شغلی و همسویی اهداف شخصی با اهداف شرکت سؤال می کنند، شما مجبور نیستید برای همه ماجرا را باز کنید. اما باید در مقابل هر چیزی که به طور خاص در مورد شغل آنها صدق می کند، پاسخ واضح دهید.

منظم بودن مدیریت منابع انسانی

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر صاحب یک کسب ‌و کار کوچک هستید، می توانید به راحتی مدیریت منابع انسانی مجموعه خود را به دست بگیرید. منظم ماندن یک قطعه حیاتی از پازل منابع انسانی است.

 برای مرتب کردن لیست وظایف خود، نظم دهی به منابع و پردازش صندوق ورودی خود (حتی فقط نیم ساعت در هفته) وقت بگذارید. از آنجایی که مشغول راه اندازی کسب و کار خود هستید، هر چه سازماندهی بیشتری داشته باشید، برای شما بهتر است.

خوب است بدانید هیچ راه حل یکسانی برای هیچ سازمانی وجود ندارد. زیرا همه به یک شکل عمل نمی کنند. اما شما برای توسعه سیستمی که برای شما و شرکت شما کار می کند، زمان صرف می کنید.

 

سرسخت باشید، اما منصف

به عنوان کسی که مدیریت منابع انسانی را در دست دارد، شما وظیفه دارید تا اختلافات داخلی را حل کنید. این بدان معنی است که شما باید سختگیر اما منصف باشید، به خصوص در مورد خط مشی شرکت. اجازه ندهید خط مشی شرکت شما را از در نظر گرفتن زمینه ای که در آن هر گونه تخلفی رخ می دهد باز دارد.

اما در وضع قانون در مواقع ضروری تردید نکنید. فرقی نمی‌کند که با پایین‌ترین سطح سر و کار دارید یا با مدیری با نفوذ زیاد. اگر فردی نظم شرکت را به هم ریخته است، باید بدانید چه زمانی و چگونه خط‌ مشی شرکت را اجرا کنید.

عدم انجام این کار نه تنها اقتدار شما را تضعیف می کند، بلکه به شرکت شما اجازه می دهد، بدترین مدیر باشید که هم کارکنان و هم مشتریان را گیج و بیگانه میکنید.

 

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

فرآیندهای خود را مستند کنید

به عنوان کسی که مدیریت منابع انسانی را در دست دارد، بسیار مهم است که فرآیندهایی در محل داشته باشید که به موجب آن بتوانید نیازهای منابع انسانی کارکنان خود را به سرعت و به طور حرفه ای برطرف کنید. مدیریت منابع انسانی واقعاً مؤثر به معنای تکرار عملکردهای منظم با ثبات و پایداری است که به کارمندان شما قدرت و ثبات شرکت را نشان می دهد.

 

کار را با اهداف شرکت هماهنگ کنید

در عصری که نیروی کار هم از راه دورتر است و هم مایل به تغییر شغل به صورت دلخواه است، شرکت شما باید هدف منابع انسانی خاصی را به عنوان بخشی از اهداف سالانه و بلندمدت خود داشته باشد. شما می خواهید کارکنان با کیفیت بالا را جذب و حفظ کنید.

بنابراین ضروری است که بتوانید تعیین کنید که چگونه و چرا می توانید آنها را خوشحال و درگیر نگه دارید. به لطف پیشرفت در علوم اجتماعی به طور کلی، راحت تر از همیشه می توانید داده های کمی را در مورد اینکه کارکنان شما در مورد کار و محل کار خود احساس می کنند، تضمین کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top