5 نکته کلیدی در مورد اصول سیستم سازی

برای این که راه درستی برای تجارت خود داشته باشید، باید اصول سیستم سازی بازاریابی را بلد باشید. یکی از رایج ترین سوالاتی که ممکن است برای کسب و کارهای کوچک پیش می آید، این است که چگونه سیستم هایی ایجاد کنیم که برای کسب و کار مفید باشد و آنگونه که میخواهیم اجرا شود.

این سوال بدین معناست که آنها رهبران آماده ای هستند که قرار است گام های بزرگی برای تجارت خود بردارند. سیستم سازی، برای حمایت از روش های اختصاصی برای انجام کسب و کارها طراحی شده است. بنابراین اگر میخواهید شرکتی را تشکیل دهید که نتایج ثابتی داشته باشد و به افراد وابسته نباشد، به سیستم‌هایی کاملاً طراحی ‌شده نیاز دارید.

 سیستم سازی

اهمیت شناختن جایگاه در اصول سیستم سازی

اولین نکته از اصول سیستم سازی این است که بدانید قرار است در نقش چه شخصیتی باشید. هر صاحب کسب و کار درون خود 3 شخصیت متمایز را نسبت به نحوه تفکر و کار در کسب خود را داراست.

یک تکنسین که بر کارهای روزمره مثل ساخت، فروش و تحویل تمرکز دارد و با توانایی خود کارها را انجام می دهد.

دوم شخصیت یک مدیر است که بر روی افراد و سیستم ها برای دستیابی به نتایج تمرکز دارد. همچنین وظیفه ی تجزیه و تحلیل داده ها و بهبود مستمر کسب و کار را نیز به عهده دارد.

شخصیت سوم کارآفرین است، صاحب کسب و کار و روی آینده ی تجارت خود تمرکز دارد. با درک این شخصیت ها، می توانید بررسی و ارزیابی کنید که جای کدام یک از این 3 شخصیت هستید تا کسب و کارتان رشد کند.

 

  اصول سیستم سازی دارای هفت سیستم مشابه است

هیچ کسب و کاری مانند کسب و کار شما وجود ندارد. اما در عین حال، هیچ کسب و کاری منحصر به فرد نیست. هر کدام از هفت سیستم ضروری تشکیل شده است:

  • رشته های رهبری
  • بازاریابی
  • امور مالی و مدیریت
  • فعالیت های تامین مشتری
  • تبدیل سرنخ
  • تولید سرنخ

 بیشتر این ها جهانی هستند و بر اساس نحوه انجام کارها در کسب و کارتان سفارشی می شوند. شما با فعالیت و تعامل با آنها شرکت خود بیش از پیش متمایز خواهید کرد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

  استراتژی

 داشتن استراتژی در کسب و کار نیز امری مهم برای ایجاد نتایج بهتر است. بنابراین اگر نمیتوانید استراتژی ای مناسب با کارتان را پیاده سازی کنید، به احتمال زیاد خروجی مورد نظر شما به دست نمی آید.

مهم نیست به چه نتایجی می‌خواهید برسید، برای رسیدن به آنها به سیستم‌هایی نیاز دارید که به طور خصوصی طراحی شده باشند نه اینکه به طور پیش‌فرض توسعه یافته باشند. با ایجاد یک کسب و کار مبتنی بر سیستم، تصمیم استراتژیک می گیرید تا کسب و کاری را توسعه دهید که برای شما مفید باشد.

 

  سیستم سازی و زمان بیشتر برای زندگی

ایده های سیستم سازی ممکن است برای شما خسته کننده یا بسیار محدود کننده باشد. ما متوجه شدیم که همه نمیخواهند به زندگی به عنوان یک سری کارهای تکراری فکر کنند. ممکن است کمی غیر منطقی باشد. اما با پیاده سازی سیستم ها می توانید خودتان را داخل و خارج از کسب و کارتان آزاد کنید. با توجه به اصول سیستم سازی شما باید به طراحی سیستم خود فکر کنید. با برنامه ای که به طور ثابت نتایج قابل ثابت، قابل اعتماد داشته باشد، شما می توانید رشد بی نظیری در کسب و کار خود داشته باشید. علاوه بر آن می توانید از کار کردن در کسب و کار خود فاصله گرفته و بر رهبری مورد نظر برای کسب و کارتان تمرکز کنید.

 

به موقع، دقیقاً مطابق وعده

هنگامی که بر اساس  اصول سیستم سازی کسب و کارتان را به آرامی پیش ببرید، مشتریان متوجه کسب و کار شما می شوند. آن ها برای ارضای نیاز به سمت کسب و کار شما جذب می شوند. توانایی شما برای ارائه نتایج سریع و ثابت، آنها را راضی می کند و آنها را درگیر می کند. مردم دوست دارند همیشه از خدمات شما استفاده کنند به همین خاطر بارها و بارها به سمت شما برمیگردد.

 

پیشنهاد میکنیم، در دوره جادوی سیستم سازی شرکت کنید و سیستمی منحصربفرد در سازمان خودتان ایجاد کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top