7 اصل مهم در فروش حضوری

بازاریابی مستقیم و بدون واسطه و فروش رو در رو به مشتریان فروش حضوری است. این کار از طریق تماس مستقیم فروشنده و خریدار از طریق گفتگو‌های دو یا چند نفره، جلسات پرزنت جمعی و ارائه محصولات در نمایشگاه‌ها و... است.

 فروش حضوری نسبت به روش‌های دیگر فروش از جمله فروش تلفنی یا اینترنتی، موثرتر و ارزشمندتر است. تاثیر فروش حضوری به دلیل برقراری ارتباط بی‌واسطه، شناخت بهتر مشتری، امکان مشاهده مستقیم و اعتمادسازی بیشتر از سایر روش‌های فروش است.

برای موفقیت در فروش حضوری باید روش‌ها و تکنیک‌های فروش حضوری را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.

معمولا خدمات و محصولات برتر هر مجموعه به صورت حضوری به فروش می‌رسند و فروش حضوری محصولات کم ارزش خیلی مقرون به‌صرفه نیست‌.

بازاریابی یا فروش حضوری ممکن است به صورت ملاقات با مشتریان هدف، حضور در نمایشگاه‌های مرتبط، برقراری ارتباط با فعالین حوزه‌های مرتبط و... انجام شود. در هر کدام از شکل‌های فروش حضوری با به کارگیری تکنیک‌های فروش حضوری به سود بیشتری خواهید رسید.

بازاریابی و فروش


تکنیک‌های فروش حضوری

۱‌.شنونده خوبی باشید: برای درک نیاز مشتری و ارائه پیشنهادات مناسب برای رفع آن، ابتدا باید صحبت‌های او را خوب گوش دهید. با شنیدن حرف‌های مشتری به ایجاد اعتماد و درک متقابل کمک می‌کنید. با گوش دادن به مشتری نشان می‌دهید که برای او ارزش قائل هستید و حس خوبی به او منتقل می‌کنید. خوب شنیدن مهم‌ترین مورد از تکنیک‌های فروش حضوری است.

۲. سنجیده صحبت کنید: همه حرف‌های شما در ذهن مشتری ثبت می‌شود و در تصیم‌گیری او اثر می گذارد پس سعی کنید درست صحبت کنید. در حرف‌های خود اصلا اغراق نکنید و صادقانه صحبت کنید. صداقت در گفتار موجب اعتماد بیشتر می‌شود. می‌توانید هنگام صحبت در مورد یک محصول یا خدمت، محصولات یا خدمات دیگر خود را معرفی کنید و به مشتری پیشنهاد دهید. البته در این کار باید تعادل را رعایت کنید تا مشتری کلافه و گیج نشود‌.

۳. اجازه دهید مشتری محصول را امتحان کند: استفاده از یک محصول، تاثیرات آن را به طور عینی نشان می‌دهند. تست و بررسی کردن محصولات، کیفیت و مرغوبیت کالا را به مشتری ثابت می‌کند. با استفاده از این مورد از تکنیک‌های فروش حضوری به طور غیرمستقیم به مشتری می‌گویید من در مورد محصول خود کاملا اطمینان دارم، به من اعتماد کن!

۴. کمتر، بیشتر است: افراط در توصیف محصولات یا خدمات نه تنها باعث جذب مشتری نمی‌شود بلکه ممکن باعث منصرف شدن او از خرید شود. این تکنیک فروش حضوری، به تکنیک آسانسوری معروف است؛ یعنی شما باید تصور کنید فقط به اندازه حضور در آسانسور (زیر یک دقیقه) برای معرفی محصول خود وقت دارید. در این مدت کوتاه، توضیحات خود را به صورت سنجیده، مختصر و مفید بیان کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

۵. زبان بدن: در فروش حضوری، کمتر از ۱۰ درصد از برقراری ارتباط به گفتار بستگی دارد و بیش از ۹۰ درصد تاثیرات فروش حضوری به استفاده از زبان بدن بستگی دارد. با شناخت کافی از زبان بدن سعی کنید خود را با اعتماد به‌ نفس، صادق و قابل اعتماد نشان دهید. همواره در طول فروش حضوری، آرامش خود را حفظ کنید و این حس را به مشتری نیز منتقل کنید. با مشتری در یک سطح قرار بگیرید و نگاه از بالا نداشته باشید.

۶. درباره رقبایتان حرف نزنید: هنگام فروش به هیچ وجه از رقیب‌های خود بدگویی نکنید. بدگویی باعث می‌شود مشتری نسبت به شما دید منفی پیدا کند. علاوه بر این ذهن به طور ناخودآگاه حرف‌ها و نکات منفی را به گوینده نسبت می‌دهد و در صورتی که شما از رقیب‌های خود بدگویی کنید ذهن مشتری آن خصلت‌ها را به شما نسبت خواهد داد. شما باید برای رقبا ارزش و احترام قائل باشید، اثر مثبت این احترام به خود شما باز می‌گردد.

۷. فرایند فروش را به پایان برسانید: آخرین مورد از تکنیک‌های فروش حضوری مربوط به پایان صحبت‌های شما است. سعی کنید در پایان جلسه فروش حضوری از تصمیم نهایی مشتری مطلع شوید و سخنان خود را بدون نتیجه خاتمه ندهید. با استفاده از جملاتی مثل آیا مایل به خرید هستید؟، لطفا زمانی برای نصب یا تحویل گرفتن تعیین کنید، به صورت نقدی پرداخت می‌کنید یا اعتباری؟ فروش را به پایان برسانید.

پس از فروش

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های فروش حضوری مربوط به پس از فروش است. پیگیری بخش تاثیرگذاری در فروش است. مطمئن شوید مشتری از تحویل دادن یا عملکرد محصول رضایت دارد. پیگیری هم فرصتی دوباره برای بازگشت مشتری ایجاد می‌کند و هم می‌تواند به عنوان یک تبلیغ بی‌هزینه از سوی مشتری موجب رونق کسب و کار شما شود.

 متقاعد سازی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top