با قانون پارکینسون آشنا شوید و از آن به نفع خود استفاده کنید

قانون پارکینسون به عنوان یکی از مفاهیم مهم در زمینه مدیریت شناخته می شود و البته باید در نظر داشته باشید که از آن در زندگی شخصی هم می توان استفاده کرد.

اگر بخواهیم در خصوص قانون پارکینسون بیشتر توضیح دهیم و این اصل را بسیار ساده تعریف کنیم باید بگوییم که این اصل به ساده ترین تعریف (هر عمل به اندازه ای زمان نیاز دارد که به آن اختصاص می دهید.) می باشد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

سایریل نورث کوت پارکینسون به عنوان یک تاریخ دان و نویسنده کشور انگلستان شناخته می شود و در سال 1955 مقاله ای را در نشریه اکونومیست به انتشار درآورد. وی در سال هایی که دولت بریتانیا دچار مشکلاتی در خصوص بوروکراسی شده بود، تحقیق کرد که مردم به این نتیجه رسیده اند که سخت کار کردن، بهتر است از هوشمندانه کار کردن.

 اگر بخواهیم همین اصل را به صورت مثال توضیح دهیم، باید بگوییم که مثلا یک چالش ساده را برای تیم تعریف می کنیم و دو هفته زمان می دهیم که تیم به نتیجه برسد. در نهایت تیم به جای آن که در عرض چند ساعت مشکل را حل کند، در عرض دو هفته چالش را از بین خواهد برد! قانون پارکینسون با توجه به اهمیتی که زمان بندی ها دارد، در ادامه بیشتر با شما صحبت خواهیم داشت و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

قانون پارکینسون

مثال های روزمره از قانون پارکینسون

برای درک بهتر قانون پارکینسون در ادامه با شما همراه هستیم تا سه مثال مهم را در این خصوص بیان کنیم :

  • به عنوان یک فریلنسر پروژه ای را قبول کرده اید و یک هفته برای آن زمان دارید. این پروژه در عرض نیم روز تمام می شود. شما عصر جمعه (روز قبل از تحویل پروژه) را به عنوان زمان شروع به کار انتخاب می کنید.
  • به یک مراسم مهم دعوت شده اید و فکر می کنید که باید کاهش وزن داشته باشید. مراسم در چند ماه آینده برگزار می شود ولی شما یک ماه پیش از شروع مراسم رژیمی طاقت فرسا می گیرید تا بتوانید اضافه وزن خود را درمان کنید.
  • تصور کنید که یک پروژه را انجام داده اید ولی برای ارسال آن به استاد، 72 ساعت زمان دارید، دقیقا دو ساعت پیش از ضرب الاجلی که استاد تعیین کرده است فایل نهایی را ارسال می کنید.

در ادامه با شما همراه هستیم تا بررسی کنیم که چرا اصل پارکینسون وجود دارد.

 

دلایل به وجود آمدن اصل پارکینسون

زمانی که شما تصور کنید که برای انجام کاری زمان بیشتری دارید، کار را به تعویق می اندازید. در واقع تصور می کنید که کار سخت تر است و همین مسئله به صورت ناخودآگاه باعث می شود که شروع به انجام کار را به تعویق بیندازید. در نظر داشته باشید که این مسئله در کار می تواند باعث شود که میزان عملکرد شما در انجام کارها بسیار کاهش پیدا کند. اما چطور می توانیم از قانون پارکینسون در زندگی روزمره و حرفه ای خود استفاده داشته باشیم؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. در صورتی که فکر می کنید شما هم گرفتار روی منفی اصل پارکینسون شده اید، در ادامه با ما همراه باشید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

از قانون پارکینسون در جهت رسیدن به اهداف استفاده کنید

می توان از قانون پارکینسون با در نظر گرفتن زمان مفید برای انجام کاری استفاده کنیم. برای مثال می توانیم لپ تاپ خود را از برق بکشیم و خودمان را مجبور کنیم که پیش از به اتمام رسیدن شارژ لپ تاپ، کار را باید انجام دهیم.

همچنین می توانیم با تقسیم بندی کارهای بزرگ به کارهای کوچک و زمان بندی مفید برای هر بخش می توانیم در نهایت از قانون پارکینسون در جهت مثبت استفاده داشته باشیم. همچنین می توانید به خودتان عادت دهید که کارهای مهم را در ابتدای روز انجام دهید و در انتهای روز به تفریح و گردش بپردازید. تمامی این کارها باعث می شود تا بتوانید از قانون پارکینسون در زندگی شخصی و همچنین در زندگی کاری در جهت مثبت استفاده کنید. همچنین بهتر است زمان بندی مشخصی برای کار کردن داشته باشید و به هیچ وجه تا دیر وقت کار نکنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top